Dítě neztrojnásobí váhu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.11.21 09:51

Dítě neztrojnásobí váhu

Zdravím :) Ráda bych se zeptala… Mám dítě 11 měsíců, porodní váha 2900, nyní v 11 měsících má 7600-7700 cca. Tudíž určitě neztrojnásobí svou porodní váhu na roce. Všude to na m vyskakuje, v půl roce dvojnásobek v roce trojnásobek… dvojnásobek jsme měli ale teď to určitě nedáme. Doktorka nic neříkala, dítě jinak úplně Ok, nic ho netrápí, baští dobře. :nevim: Jak moc se na tom lpí nebo je to už přežitek? Díky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1552
5.11.21 09:54

Klid, ne každé dítě musí být Mišelinek :) Nekoukej na tabulky, ale na to, jestli tvoje dítě prospívá. 8 kg v roce je naprosto normální váha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27019
5.11.21 10:00

A jako co bys chtěla dělat? Vykrmovat dítě jako vepře, aby splnilo tabulku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65238
5.11.21 10:01

Každé dítě je jiné, hlavně klid.. tabulky jsou jen orientační

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417

První syn porodní váha 3 kg, v roce 8,5 kg, druhý syn porodní 3,64kg a v roce 9,5 kg, taky to nejsou trojnásobky a starší syn je pod tabulkami celý život :D ale vzhledem k tomu, že je zdravý, aktivní, tak se to neřeší, jsou to jen průměry, buďte v klidu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Díky, to je to co si přesne myslím ale pak když slyším „dítě MUSÍ“ ztrojnásobit pv tak na mě jdou osypky. :lol: Tabulky nesleduju, je mi to jedno, pro mě je důležité že dobře baští. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 10:03

Já nikoho vykrmovat nehodlám, spis jsem chtěla vědět jestli to pak dr nějak řeší nebo ji stačí že je dítko spokojené :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
2721
5.11.21 10:04

Můžeš mít jen drobné dítě, stejně tak můžeš mít nemocné dítě. Sleduj celkové prosipvani, psyxhomotoricky vývoj, a kdyby se ti cokoliv nezdálo, chtěj vyšetření (resp. doktorka by ho asi sama udělala). Pokud bude vše ok, tak máš prostě malý dítě, ale zdravý, tak ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
@Svistice píše:
A jako co bys chtěla dělat? Vykrmovat dítě jako vepře, aby splnilo tabulku?

Ježiši uklidněte se, to jste se dneska všecky špatně vyspaly nebo co? Tady se člověk na něco zeptá a vy jste hned všecky zlé a hnusné, to si tu honíte ego?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182

Moje děti taky váhu v roce neztrojnasobily, zaplatpanbuh! :) Obě měly přes 4 kila, mladsi 4,6 a v roce oba okolo 10. Pokud přibírá a je spokojene, nereste to.

Příspěvek upraven 05.11.21 v 10:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 10:08
@Urubamba píše:
Moje děti taky váhu v roce neztrojnasobily, zaplatpanbuh! :) Obě měli přes 4 kila, mladsi 4,6 a v roce oba okolo 10. Pokud přibírá a je spokojene, nereste to.
:mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Nahlásit
27019
5.11.21 10:11
@Anonymní píše:
Já nikoho vykrmovat nehodlám, spis jsem chtěla vědět jestli to pak dr nějak řeší nebo ji stačí že je dítko spokojené :palec:

No a já se tě znova ptám, jak bys to jako chtěla řešit? Zamysli se a ospověz si, co asi tak doktorka může udělat s matou nebo dítětem, když dítě nebude mít nějakou přesnou váhu?

Tomu se říká kritické myšlení. Dporučuji natrénovat, jako rodiči se Ti to bude velmi hodit, zejména pak s nástupem dítěte do kolektivu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11985
5.11.21 10:15
@Anonymní píše:
Já nikoho vykrmovat nehodlám, spis jsem chtěla vědět jestli to pak dr nějak řeší nebo ji stačí že je dítko spokojené :palec:

Jak máme vědět jak to tvoje doktorka řeší? Tak asi pozná jestli dítě prospívá a nebo ne. Rozumná doktorka to neřeší, dá ti kdyžtak doporučeni co dítěti dávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 10:17
@Svistice píše:
No a já se tě znova ptám, jak bys to jako chtěla řešit? Zamysli se a ospověz si, co asi tak doktorka může udělat s matou nebo dítětem, když dítě nebude mít nějakou přesnou váhu?Tomu se říká kritické myšlení. Dporučuji natrénovat, jako rodiči se Ti to bude velmi hodit, zejména pak s nástupem dítěte do kolektivu.

Já se ale neptala co mám dělat ale jestli se to řeší nebo je tahle poučka už přežitá. Přijde mi nesmysl, trvat na trojnasobku váhy když dítě je šikovné, krásně jí, je ještě kojené a nikde není problém. Kamarádky doktorka to prý pořad opakuje jako mantru 8o :?

• Citovat
  • Nahlásit
27019
5.11.21 10:20
@Anonymní píše:
Já se ale neptala co mám dělat ale jestli se to řeší nebo je tahle poučka už přežitá. Přijde mi nesmysl, trvat na trojnasobku váhy když dítě je šikovné, krásně jí, je ještě kojené a nikde není problém. Kamarádky doktorka to prý pořad opakuje jako mantru 8o :?

A myslíš, že v minulosti, kdy podle tebe tedy ta poučka byla „platná“ a „nepřežitá“, to dítě donutili přibrat na ten trojnásobek? nebo jak to podle tebe ŘEŠILI?

Doktor si mlže plkat cokoliv. Od dávání piškotků čtyřměsíčnímu po odplenkování v roce a recitaci básniček ve třech letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat