Moje dítě je autista a pozadu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.10.21 14:15

Moje dítě je autista a pozadu

Dobrý den, včera jsem byla se synem (2 roky a 7 měsícu) u psychologicky na vyšetření a výsledkem bylo že je na tom mentálně tak na úrovni 15 měsíčního dítěte, teda víc jak rok pozadu. Neumí mluvit, neumí nic pojmenovat, je prchky, začíná mít agresivní sklony (bouchá a plácá mě i manžela), někdy je nezvladatelný. Taky mi tam dala diagnostickou hračku, aby do otvoru čtverce nebo trojúhelníka přiřadil správný tvar a on dokázal jen kolečko. Taky když kreslí, tak kreslí jen kolečka. U ničeho dlouho nevydrží, maximálně 5 minut, nedokáže se soustředit. My právě máme známého, který už bude mít 50 let s ten pořad hledá a chytá kolečka, no je celé dny doma, nepoužitelný. Jeho máma s jeho sestrou se u něj střídají na asistenci. Prosím Vás, nemáte zkušenosti, mě je z toho na nic? No, je autista, četla jsem si znaky, všechno do puntíku na něj sedí. Jo, a velice rád zpívá, ale používá slabiky jako ba nebo la nebo pa. Ale tu melodií vychytá, jak má být. Prosím anonym z citlivého tématu. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.10.21 14:31

My na tom se synem byli podobně. Nakonec autista není. Agresi měl vůči sobě i okolí.

• Citovat
  • Nahlásit
15
16.10.21 14:36

Ja mam doma autistu ☺️klidně napište 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3700
16.10.21 15:13

A jak se k tomu vyjádřil psycholog?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2051
16.10.21 15:14

Ja bych si tedy dovolila vyjadrit nazor, ze na konecnou diagnostiku je hodne brzy. Muj syn byl v uvedenem veku neco podobneho, taky jsem si rikaka, jestli nahodou nema nejakou diagnozu. Kazdopadne se skokove posunul, nyni mu jsou 4 a je srovnatelny se stejne starymi chlapci. Kdyby mel ve 2 letech a 7 mesicich prirazovat tvary, tak to je dost svi-fi, rozhodne by to nezvladl. Nehazela bych jeste flintu do zita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3700
16.10.21 15:14
@Anonymní píše:
My na tom se synem byli podobně. Nakonec autista není. Agresi měl vůči sobě i okolí.

A máte nějakou jinou diagnózu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
16.10.21 16:32

Tak máte diagnózu nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 16:48
@kavenka píše:
A máte nějakou jinou diagnózu?

Ano, vývojová dysfazie. Možná porucha pozornosti, ale to se bude řešit se školou. On měl rituály, nulový oční kontakt…

• Citovat
  • Nahlásit
1808
16.10.21 17:44

Ahoj, jsem učitelkou ve speciální MŠ a pracuji zejména s dětmi s PAS. Diagnóza se tříbí až právě kolem toho 3. Roku a později, ale podle popisu je možné, že minimálně autistické rysy to dítě mít bude. Mám zkušenosti s mnoha dětmi s autismem, s různými typy a přidruženými postiženími. Měla jsem děti, které kolem 5. roku přešli do běžné školky s asistentem a později zvládli běžnou ZŠ, jiné bohužel vím, že nebudou schopny samostatného života nikdy. Přijmi syna takového jaký je a snaž se do něj vložit opravdu, co nejvíce právě teď v předškolním věku. Snaž se ho zodpovědně dal vychovávat, učit a ukazovat vše nové. Určitě ti s tím pomůže raná péče, MŠ, poradna nebo státní i soukromé organizace. Držím palce, je to náročné, ale zvládnete to. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3700
16.10.21 18:18
@Anonymní píše:
Ano, vývojová dysfazie. Možná porucha pozornosti, ale to se bude řešit se školou. On měl rituály, nulový oční kontakt…

Děkuji za odpověď :kytka: Syn má právě podezření buď na vývojovou dysfázii nebo vysokofunkčni autismus. V jakém roce se to u vás rozseklo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35342
16.10.21 19:39
@Anonymní píše:
Dobrý den, včera jsem byla se synem (2 roky a 7 měsícu) u psychologicky na vyšetření a výsledkem bylo že je na tom mentálně tak na úrovni 15 měsíčního dítěte, teda víc jak rok pozadu. Neumí mluvit, neumí nic pojmenovat, je prchky, začíná mít agresivní sklony (bouchá a plácá mě i manžela), někdy je nezvladatelný. Taky mi tam dala diagnostickou hračku, aby do otvoru čtverce nebo trojúhelníka přiřadil správný tvar a on dokázal jen kolečko. Taky když kreslí, tak kreslí jen kolečka. U ničeho dlouho nevydrží, maximálně 5 minut, nedokáže se soustředit. My právě máme známého, který už bude mít 50 let s ten pořad hledá a chytá kolečka, no je celé dny doma, nepoužitelný. Jeho máma s jeho sestrou se u něj střídají na asistenci. Prosím Vás, nemáte zkušenosti, mě je z toho na nic? No, je autista, četla jsem si znaky, všechno do puntíku na něj sedí. Jo, a velice rád zpívá, ale používá slabiky jako ba nebo la nebo pa. Ale tu melodií vychytá, jak má být. Prosím anonym z citlivého tématu. Děkuji.

V tomto věku nelze seriózně odhadnout prognózu. Auti děti, u kterých se PAS projeví jen velmi mírně, s to tak, že budou laici říkat „vidíš, tys plašila a on je normální“ a děti, které zůstanou těžce postižené, vypadají v tomhle věku úplně stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 22:37
@kavenka píše:
Děkuji za odpověď :kytka: Syn má právě podezření buď na vývojovou dysfázii nebo vysokofunkčni autismus. V jakém roce se to u vás rozseklo?

Kolem 3 let už bylo jasné, že autista není.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 00:03

Mně psycholog tvrdil, že si je úplně jistý, že mám doma autistu u dítěte 3 a půl. Byla u nás i raná péče Nautis, paní říkala, že to vypadá na vysokofunkxní autismus. Objednávku na diagnostiku do Nautisu nám zrušil Covid. A než Covid skončil, bylo jasné, že doma žádného autistu nemám (nebo možná mám, ale tak vysokofunkčního, že tu diagnózu nepotřebují). Syn je sice trochu jiný, ale v rámci nějaké širší normy dobře funguje, jen má problém s cizími lidmi a novými věcmi.

A že vás plácá? To zkoušely v tomhle věku obě mé děti. Starší byl právě agresivní i na jiné děti, tahal je za vlasy, bouchal, bylo to hrozné. Teď je moc hodný a už nikomu neubližuje.

Zkus se objednat do toho Nautisu + ranou péči, mně tehdy moc pomohli v tom, jak k synovi přistupovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 00:07
@Anonymní píše:

Jinak vaše dítě se mi zdá úplně normální až na to mluvení. A po své zkušenosti psychologům nevěřím. Ty „agresivní sklony“, plácání a občasná nezvladaelnost k tomuhle věku patří, má to dost velká část zdravých dětí.

Rozhodně na diagnózu autismu je brzy, ani v tom Nautisu to finálně nediagnostikují před 5. rokem věku, a to jsou nějací odborníci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 00:10

… jo a můj mladší (úplně normální) syn neumí to kolečko namalovat ani ve 3.5 letech. Maluje jen cmaranici a říká tomu velký třesk.

Být vámi, tak se uklidním, těch podezřelých znaků je tam málo (v podstatě jen ta řeč).

Najít dobrého psychologa je nadlidský úkon. Mě ten náš také vystresoval tak, že jsem si myslela, že mám postižené dítě (a nemám).

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat