Nechce se nic učit

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
19.10.21 15:34

Nechce se nic učit

Ahoj všem, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti a názory, já už jsem z toho dost nešťastná a nevím, co dělám špatně. Nebo jsem prostě jen moc náročná?
Mám syna, 2 roky a 2 měsíce. Problém je asi komunikace, protože se s ním nemůžu téměř na ničem domluvit - i když už mluví docela hezky. Ještě horší pro mě ale je, že se nechce absolutně nic naučit. On zatím nikdy neměl období já sám, i když se ho v samostatnosti snažím podporovat a zkoušet nové věci mu nebráním. Např. nemá a ani neměl absolutně snahu se najíst sám, takže jí rukama a se lžičkou ani vidličkou to neumí (a ani s nimi jíst nechce, maximálně s nimi mlátí do talíře a rozpatlává jídlo po stole).
Pořád má plínky, protože nočník i záchod odmítá. Ví, co se tam dělá, hrajeme si na to s plyšákama a povídáme si o tom, ale sednout tam sám ani omylem. I sám nahlásí, že čůrá nebo kaká, ale jedině do plínky. Když už se mi ho tam někdy náhodou podaří posadit, tak tam nic neudělá a vteřinu potom se vyčůrá na zem nebo na gauč. :roll:
Nedaří se mi ho naučit oblékat nebo svlékat. Snažím se z toho dělat legraci, vysvětlit to, ukázat to, ale vůbec mě neposlouchá a odmítá cokoliv z toho udělat. Neumí si ani sundat boty nebo tepláky, maximálně ponožky a i to s řevem, když to nejde přes patu.
Teď má rýmu, tak se ho snažím naučit smrkat, ale to se na mě ani nepodívá a ječí nechciiiii.
Nechce si kreslit, stříhat, lepit, stavět z lega…
Máte někdo podobné dítě? Mám přestat na něj tlačit a věřit, že se to všechno sám naučí, až bude chtít? Nebo dělám něco špatně - neumím ho správně namotivovat? Díky všem za případnou reakci. Alena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3109
19.10.21 16:02

S nocnikem budes muset pockat az dozraje. Celkove se asi smirit, ze deti maji sve limity a at se clovek treba stavi na hlavu, tak se ty veci nauci, az budou pripraveni. Urcite zkouset, ale netlacit. Stejne si clovek s natlakem nepomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2785
19.10.21 16:15

Na půlku věci, co píšeš, je ještě malej. Mám úplně stejne starou dceru a ta sice období „já sama“ má, ale že by umela steihat, lepit, oblékat se, jist lžící… to fakt ne. Lžičku i oblékání zkouší, ale vůbec jí to nejde, nechápe to. Kreslí ráda, vším a všude. Ovšem stříhat nebo lepit jsem ji ještě nenechala, nějak mě to vůbec nenapadlo, když vidím, jak zachází s fixama… jediný, co jí jde, je ten nočník, resp záchod, s tím už v podstatě není problém, jen když se zapomene nebo třeba teď, když je nemocna. A taky když se projeví období vzdoru, a I když čůrat chce, tak si odmítá sednout na záchod i nočník, odmítá se vubec přiblížit k té místnosti, až dokud to není fakt akutní, ale to pak samozřejmě nestihne a má na gatkach kolečko… dej klukovi časy dal trpělivě činnosti nabízej, motivuj a neřeš. Ono to přijde. Nočník to stejný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11412
19.10.21 16:19

Syn byl podobný, jen s tím rozdílem, že od roka chodil do jeslí a tam se s ním nepatlali. Svlékat i oblékat se naučil až tam. Něco se s ním učit bylo k ničemu, nevydržel u ničeho. Hrál si nejraději sám a jen to, co ho bavilo. Nemaluje, ale čmáře rychle, ať má hotovo, stříhat jsem ho nechala až po 3.roce. Máš moc vysoké nároky. Odplenkovat se mi ho podařilo až kolem 3.roku s to ještě s častýmy nehodami. Dodnes prostě nechodí sám na velkou, vždycky to buď vysleduji a nebo už má trochu v trenkách a musím ho posadit na záchod. Jsou mu skoro 4,obléká i svléká se sám a kupodivu je docela šikovný a zručný. Žádnou poruchu nemá, přijde mu to jako ztracený čas, jít na záchod. Naopak je dost chytrý. Dej mu čas těm klukům to fakt všechno trvá dýl.

Příspěvek upraven 19.10.21 v 16:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2211
19.10.21 16:19

Spěchá to? Já bych s učením dala chvíli pauzu. Tlačit to na sílu nemá moc smysl. Pauzu, pak to zase za čas zkoušet. Ono se mu to taky v tý hlavičce trochu rozleží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17179
19.10.21 19:23

Mam o něco mladší dcerku, velmi šikovnou a ochotnou pomahat, ale jakmile jde o nejaky rozvoj, tak se jdi bodnout, opruzna matko. Oblekat a jist teda zkousi, chce byt samostatna snad od mimina. Ale kostky, navlekani na tycku, hracky vseho druhu, cokoliv na jemnou motoriku, z toho jde do oblouku. Dej diteti cas a trochu min se snaz. Ty potvory vycítěj, když nam o neco jde :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
19.10.21 19:25

První dítě, zejo?
Mám stejně staryho kluka … myslím ze po něm chceš moc :D Proč by měl ve dvou letech jist vidličkou a umět strihat? Ale dobře, nic proti. Jen na něco z toho co ty si predsvatujes je fakt asi ještě malej …

S tím nocnikem bych pockala, zralej na to evidentně není, i kdyz jste asi na dobrý ceste, kdyz to aspoň ohlásí.
To oblékání/svlékání přijde, neboj. Syn se opici po starší segre, takže něco zvládá ale většinu musim já.

Pises, ze hezky mluví, což je super. Můj malej nemluví vůbec (má tak 10 slov co je schopnej použit kdyz se mu chce ), ale zas se ve 22mesicich v podstatě ze dne na den odplenkoval :D Od te doby byl v podstatě bez nehod a ted už nemáme pleny ani na noc. Ale kdyz po něm chci aby si řekl o blbý pití nebo kdyz venku vidí psa, at řekne haf, to z nej nedostanu :zed: :D Proste všude je něco … a kazdej si jede ve svým tempu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
20.10.21 20:33

Dej mu cas a nenut ho do toho..on se to nauci, neboj :) a pro zmenu.. Ono to obdobi…sam, sam a ja vsechno co ty, chci delat taky, odstrkovani rukou, kdyz chces pomoci apod.. Je taky obcas na palici :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
20.10.21 20:40

Myslim, ze jste narocna. Dala bych mu cas, on k tomu dojde, k nocniku dozraje a uvidite, ze casem i ty nove veci zacne zkouset, nema smysl ho do toho tlacit, akorat se zasekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
21.10.21 21:01

Díky všem za reakce. Jen pro upřesnění - mně nevadí, že neumí stříhat, lepit nebo skládat puzzle, mě jenom štve, že on to vůbec nechce zkusit. Když se mu snažím něco ukázat nebo vysvětlit, ani se na mě nepodívá, prostě nezájem nebo rovnou prohlásí - nechci. Jak ho pak mám něco naučit?
Vím, je to kluk, vše mu zřejmě bude dýl trvat. A jo, je to první dítě, takže jsem asi fakt náročná. Jen mám strach, aby se ty základní věci s tímhle přístupem naučil, než nastoupí do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 21:45

Můj 3 a půl lety syn zas nechce jist. Musím ho v půlce jídla krmit, ve školce skoro nic neji, spíš nic. Nemá snahu, radši jist nebude.
Jinak stříhat a epit od 2 let zvládal, moc ho to bavilo. Svlekat oblékat se začal před třetím rokem, taky odmítal, vše jsem musela já, jinak bychom nevysli ani za týden.. Z hrnku pít nechtěl. Přijal ho 14 dní před školkou a zvládl hned. Bez plen tedy kousek po 2.roce zvládl do dvou dnů.
Tvůj syn je ještě malý, za měsíc může být vše jinak, neboj!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat