Je to ruka noha ústa ?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 16:04
Je to ruka noha ústa ?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je to nemoc ruka noha ústa teploty měla dcera minulý čtvrtek a pátek a včera jsem si všimla ze má tohle na ručičkach jinde to nemá :o začala jsem jí dávat sirup s vitamíny sanostal tak nevím jestli nemá vyrážku z toho?

Reklama

Reakce:

BloomingGorgeous
Závislačka 2717 příspěvků 06.12.17 16:19

Priznaky nemoci jsem mela moznost videt nekolikrat, sama jsem nemoc dvakrat prodelala. Na fotkach neni skoro nic videt, tezko rict.

BloomingGorgeous
Závislačka 2717 příspěvků 06.12.17 16:20

Asi bych rekla, ze spis ne, podle popisu a na zaklade fotky. Zacina to vetsinou na zadecku a videla bys to asi i okolo pusy nebo v krku a na hrbetech ruky. Moc se mi to nezda. Dite take nejdrive par dni nema chut k jidlu, tak tomu bylo aspon u nas.

Run
Generální žvanilka 20484 příspěvků 06.12.17 16:24

Nic tam nevidím. Malá měla afty a boláčky na jazyku a horečku. Na rukou a nohou pár pupínku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 16:34

Já jsem právě byla min čtvrtek s holkou u doktorky s vysokýma horeckama ona podle jednoho pupínků na bradě vydedukovala že má možná ruka noha ústa a na ručičkach má takové malé červené flíčky jakoby pod kůží a to mi taky říkala že by mohl být příznak ale nevim já ty flíčky mam taky a nikdy jsem ruka noha usta neměla. :nevim:

Markvetinka
Kecalka 104 příspěvků 06.12.17 17:06

A měla teplotu? Nas maly to měl a nejdriv mel jeden den nebo 2 teplotu a pak se udelalo par pidi vyrážek

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 17:33

Čtvrtek pátek měla teplotu

Aries6
Generální žvanilka 21876 příspěvků 2 inzeráty 06.12.17 17:54

Podle mě ne. Toto je spíš vyrážka - i když na té rozmazané fotce není vidět nic. U pusa-ruka-noha jsou vyloženě pupínky. Naše holky jich měli jen pár (odnesli to spíš aftama v puse :( ) a poznala jsem je bezpečně.

Aspera
Generální žvanilka 20090 příspěvků 1 inzerát 06.12.17 18:14

Pupínky by se měli po horečce objevit tak do dvou dnů, u Vás je to skoro týden. Dle mě taky ne, teď jsme to měli doma a jsou to fakt pupínky a až třeba za dva dny červené ruce a nohy.

chaela
Zasloužilá kecalka 994 příspěvků 07.08.18 13:16

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s podobnou vyrážkou? Syn má takovou puchýřkovitou vyrážku, skoro všude, na nohách od prstů až po třísla, na rukách od prstů až po ramena, na zadku, na krku, okolo pusy, v puse, na ušních boltcích. Dělají se mu menší, ale i větší puchýře (největší má na achilovkách, na zadku a na stehnech), strašně ho svědí, takže má většinu rozškrábanou. Na zadku mu už pomalu zasychají, na nohách se akorát zvětšují a přibývají, jeden mu praskl, ale to bylo asi tím, jak chodil v botách.
U doktorky jsme byli ve fázi, kdy měl jen červené fleky na ploskách a dlaních a v puse, žádné puchýře a už vůbec ne po skoro celém těle, tak to uzavřela jako nemoc ruce, nohy, ústa. Ale v podstatě hned od návratu od ní se mu to začalo rozlízat a dnes ráno už vypadal příšerně, chudák.
Nevíte, jestli i tato nemoc se může projevovat tímto způsobem? Dočetla jsem se akorát o slízání nehtů nebo aftech, ale to on nemá. O takto velkém rozsahu puchýřků jsem v souvislosti s touto nemocí nic moc nenašla.
Děkuji za každou radu nebo zkušenost, samozřejmě pokud se to nebude lepšit, půjdeme znovu k dr. Jen by mě zajímalo, jestli plaším zbytečně, nebo je to normální průběh nemoci.

novakova.t
Závislačka 3178 příspěvků 1 inzerát 07.08.18 13:26
@chaela píše:
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s podobnou vyrážkou? Syn má takovou puchýřkovitou vyrážku, skoro všude, na nohách od prstů až po třísla, na rukách od prstů až po ramena, na zadku, na krku, okolo pusy, v puse, na ušních boltcích. Dělají se mu menší, ale i větší puchýře (největší má na achilovkách, na zadku a na stehnech), strašně ho svědí, takže má většinu rozškrábanou. Na zadku mu už pomalu zasychají, na nohách se akorát zvětšují a přibývají, jeden mu praskl, ale to bylo asi tím, jak chodil v botách.
U doktorky jsme byli ve fázi, kdy měl jen červené fleky na ploskách a dlaních a v puse, žádné puchýře a už vůbec ne po skoro celém těle, tak to uzavřela jako nemoc ruce, nohy, ústa. Ale v podstatě hned od návratu od ní se mu to začalo rozlízat a dnes ráno už vypadal příšerně, chudák.
Nevíte, jestli i tato nemoc se může projevovat tímto způsobem? Dočetla jsem se akorát o slízání nehtů nebo aftech, ale to on nemá. O takto velkém rozsahu puchýřků jsem v souvislosti s touto nemocí nic moc nenašla.
Děkuji za každou radu nebo zkušenost, samozřejmě pokud se to nebude lepšit, půjdeme znovu k dr. Jen by mě zajímalo, jestli plaším zbytečně, nebo je to normální průběh nemoci.

Neštovice?

chaela
Zasloužilá kecalka 994 příspěvků 07.08.18 13:36

@novakova.t No to doufám ne :) u neštovic ale puchýřky zasychají až tak za týden až 10 dní, ne? Mu třeba ty na zadku zaschly během 2 dnů, teď už tam má jen nějaký tmavě červený strupy nebo co a postupně to mizí. Ostatní ani nepraskají ani nezasychají, jen pořád přibývají.
No doufám, že neštovice to nejsou, protože jednak já jsem je ještě neměla (a chtěla jsem se v září nechat naočkovat) a pak taky syn půjde poprvé do školky, tak bych byla nerada, aby to promeškal, přece jen neštovice jsou asi na dlouho, i s tím, že by to chytil druhý syn a nedejbože i já.

novakova.t
Závislačka 3178 příspěvků 1 inzerát 07.08.18 13:42

@chaela dle fotek asi jo… Mrkni na googlu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 17:30

@chaela nepřijde mi to jako nemoc ruce nohy ústa. Moje holky tuto nemoc obě měly, navíc je divný,že se to rozlézá všude. Oni to měly na ploskách,na rukou a mezi prsty a trochu kolem pusy. Neštovice nevím, některé obrázky vypadají opravdu jako neštovice,ale ta fotka nohy mi přijde taky divná. Neštovice měly holky v březnu, ráno měla 1 pupínek, odpoledne tak 10 a postupně přibývaly. Šlo to ve vlnách tak 4 dny. Určitě nezasychají tak dlouho, oni prasknou a hned zasychají a pak se vylupují.Za cca 10-14 dní je po neštovicích. Inkubačka je 14-21 dní. Takže uvidíte, jestli to neštovice jsou :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Reklama