Je tady učitelka 1. třídy?

289
2.6.17 14:12

Je tady učitelka 1. třídy?

Chtěla jsem se zeptat, zda předškolák musí umět složit vyhláskované slovo či slovo rozložit na hlásky nebo zda je tomu věnovaný nějaký prostor v 1. třídě? Děkuji moc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1350
2.6.17 14:28

Nejsem tedy ucitelka, ale prochazime ted prvni tridou. Zalezi taky jak u vas ve skole budete cist? U nas se cte podle slabikare a i tak se uci rozdelit slovo na pismenka. Prvne zacli pocinajici pismeno u slova, pak vytleskavali slabiky a pak rozkladali, treba P-E-S a dite musi rict pes, coz bylo u nas peklo :zed: v predskolacich zkouseli hlavne to prvni a posledni pismenko u slov, zbytek az ve skole…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 14:39

To už by mohl umět rovnou číst, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2265
2.6.17 14:51

V přípravné třídě jsem s dětmi hrála hru na začarovaná slova. Např. jsem řekla po hláskách L-E-S, pak např. K-O-L-O, postupovala jsem od nejjednodušších zavřených jednoslabičných slov k víceslabičným. Letos v 1.tř. na začátku roku jsme to po dětech chtěly, tedy pouze syntézu. Analýzu (rozklad slova na hlásky) na začátku roku ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8533
2.6.17 14:56

@Cassy25 nejsem učitelka, ale u nás se tohle děti učily v první třídě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 15:21

@Cassy25 předškolák toto nemusí umět. Starší na zápisu četl, mladší se to naučil až ve škole. Nehledě na to, že neexistuje jen jedna metoda výuky čtení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
427
2.6.17 15:29

@Cassy25 mám pocit, že to už by pak nemuseli chodit do první třídy. Vůbec mám pocit, že v dnešní době si všechny učitelé ulehčují práci. :? Holky jsou v září do školy a rozhodně je odmítám cokoliv učit dříve. Když jsme chodili my, tak taky nás vše naučili v první třídě. Umí se o sebe postarat, umí se predstavit, ví kde bydlí, počítat do 10, včetně +-, a podepsat se. Toť vše a myslím, že to stačí pro začátek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2265
2.6.17 16:23

@Musulka12 Tak to jsou na tom tvé děti dobře. Většina našich dětí na konci 1.tř. neví svoji adresu, datum narození.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
427
2.6.17 16:46

@sloninka adresu jsem je naučila, co nejdříve co to šlo. Důvodem bylo, když mne jedno z dvojčat ve 2 let pro mě doteď nepochopitelným způsobem se ztratilo v Bratislavě. Takže adresu musí vědět, plus i moje jméno. Přijde mne to praktičtější než když bych je měla učit abecedu a počítat do sta. Na to se těší do školy, že se naučí číst, psát a počítat a že pak budeme spolu dělat domácí úkoly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21488
2.6.17 17:25

Jsem učitelka v první třídě a tyto dovednosti se ve škole děti učí. Děti by měly sluchem rozeznat, na jakou hlásku slovo začíná, případně končí, měly by slovo vytleskat - ale to ne všechny děti umí, rozhodně rozklad slova na hlásky je náplní učiva prvního ročníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.19 16:20

Hledám učitelku první třídy nebo učitelku, co již v 1.třídě učila. Potřebuji nějaké rady. Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21488
9.5.19 16:36
@pristelepe píše:
Hledám učitelku první třídy nebo učitelku, co již v 1.třídě učila. Potřebuji nějaké rady. Moc děkuji.

Co bys potřebovala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22876
9.5.19 16:43

Omyl, odpovídala jsem na starý příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.19 16:47
@hanka.br. píše:
Co bys potřebovala?

Muzu napsat zprávu? Nechci to tu řešit. Dekuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21488
9.5.19 16:49
@pristelepe píše:
Muzu napsat zprávu? Nechci to tu řešit. Dekuju.

Samozřejmě, napište.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama