Je to opravdu pravda?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.11.21 12:20

Je to opravdu pravda?

Maminky dle pediatričky má dcera vypít max 120 ml Um a nejdříve po 3 hod. Váží 4240 g i když se najedla tak 4500 g.
Malá ale brečí že má hlad a 120 ji nestačí tak přeci ji nenechám o hladu..

A další dotaz když se přechází na jiné Um musíme pry postupně. Např. 3 odměrky Nutrilonu a zbytek Sunar ne hned nové Um. Je to opravdu tak?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
197
5.11.21 12:31

Já krmila ze začátku UM na požádání - klidně po hodině a kolik chtěla. V zahraničí je to normální postup, to jenom u nás se to „nemá dělat kvůli míchání nestráveného s natravenym“. Žádné problémy z toho neměla. Časem jsem přešla na krmení po 3 hodinách, ale to až kolem 4m.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22027
5.11.21 12:34

Nepíšeš, jak je stará, ale všeobecně platí: vykašli se na tabulky a doktory, kteří se jimi takhle striktně řídí. Dej dítěti pít tolik, kolik chce. Příště si zase vezme třeba o dost méně nebo si prodlouží interval mezi krmením. Dítě není stroj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37147
5.11.21 12:36

UM musí strávit. Dala bych třeba i víc, ale dodržela min dvě hodiny od podání předchozího krmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4010
5.11.21 12:45

Dávala jsem jak bylo potřeba. Všechny děti jedly snad co hodinu a po troškách, 100 nebo 120ml naráz pily snad až na roce :lol: u doktorky jsem vždy vše odkejvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28268
5.11.21 12:48
@Anonymní píše:
Maminky dle pediatričky má dcera vypít max 120 ml Um a nejdříve po 3 hod. Váží 4240 g i když se najedla tak 4500 g.
Malá ale brečí že má hlad a 120 ji nestačí tak přeci ji nenechám o hladu..A další dotaz když se přechází na jiné Um musíme pry postupně. Např. 3 odměrky Nutrilonu a zbytek Sunar ne hned nové Um. Je to opravdu tak?

panebože, dítě není stroj, když má hlad, tak jí dej UM samozřejmě víc,
a míchat 2 rozličné UM dohromady se mi jeví také jako blbost, nikdy jsem to tak neslyšela, že by se dělalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2380
5.11.21 12:57

Vzdy jsme krmili tak, jak miminko melo hlad, takze klidne treba po 2h a klidne 150ml misto 120ml.

Pri zmene UM jsme to delali postupne ale ne michat dve ruzne znacky do jednoho krmeni. Ale tak, ze prvni den jedno krmeni nove UM a zbytek to stare. Dalsi den dve krmeni, a tak dale az vsechny krmeni byly nove mleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
5.11.21 12:59

V Podolí před pár lety říkali různá mléka nemíchat, dávat po třech hodinách a 120ml max asi taky, ale to přesně nepamatuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
782
5.11.21 13:10
@Anonymní píše:
Malá ale brečí že má hlad a 120 ji nestačí tak přeci ji nenechám o hladu..A další dotaz když se přechází na jiné Um musíme pry postupně. Např. 3 odměrky Nutrilonu a zbytek Sunar ne hned nové Um. Je to opravdu tak?

UM by se mělo dávat po 3hod. aby ho mimčo stihlo strávit - natrávené a čerstvé mléko by dohromady mohlo dělat bordel… Ale dej klidně víc když to vypije a má hlad. Přecházet postupně ano, ale nemixovat, dej jeden den jednu dávku nového, druhý den dvě dávky atd. A měnila bych jen pokud to stávající opravdu mimču nesedí, a neměnit často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1559
5.11.21 13:17

Jak jsi na tom ty? Jíš přesně co 3 hodiny a vždy přesně stanovené stejné množství? Ne? Tak vidíš, tvoje dítě taky není stroj. Řiď se jejím hladem, ne tabulkami a doktorkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1409
5.11.21 13:24
@Russet píše:
UM musí strávit. Dala bych třeba i víc, ale dodržela min dvě hodiny od podání předchozího krmení.

To už je dávno překonáno, má se dávat na požádání. Pokud samozřejmě to dítěti nedělá problémy. Je to přežitek stejně jak imunologické okno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54296
5.11.21 13:27
@Anonymní píše:

když má hlad tak jí dej najíst, mne minulá dětská radila at místo dalšího mléka dám čaj 8o U dcery nová doktorka řekla at jí dám co vypije pokud nezvrací ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22600
5.11.21 13:32

Ne, dvě um míchat nemůžeš. Přechází se tak, že dostane jedno krmení nové um, pokud je to v pořádku tak další den dvě, další den tři,… Až přijdeš úplně na nové

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4197
5.11.21 13:41

Davala jsem, kdyz dite melo a kolik si reklo. Jedna pila vic, druha min. Nenecham dite o hladu ani do neho nebudu rvat jidlo, kdyz nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat