Je to normální, že 13 měsíční holčička ještě nechodí?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
654
21.10.21 23:23

Je to normální,že ještě nechodi??

Je normální, že 13 měsíční holčička nechodí?? Obchází nábytek to jo to krásné. I oprena o jednu ruka. Ale jak mile to sní chic trénovat, dát jí na nožičky, tak se jí podlomi kolena a padá. No neřešila bych tolik, kdyby všichni tak blbě necumeli, že mi ještě nechodí. Ten tlak okolí :pocitac: :pocitac: :pocitac:
Děkuji za vaše zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
119
21.10.21 23:28

@KKikina je to normální. Dítě má čas na chůzi až do 18.měsíce. Moje děti začaly chodit, když jim bylo 14 měsíců a druhému 15 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
21.10.21 23:29

@KKikina já bych s ní ale netrenovala, až bude připravená tak se sama pustí a bude chodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
21.10.21 23:30

Hodne děti utece tzv. Roku, ale ani neni nic neobvykleho, ze jeste nechodi. Maji udajne cas do 18 mesice…
Jakmile obchází nabytek, tak je to jen otazka chvilky, kdy se rozejde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
21.10.21 23:31

Na okolí nedej!
První chodil v 15. měsících, druhá ve 13.. Na tohle má ještě čas. Klid :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17107
21.10.21 23:32

Prosím Tě, vykašli se na okolí, nech dítěti prostor a hlavně mu nepomáhej a netrénuj. Nic tím neurychlíš, akorát můžeš vybudovat špatné návyky. Ono to dlouho vypadá, že se od nábytku neodlepí a najednou za ním celý den klušeš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2434
21.10.21 23:33

Starsi 16,5 mesice, mladsi nejakych 15 mesicu. Na tlak okoli se vybodni, nic netrenuj, dite si to natrenuje samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
654
21.10.21 23:36

@Gabčík1 @Ba-stet @větvička1 @AndulkaMa @CocoCoco13 děkuji holky, uklidnily jste mě :potlesk: :kytka:. Znáte to určitě všechny… Kecy okolí atd. Hold si to moc beru :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17107
21.10.21 23:38
@KKikina píše:
@Gabčík1 @Ba-stet @větvička1 @AndulkaMa @CocoCoco13 děkuji holky, uklidnily jste mě :potlesk: :kytka:. Znáte to určitě všechny… Kecy okolí atd. Hold si to moc beru :think:

Hlavně klid. To víš, že za starých dobrých časů všechny děti běhaly dávno před rokem, na nočník chodily těsně po něm, byly zdvořilejší a na Štědry den vždycky sněžilo 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54800
21.10.21 23:38

Je to absolutně normální. Některé děti se rozejdou v 10 měsících, jiné v 18 a všechny jsou normální. A když jdou ve třech letech do školky, nepoznáš na nich, které se rozešlo o měsíc dříve nebo později. Kdyby byl její vývoj nějak abnormální, jistě by si toho všimla dětská lékařka nejpozději na roční kontrole, ale nechození ve 13 m fakt abnormální není. Do statistiky - obě mé děti se rozešly kolem 15 m. A když jsem s tím mladším byla cca v roce u rehabilitační lékařky, doslova mi řekla - čím později se rozejde, tím budu radši, jen ať pěkně trénuje to, co doteď umí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
21.10.21 23:41

@KKikina jasne ze jo..pokud vidis postupne pokrok..muj chlapecek zacal chodit az v 18m..:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17107
21.10.21 23:55

@KKikina Jinak pokud někdo komentuje nejakou nedostatečnost me dcery, vzdycky odpovídám: Musime doufat, ze se dobre vda.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15930
21.10.21 23:57

Hlavne s ni nic netrenuj!
Musi sama.
Okoli at si trhne nohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
22.10.21 00:03

Moje dcera začala chodit v 16 měsících a rozchodila se pak strašně rychle, během dvou týdnů už ušla denně minimálně 2 km a uměla chodit z kopce/do kopce, což dělá mnohým dětem problémy i po pár měsících chození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
22.10.21 00:30

Vykasli se na okoli, je to normalni, moje dcera zacala chodit skoro v 16mesicich, jeji doktor rikal na 15ti mesicni kontrole ze uz davno mela chodit, ale ja rikam, ze az bude pripravena chodit zacne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat