Po třech dnech opět horečka

26.3.11 21:50

Po třech dnech opět horečka

Zdravím všechny,
dcera (dva a třičtvtě roku) měla v pondělí skoro 40 horečku, jeli jsme k doktorovi, neměla rýmu, kašel, nic… doktor říkal, že to je nějaká viroza, máme dávat panadol atd..
Horečka ještě v úterý, středu, pak čtvrtek a pátek v pohodě, dcera vypadala zdravě. dneska při poobědním spaní opět skoro 4O, opět doktor, říkal, že to je něco jako druhá ataka virózy…docela mě to děsí, měli jste někdo něco podobného? Nejhorší je, že jí to nejde pořídně srazit, sleze to o půl stupně, i když dám panadol a za 2 hodiny Nurofen. Zábaly nemůžeme - má ledové ruce a nohy. Koupel ve vlažné vodě nezabírá. Poraďte, prosím!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1435
26.3.11 22:18

našemu malému je sice 8 měsíců,ale na horečky nám vždycky pomohl paralenový čípek.i jako pravence horečky po očkování…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1435
26.3.11 22:18

našemu malému je sice 8 měsíců,ale na horečky nám vždycky pomohl paralenový čípek.i jako pravence horečky po očkování…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
26.3.11 23:16

Koukám, že nikdo zatím nic nenapsal :-(
Vím, že ta teplota děsí, měli jsme nedavno něco podobného. Čtyřicítky, ledové končetiny a léky nezabírali a pak z toho byla hospitalizace s rotavirama.
Střídala jsem čípek a sirup ( paralen a nurofen), chladno v místnosti a pak jsem měla už fak tnervy, tak jsem i koupala a prý se to u studených končetin nemá :nevim: , ale malé se vždy trochu ulevilo. Držím palečky a ať je horečka, co nejdříve pryč!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5394
26.3.11 23:44

My marodili třikrát po sobě, týden nemocný, týden zdravý…atd. Pokud nemá jiné problémy jako je kašel, rýma, myslím že nejde nic jiného než střídat panadol s nurofenem. Byli jsme i na pohotovosti na dětském oddělení a říkali nám to. Antibiotika jsou k ničemu.
Prostě klasika, větrat, podávat dostatek tekutin. Pokud má studené končetiny, zábaly bych nedávala, ale vlažná sprcha či otírání žínkou s vlažnou vodou bych zkusila.
Určitě to bude brzo v pořádku :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2508
27.3.11 00:17

My jsme měli podobný průběh v únoru u obou dětí při chřipce - dva dny horečky, pak se to už zdálo být na ústupu a třetí den opět čtyřicítky. :zed: U nás teda ještě v kombinaci s laryngeálním kašlem a nočním dušením, taktéž u obou, fakt pošušňáníčko. :roll: Naštěstí léky celkem zabíraly a po tom druhém „vrcholu“ už se začali rapidně zlepšovat, tak snad to u vás bude mít podobnou tendenci. Držím palce! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
27.3.11 10:32

Naše lékařka mi kdysi říkala,že muže mít 40 i tyden,že je to normální i když třeba 2 dny nemá.Jinak velice dobře zabírají paralen čípky-záleží dle váhy dítěte,nebo nurofen sirup mám vyzkoušeny-tehdy v nemocnici nám kombinovali parlen čípky a za 3 hodiny nurofen sirup 3 dny v kuse.Jinak věkem to přejde neboj se.Synovi jsou ted 4 a posledních pár nemocí jsme zvládli s teplotou 37.5-38 max.a že mi trpěl od narození na febrilní křeče.Takže každá teplota byla u nás znamením strachu nevyspání.Čím bude starší tím to bude lepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama