Je brigadnik někde evidován?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 23:45
Je brigadnik někde evidován?

Zdravím děvčata. Nedávno jsem se bavila s kamarádkou studentkou, která má brigádu na dpp. Bere přídavky a brigádu nepřiznává. Docela mě to překvapilo, když moje mamča jednu dobu pobirala příspěvek na bydlení, tak kromě jejich příjmu přiznávala i mé příjmy z brigády. Kamarádce jsem říkala, že by příjmy měla přiznat aby se na to pak nepřišlo a ona nemusela vše vracet. Co mě ale zajímá, to brigadnik, který je na dpp není nikde evidován? Jako že na to úřady nepřijdou? Vím, že se v tomhle dost podvádí, ale myslela jsem si, že zaměstnavatel brigádníka někde hlásí :think: docela by mě tedy zajímalo, jak to funguje.. omlouvám se za anonym, je to kvůli kamarádce.

Reakce:
Petula306
Kecalka 329 příspěvků 05.05.19 00:06

Tak přijít se na to může při odvádění sociálního pojištění a daně. V praxi těžko říct, když vidím debilitu našich úřadů.

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 05.05.19 00:30
@Anonymní píše:
Zdravím děvčata. Nedávno jsem se bavila s kamarádkou studentkou, která má brigádu na dpp. Bere přídavky a brigádu nepřiznává. Docela mě to překvapilo, když moje mamča jednu dobu pobirala příspěvek na bydlení, tak kromě jejich příjmu přiznávala i mé příjmy z brigády. Kamarádce jsem říkala, že by příjmy měla přiznat aby se na to pak nepřišlo a ona nemusela vše vracet. Co mě ale zajímá, to brigadnik, který je na dpp není nikde evidován? Jako že na to úřady nepřijdou? Vím, že se v tomhle dost podvádí, ale myslela jsem si, že zaměstnavatel brigádníka někde hlásí :think: docela by mě tedy zajímalo, jak to funguje.. omlouvám se za anonym, je to kvůli kamarádce.

Na DPP se pracovník přihlašuje ke zdravotnímu a sociálnímu pojištění až když přesáhne příjem nad 10 000,– Kč. Daň se odvádí srážková nebo zalohová (podle toho jestli podepíše Prohlášení poplatníka). Tzn. odpověď na tvou otázku - při příjmech do 10 000,– Kč se pracovník na DPP nehlásí nikde.

BelAir
Kecalka 128 příspěvků 05.05.19 07:40

Nevím, jak je to s evidováno/neevidovanim, ale ani bych se nedivila, kdyby systemy prostě spolu nekomunikovali i kdyby evidována byla. Teď řeším RP a docela koukám, že musím na OSSZ pro papír, že jsem měla PPM, aby mi UP přiřadil RP. Proc ještě státní správa nemá jeden propojeny systém na vše, nechápu :roll:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 09:49
@BelAir píše:
Nevím, jak je to s evidováno/neevidovanim, ale ani bych se nedivila, kdyby systemy prostě spolu nekomunikovali i kdyby evidována byla. Teď řeším RP a docela koukám, že musím na OSSZ pro papír, že jsem měla PPM, aby mi UP přiřadil RP. Proc ještě státní správa nemá jeden propojeny systém na vše, nechápu :roll:.

Tak zrovna s OSSZ je ÚP v systému spojený, vím to, protože když žádám o příspěvek na bydlení, tak nemusím v kolonce uvádět výši invalidního důchodu, to si prý přes systém zjišťují sami, hlavně teď jak ho zvyšovali. Předtím si tak zjišťovali na OSSZ i nemocenskou.

Petula306
Kecalka 329 příspěvků 05.05.19 10:10

@BelAir přesně, je to jako u blbejch. Zdravotní pojišťovna po mě chce papír, že jsem na MD. Ten papír vydává OSSZ, ale musím si o něj požádat a vyzvednout na pobočce. Ale hlavně jak tam dámy drbou a hned hlásily účetní, že ví, že už jsem porodila (odkud to mají netuším).
No a na zdravotní pojišťovně zase měli uvedeno, že jsem od prosince na ÚP, přitom to tak není. Prý asi šotek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 11:02

Tak to fakt čumím.. V dnešní době. Já ji říkala, ať to přizná, tak uvidíme. Mě tvrdila, že nevěděla, že to musí přiznat. Nevím no. Má podepsaný růžový papír, takže ji odvádí zálohovou daň, nerozumím tomu, ale nedělá se na konci roku nějaké vyúčtování? Tam by ji na to podle mě mohli přijít, ale nevím, moc se v tom nevyznám, ještě studuji a vždy jsem vše přiznávala, tak nevím, jak to funguje, jen zjišťuji, abych ji to mohla potom říct…

Hanula1212
Kelišová 5551 příspěvků 05.05.19 11:29

Na FÚ se jmenovitě zaměstnanci nehlásí, zaměstnavatel vše eviduje u sebe. Pokud není odvod ZP ani SP, tak se na pojišťovnu ani OSSZ taky nic nehlásí. Tak i kdyby byly úřady propojeny, tak stejně nic nezjistí.

BelAir
Kecalka 128 příspěvků 05.05.19 19:01
@Anonymní píše:
Tak zrovna s OSSZ je ÚP v systému spojený, vím to, protože když žádám o příspěvek na bydlení, tak nemusím v kolonce uvádět výši invalidního důchodu, to si prý přes systém zjišťují sami, hlavně teď jak ho zvyšovali. Předtím si tak zjišťovali na OSSZ i nemocenskou.

Tak asi ale jen v něčem, neb UP si neumí zjistit, že žena pobírala PPM a v jaké výši.

stinga
Kelišová 6432 příspěvků 2 inzeráty 05.05.19 19:04

@BelAir no asi si to zjistit umí, ale podle zákona potřebuje potvrzení

BelAir
Kecalka 128 příspěvků 05.05.19 19:15

@stinga
Tak že to je až takhle hloupý, to mě fakt nenapadlo 8o :mrgreen: :potlesk:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 03:59
@BelAir píše:
Tak asi ale jen v něčem, neb UP si neumí zjistit, že žena pobírala PPM a v jaké výši.

Zjistit si to umí, ale potřebuje váš souhlas. Tím, že to potvrzení dodáte sami, jim jednak ušetříte práci, jednak je dodání s vaším souhlasem. Já jsem na ÚP podepsala souhlas, že si to můžou zjistit sami, tudíž nemusím s formulářem chodit každých čtvrt roku na OSSZ.

Váš příspěvek
Reklama