Je tu chovatelka koní prosím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 05.11.14 15:33
Je tu chovatelka koní prosím?

Ségra má otázku, jestli by šlo, že bychom poslali dotaz soukromou zprávou, ať tu nezatěžujeme. Jde o dotaz ohledně léčby vazů a šlach. Mohu to rozepsat i sem podrobněji, jde mi nám o to, jak léčíte tato poranění, ale asi líp zprávou s podrobnostmi. :think: Dík! :srdce:

Reakce:
marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 05.11.14 15:45

Můžeš mi poslat Sz

Duckula
Generální žvanilka 24950 příspěvků 05.11.14 16:12

@sabrinafrompra­gue nejsu dr, ae zkus ;)

lampicka11
Závislačka 3581 příspěvků 2 inzeráty 05.11.14 16:36

@sabrinafrompra­gue zkus napsat na ifauna.cz do nemoderovane diskute, tam mi vždy poradily když jsem něco řešila s kobylou

Shreya
Ukecaná baba ;) 1979 příspěvků 05.11.14 16:40

Nenapsala jsi nic konkrétního, o co přesně se jedná, jak ke zranění kůň přišel…
Jedná se o zesílení šlachy, poranění karpu, zaskočení do spěnky, zášlap korunky, strouhání atd.? Všeobecně se poranění pohybového aparátu dlouho hojí, je nutná dlouhá léčba a RHB. Na možnosti léčby ( ATB, výživa, masáže… ) bych se ptala spíš veterináře svých koní, než tady na emiminu, ale držím palce.

marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 05.11.14 16:54
@Shreya píše:
Nenapsala jsi nic konkrétního, o co přesně se jedná, jak ke zranění kůň přišel…
Jedná se o zesílení šlachy, poranění karpu, zaskočení do spěnky, zášlap korunky, strouhání atd.? Všeobecně se poranění pohybového aparátu dlouho hojí, je nutná dlouhá léčba a RHB. Na možnosti léčby ( ATB, výživa, masáže… ) bych se ptala spíš veterináře svých koní, než tady na emiminu, ale držím palce.

Asi tak.. radila bych se s veterinářem. Určitě ne na ifaune, eqch a podobných..

andulik8
Kecalka 413 příspěvků 05.11.14 19:24

A co zavolat veterinarovi?

andulik8
Kecalka 413 příspěvků 05.11.14 19:30

Hlavne kazdy chovatel ma na radoby ty nejlepsi nazory. Zvaz, jestli rady na intetnetovych strankach, stoji za to, ze by jste mohly koni ublizit!!! A pak budete volat dr. :nevim:

marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 05.11.14 19:35
@andulik8 píše:
Hlavne kazdy chovatel ma na radoby ty nejlepsi nazory. Zvaz, jestli rady na intetnetovych strankach, stoji za to, ze by jste mohly koni ublizit!!! A pak budete volat dr. :nevim:

Dneska je v tomto strašná doba. Já jsem u koní přes 30 let - pořád ve stáji plus minus 15 koní, takže bych řekla že můžu porovnávat. Dřív když něco řekl vet tak to prostě platilo. Dneska hrůza, vidím to u lidí co u nás mají ustájené koně, zavolají si veta, ten jim něco řekne, a oni už za pár hodin mají dotazy na FB popř. někde na equichannelu a tam to konzultují s „odborníky“, aby pak mohli s veterinářem debatovat o tom, jestli neměl nařídit jinou léčbu. To fakt člověku zůstává rozum stát :nevim: Se kolikrát divím že je ten doktor nepošle potom do pr..
Tím se nechci zakladatelky dotknout, ale je to tak.

andulik8
Kecalka 413 příspěvků 05.11.14 19:42
@marmelada78 píše:
Dneska je v tomto strašná doba. Já jsem u koní přes 30 let - pořád ve stáji plus minus 15 koní, takže bych řekla že můžu porovnávat. Dřív když něco řekl vet tak to prostě platilo. Dneska hrůza, vidím to u lidí co u nás mají ustájené koně, zavolají si veta, ten jim něco řekne, a oni už za pár hodin mají dotazy na FB popř. někde na equichannelu a tam to konzultují s „odborníky“, aby pak mohli s veterinářem debatovat o tom, jestli neměl nařídit jinou léčbu. To fakt člověku zůstává rozum stát :nevim: Se kolikrát divím že je ten doktor nepošle potom do pr..
Tím se nechci zakladatelky dotknout, ale je to tak.

Jojo. Presne tak to je. A ve finale z doktora udelaj debila :zed: :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >