Dcera se nechce vykoupat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13
10.10.21 20:29

Dcera se nechce vykoupat

Zdravím maminky, už si vážně nevím rady, naše malá (25 měsíců) se ze dne na den začala bát koupání. Ještě den předtím z vany nechtěla ani vylézt a druhý den začla neskutečně brečet. Zkoušeli jsme snad všechno, nové hračky do vody, bubliny, barevnou vodu také jsme ji zkoušeli dát do dětské vaničky nebo do bazénu ale nikam prostě nevleze, vody samotné se nebojí obličej si klidně nechá umýt a na vodu sáhne, jen ji dělá problém vlézt do vany. Největší problém je asi v tom, že malá ještě nemluví, tudíž nám nedokáže říct proč do vany jít nechce.Jsem vážně zoufalá, měl někdo stejný problém? Pokud ano, jak jste problém vyřešili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8120
10.10.21 20:32

Zkusit se vykoupat s ní nebo prostě týden počkat a jen otírat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.10.21 20:33

@Sabina56 úplně stejný problém u nás, starší ségra jí ze srandy řekla, že ji odpad při vypouštění vcucne :roll:
Jako než jsme na to přišli :zed:, ale pak jsme ji všichni ukázali, že nevcucne a bylo po problému. Takže něco jí mohlo přelítnout přes nos a je to hned. Zkuste vlézt do vany vy a dělat šašky, jak je to super, nepomohlo by?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4981
10.10.21 20:40

Ani rychlou sprchu by nedala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
10.10.21 20:42

Tak jen sprcha no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2721
10.10.21 21:13

Počkej, ono se to zase změní. Pokud není nějaká objektivní příčina (cakla ji voda do očí, sklouzla, lekla se něčeho, když byla ve vaně…), tak jsl to přišlo, tak to většinou i odejde. Naše dcera nesnášel vodu od narození, hysterie jen když jsem se s ni blížila ke koupelně.. letos v létě, čili v necelých 2 letech se z ní naopak stal vodník. Postupně začala vodu tolerovat a jak jsem ji předtím nemohla dostat do vody, teď ji nemůžu dostat z vody.. mytí hlavy teda je s řevem pořád, to na nás sousedi asi brzo zavolají sociální, že ji tyrame.. snad ji i toto někdy přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33135
10.10.21 21:29

Děti měly období kdy se nechtěly koupat. Dcera se jednu dobu nechtěla umývat večer. Syn se teď nechce utírat. Neřešíme, vždycky se to nějak udělá, aby byly čistý a neječely :oops: Sprcháč koupel v jinou denní dobu, hlavně to za pár dní vždycky přešlo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
10.10.21 21:33

Starsi jednu dobu ve vane jecela taky. Blbli jsme s hrackama, penou, sprchovali jsme… ve finale nepomohlo asi nic, proste ji to za cas preslo samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
10.10.21 21:35

@Midaku dceri bude v prosimci 6 a o tom ze ji myju vlasu vi vzdy cela ulice :mrgreen: :zed: hodne dlouho jsem presvedcovala, uplacela, zkousela ruzny zpusoby.Ted uz ji je proste myju at si u toho rve jak chce :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2721
10.10.21 21:44

@Ivana 85 nestras :mrgreen: ta naše čerstvý 2 roky, tak si říkám, že to nechápe, tak nejpozději za rok ji to už vysvětlím a bude klid. Asi jsem naivní :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4082
10.10.21 23:43

To je normální, zase to přejde. A teda mytí vlasů fakt nenávidím, čekám kdo ze sousedů to nevydrží a přijde k nám jednou zvonit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11985
11.10.21 06:46

Dcera měla takový období po nemoci. Samo to přešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21731
11.10.21 07:34

Přejde to, pokud jí neuděláte ještě větší trauma tím, že jí budete tu vanu nutit 8) Můžeš si tam vlézt s ní, nebo jí jen vysprchnout. Pokud ani to nefunguje, tak jí prostě zatím jen oplachuj žinkou v umyvadle :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6394
11.10.21 13:59

Stalo se nám u syna, na jaře ze dne na den se nechtěl ani sprchovat, natož umýt hlavu. V té době skoro 4 roky, opožděná mluva a porozumění. Byl to horor, pláč, hysterie a děs v očích dítěte. Ani do bazénu nechtěl…nakonec jsem ho postupně nenásilně přesvědčila, že půjdeme umývat auto/kačenku (cokoliv co má dítě rádo). Doteď si nechce mýt hlavu, tělo už zvládá docela v pohodě.
A příčina? Jedna paní učitelka v bývalé školce :zed: synovi tekla krev z nosu a ta krááá*a nebeská ho svlékla donaha, postavila do sprcháče a shora na něj pustila proud vody :cert: :zed: :zed: se synovým zdravotním stavem byla moc dobře obeznámena. Pracuji ve stejné budově, co byla synova školka, učitelka mi volala, že synovi teče 15minut krev a nejde jí to zastavit. Když jsem přišla do školky, syn byl nahý ve sprcháči, krev se valila snad i po stropě… druhý den byla učitelka bez práce, syn má následky do teď.
Zkuste najít příčinu a hlavně nenutit násilím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
11.10.21 14:12

@Mellounowamanzelka do vany jsem s ní zkoušela vlézt, stejně nechce prostě z toho má úplnou hrůzu 😐

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat