Je toto 6. nemoc?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucinka.K
Kelišová 6333 příspěvků 28.03.11 12:06
Je toto 6.nemoc?

Dobré dopoledne, měla bych následující dotázek:

Matýskovi je 6 měsíců a minulý pátek dostal Pamycon kapky na rýmu (nežádoucí reakce je psaná alergie).
Ovšem dnes ráno měl na bříšku červené fleky, jeden dost velký, asi jako dětská dlaň. Doktorka mi říkala, že se s tím nesetkala, že by to bylo po Pamyconu, at´ ho ale vysadím a dávám 3× denně Fenistil. Kdyby to nezmizelo, zítra máme přijít na kontrolu.

Minulý týden měl asi 3-4 dny teploty, ale ne vysoké, právě že jen asi 37,9 bez odečtu a ne celé dny, jen třeba jednou během dne a pak v noci. Doktorka to přičítala viróze (krev i moč má v pořádku), jelikož měl i rýmu a byl zahleněný.

No a teď mi nějak docvaklo, že měl ty teploty, ne velké, ale měl, a teď se osypal.
Může to být vše taková divná souhra, třeba teploty od rýmy a tohle opravdu po kapkách nebo má nějakou alergii na něco… to jen že mě napadla ta 6.nemoc.
První syn ji měl v 8. měsících, ale zaboha už si nepamatuju, jak vypadala ta vyrážka :oops: :oops: .

Kdyby se to nelepšilo, zítra půjdeme k MUDr., jen by mě teď zajímal váš názor. děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lucinka.K
Kelišová 6333 příspěvků 28.03.11 12:07

2

Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 28.03.11 12:15

Asi blbost ale vypadá to úplně jak potníčky… :nevim:

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 28.03.11 12:17

Ahoj,
na šestou nemoc to nevidím, spíš na alergickou reakci po lécích nebo ty potničky. A teploty bych přičítala k nachlazení.
U šesté nemoci jsou ty teploty vysoké 38-39st a tři dny v kuse a hned čtvrtý den se osype na trupu a zádech.

nataluska
Kelišová 7123 příspěvků 28.03.11 12:17

Dcerka měla to samé a měla 6.nemoc.

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 28.03.11 12:18

My měli při 6.tý nemoci vsoký ty horečky a osypal se hned co horečky přešly.Tady je velká prodleva :think: nemohl se včera nějak spotit?

Lucinka.K
Kelišová 6333 příspěvků 28.03.11 12:24

Holky,
no jo, potničky, hm, to mě taky nenapadlo, na co já myslím… :zed: :zed: :oops: :oops: to spíš proto, že Maty potničky nikdy neměl :oops: . Ale máte možná pravdu…včera jsme jeli na nákupy a malého jsme nechali dost nabaleného a on v autě spal zhruba 2 hodiny dost nastrojený a doma pak byl spocený… :think: :think: :think: tak možná tohle asi :nevim: :nevim:
každopádně děkuju!!!

kozisek
Hvězda diskuse 35545 příspěvků 28.03.11 12:27

To asi nevymudrcujeme, píšou, že vysoké horečky Vyrážek taky existuje… :zed:

Příspěvek upraven 23.03.14 v 14:26

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.11 12:40

6. nemoc to nebude my měli při 6 nemoci horečky až 39,5 a osypal se ažpotom pupínky dodruhého dne zmizeli stejně jako vysoké teploty…

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18292 příspěvků 28.03.11 12:40

Jo Darek to měl taky tak a byla to šestá :wink:

miriskaw
Kelišová 6368 příspěvků 28.03.11 12:49

Taky jsem tu nedávno řešila 6nemoc.Malá měla 3 dny horečky 39.5 a pak horečky přestaly a hned se osypala na bříšku a pusince na druhý den vyrážka zmizela a byl klid.
Možná to jsou ty potničky když se vám zapotil.Lucka je mívala v létě často když jsme jezdili k tchýni(je to 80km takže dlouhá cesta autem)

Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 28.03.11 12:50
kozisek píše:
To asi nevymudrcujeme, píšou, že vysoké horečky, Honzín měl přes 38 po odečtu, to váš měl nízké :nevim: ale nejsem lékařka, abych mohla vyloučit. Vyrážek taky existuje … :zed: Náš měl něco podobného na zádech a má to tam doteď, je to jak se potil ve fusaku, ale objednala jsem ho na kožní, už to má nějaký pátek :think: Uvidíš, jak rychle to zmizí, ale pokud tě to nijak nezatěžuje, tak si k mudře dojdi, šestá se stejně píše do karty, ať máš tedy jistotu :wink:

No jestli byl fakt nabalenej a spotil se tak to jsou fakt ty potníčky :wink:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 28.03.11 13:10

Při šesté nemoci se dítě přece nemůže osypat „dodatečně“… 8-o Tři dny horečky (které se většinou špatně srážejí), čtvrtý den výsev vyrážky.

Tím se právě 6. nemoc snadno pozná - horečky se dají zaměnit za virózu, ale jen do čtvrtého dne - pak je vždycky jasno. Osype se, je to šestá nemoc. Neosype se, je to něco jiného. Ale šestá nemoc s vyrážkou po několika dnech prodlevy, to by byla hodně velká výjimka…

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18292 příspěvků 28.03.11 13:18

No Darek měl vysoké horečky 5 dní, pak 2 dny nižší a pak až se osypal…takže ono se asi úplně na přesný počet dnů nehraje :nevim:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 28.03.11 13:25
RyBANA píše:
No Darek měl vysoké horečky 5 dní, pak 2 dny nižší a pak až se osypal…takže ono se asi úplně na přesný počet dnů nehraje :nevim:

Tak jasně, že se to nedá stopovat - když si pohledáš, píše se 3-5 dnů (naše mudra říká, že z její osobní praxe jsou to v 95% případů ty 3), pak vyrážka - ale určitě bez prodlevy mezi vyrážkou a teplotou… Ne že dítě je pár dnů bez teplot a osype se dodatečně. Tak jsem to myslela :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >