Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj holky, jak vypadá epikantus? Nikde jsem nic nenašla. Mám synka 4 měs. má široký kořen nosu a koutky očí se mu překrývají kůžičkou takže nejsou vidět. Spraví se to samo? Posílám foto. Děkuji.
Nevím přesně jak bych toto pojmenovala a mohla si najít nějaké info.Na downův syndrom mě vycházelo vyšší riziko, plodovka v pořádku byla.
Jo, takhle vypadá epikantus. Kdyby sis to hodila do googlu, dostaneš tisíce obrázků.
Taky mi přijde jako normální a krásný miminko. Downův syndrom má i jiné znaky. Co prstíčky na nohou. Jsou všechny stejně daleko od sebe? A co rýhy na dlaních? Strká jazýček pořád ven a má ho takový baculatý? Ty očicka mohou být jen genetikou daná. ![]()
Děkuji, zeptám se pak paní doktorky. Dcerka má krásný oči. Malý nemá žadné příznaky.
Kdyby měl více znaků Downa, věřím, že by ti to sdělili už v porodnici. Pokud má jen ta očíčka, tak se to třeba časem upraví.
Doktorky se zeptej, ale podle mě tě jen uklidní, nestresuj se. ![]()
@mirabellka19
oni je v porodce kontrolují, nejspíš by to objevili.. tohle je normální mimčo
![]()
Příspěvek upraven 18.01.16 v 06:39
Dobrý den.moje dcera má temer dva roky a vůbec se ji to nespravuje..ale mentálně je myslim naprosto v pořádku. fotku vašeho miminka jsem neviděla ale dcera to ma hodně..
Můj syn má dva roky a má to také…širokej kořen nosu a také hodně ten epikantus. chodíme k očnímu odborníkovi už od 6.m na můj popud ( připadalo mě, že malej hodně šilhá a bylo to tím nosem )…Sice už teď ve dvou letech nešilhá, ale vůbec se to nezlepšuje…je to náš malej mongolek. Mentálně si myslím, že je v pohodě ( pozná pár barev, názvy zvířat, auta, hraje si s dětma, rád plave, pomáhá v kuchyni atd… )…je na toto téma nějaká odborná studie? Zatím jsem nic nenašla. Doktoři mě už rok a půl tvrdí, že se to upraví, ale zatím ani náznak úpravy a malej je jako malej dauwnáček ( mám strach, že se něco opomene a bude průšvih ![]()