Kdy nechat uspat psa?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rozinka7
Kecalka 455 příspěvků 03.11.14 13:40
Kdy nechat uspat psa?

Holky, mám tu jedno smutné téma, ale už se tím zaobírám častěji a častěji. Máme doma skoro 16tiletou fenku trpasličího jezevčíka. Logicky už je to se zdravíčkem horší. Srdíčko na prd, už nic neujde, takže chodíme jen za barák. Když jedeme k mamce na zahradu, tak ani nechce být venku, ale raději chrní doma v pelechu. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, ale po přečtení diskuzí jsem si uvědomila, že velmi často kňučí. Napadlo mě, jestli bolestí? Má v hodně špatném stavu zuby. Již několikrát byla na odstrnění zubního kamenu a vytrhání zubů. Nás s dcerkou vůbec nevítá. Těší se jen na jídlo. Jedinýho koho jakžtak vítá je manžel. Do toho se nám poslední rok přidali epileptické záchvaty, kterou jsou způsobeny špatným stavem jater. Může maximálně, kterých sní jen přidělené množství. Pokud jí náhodou něčím přilepšíme nebo si přilepší sama někde venku, tak okamžitě dostává záchvat, který je tedy hodně psychicky a následně fyzicky náročný a já to poslední dobou přestala zvládat. Když dojde k záchvatu, tak min. půl hodiny sebou klepe jde jí krvavá pěna od huby, následně pak cca 3hodiny chodí stále do kola do všeho naráží a je uplně mimo, štěká, knučí, posledně i na manžela vyjela. Samozřejmě se poté pomočí, pokadí. Manžel je většinou půl roka z roka pryč, takže pokud se mi to stane, když tu není, tak je to něco. Zvládat mojí hyperaktivku, aby k fence nechodila, většinou se to stává v noci, takže vzbudí celý panelák a samozřejmě i nás. A do rána nezaspíme. O úklidu všude rozchozených výkalů, moči, krve snad ani nebudu mluvit. Jsem ve 4. měsíci těhu a mám to trochu komplikovanější, takže už ani ty pětihodinové uklidy nedávám. Bohužel nemám kolem sebe nikoho, kdy by mi vypomohl. Absolutně nevím, co si počít. Co si o tom myslíte vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Natálie2610
Stálice 52 příspěvků 03.11.14 13:43

Tcháni mají jezevčíka 18 let, skoro nevidí, neslyší, zuby už skoro nemá,… já bych zašla na veterinu a optala se veterináře jakého je názoru. :think:

ewes
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 03.11.14 13:45

Přesně jak píše @Natálie2610 zeptej se veterináře co on na to.
 Eva

Clairisek
Echt Kelišová 8879 příspěvků 03.11.14 13:48

Za sebe nez trapit sebe a i psa, tak bych ho nechala uspat, uz se dozila uctyhodneho veku a bude to pro ni mozna lepsi. Mamina nechavala v lete uspat naseho pejska, nemohl poradne chodit, mel bolesti, skoro nevidel, hodne se pocuraval, na venceni ho musela pak uz nosit a neobesel ani barak, zuby mel v desnym stavu, par mu jich i samo vypadalo, takze jsme se jako rodina shodli na tom, ze to pro nej bude to nejlepsi. Verim, ze ted je mu uz dobre a ceka na nas nekde nahore. Proberte to doma, hlavne nemit vycitky, pokud byste se pro uspani rozhodli :hug:

Denisa56
Kelišová 6573 příspěvků 03.11.14 13:50

Už je to babička a podle tvého popisu má asi víc toho trápení než radostí. My takhle hodně bojovali s naší kokřenkou, říkali jsme si, dokavaď nás vítá a má chuť k jídlu, tak ji uspat nenecháme, byla jak naše dítě. Nakonec k tomu samozřejmě stejně došlo a zpětně si říkám, že jsme to možná neměli zbytečně prodlužovat. Vás pejsek už se asi trápí, píšeš, že kňučí, asi ho něco bolí, k tomu ty záchvaty, to pro ni musí být hrozné. Na tvém místě bych zašla na veterinu a poradila se. Hlavně si nic nevyčítej, je jí 16, to je krásný věk.

B EL
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 3 inzeráty 03.11.14 13:50

No podle toho co píšeš už to samo asi nebude mít dlouhé trvání.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 13:54

Souhlasím. Probrala bych to s veterinářem. V naší rodině se nechávají psi dožít, dokud z toho života ještě aspoň trošku něco mají. Jak vidíme, že už se jen trápí, tak jim to, i když neštastní, ulehčíme. Bratr je myslivec a dušoval se, že až nastane příště, ulehčí jim to sám, protože když nám umíral poslední milovaný pes, žádný veterinář nebyl po ruce. Nakonec umřela sama, než jsme někoho sehnali :,( :,( :,(. Těžko soudit, jestli to fakt zvládne, nebo přecejen zavolá veterináře :,(.
Anonym radši, ať nás tu nějaký fanatik nenařkne z týrání :?.

rozinka7
Kecalka 455 příspěvků 03.11.14 13:54
@Natálie2610 píše:
Tcháni mají jezevčíka 18 let, skoro nevidí, neslyší, zuby už skoro nemá,… já bych zašla na veterinu a optala se veterináře jakého je názoru. :think:

To mám v plánu. Manžel se po měsíci vrací z práce, tak to hodlám řešit. On u těchto stavů většinou nebývá nebo jsme na to dva, takže se na to netváří. Ale minulý týden měla poslední záchvat, mívá ho tak ob měsíc, a to bylo šílený. Nezvládala jsem malou, která se vzbudila do růžova a chtěla k pejskovi. Nemohla jsem jí vysvětlit, že nemůže. Do toho jsem uklizela s nevolnostma ten svinčík. Kdo zažil nevolnnosti, tak ví, co jsem zažívala. Já ani jídlo dochutit nezvládám. Natož uklízet výkaly s močí. Z pětihodinového uklidu jsem si něco skřípla u močáku, takže následný utz byl pekelný a bylo mi doporučeno být na sebe opatrná, jenže…to jde těžko, když jste na to sama. Koukám na to ze všech stran a nějak nemám jiné řešení, ale první na co jsem samozřejmě myslela, že to proberu s veterinářem, jestli jsou nějaké jiné možnosti, ale co pamatuju, tak nám řekli, že ne. Jelikož játra má v háji, tak nepřipadají v úvahu nějaké silné léky, které by ji jen uškodili a měla by častější záchvaty. Tak bere jen vitamíny…

Maiiia
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 03.11.14 13:56

Myslím, že už to bude jenom horší a horší. 16let, to už je nějaký věk. V lednu jsme museli nechat utratit našeho 13letého psíka. Celkem to sním šlo, hůře chodil, než se rozchodil nebo prohřál záda, ale pořád měl radost ze života, chuť k jídlu atd. Stav se zhoršoval a jednoho dne už se prostě nepostavil a ta jiskřička v oku zmizela. Ztratil zájem o všechno kolem, nejedl, nepil, pokálel se do pelechu…naštěstí v okolí byl super veterinář, který přijel k nám domů, rozloučili jsme se a pejsek v klidu usnul.
Rozhodnutí je samozřejmě na tobě, ale. Pokud má i vaše fenečka bolesti, netrápila bych ji. Pokud máte v okolí veterináře, který je ochotný přijet k vám, je to nejlepší řešení, nestresovat pejska převozem a pobytem v nepříjemném prostředí.
Je to vážně smutné, rozloučit se s dlouholetým kamarádem :(

Hoa Mai
Kelišová 6087 příspěvků 20 inzerátů 03.11.14 13:56

Já jsem toho názoru, že pro kohokoliv - člověka i psa, je lepší umřít přirozeně doma v klidu, pokud se ovšem už jen netrápí. Taky jsme to řešili u skoro 17letého psa, taky už moc nechodil, špatně slyšel, viděl, hodně spal. Ale přišlo mi, že se ještě rád mazlí, že bolesti nemá, tak jsem ho nechala s tím, že budu připravená ho nechat uspat, kdyby cokoliv. No a naštěstí k tomu nedošlo, umřel doma v klidu sám, za což jsem ráda.
V tvém případě bych dala na své pocity, to ti nikdo na internetu neporadí, protože nikdo z nás psa nezná, nevidíme ho, neumíme posoudit jeho stav. Promluvila bych si s veterinářem a dala na svou intuici.

Spokojení
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 03.11.14 14:00

Jistě není hezký to číst, ale pejsek se už teť hodně trápí.

rozinka7
Kecalka 455 příspěvků 03.11.14 14:06

Já vím, že to za mě nikdo nerozhodne, ale chtěla jsem slyšet jen názory ostatních. Jediný, kdo by o tom se mnou měl rozhodovat je manžel a ten je proti, protože s tím nemá žádné starosti a nepociťuje žádné velké zatížení, protože je pořád pryč a když přijede, tak s fenkou vychází. Ona ho přivítá, on jí pohladí a pak prospí celý den, takže to pro něj není žádná zátěž. Když se náhodou něco semele, tak jeho úloha je pohlídat malou a já řeším ostatní. Jen jsem si připadala v té situaci trochu sama…

Natálie2610
Stálice 52 příspěvků 03.11.14 14:09

@rozinka7 Nech ho uspat, bude to pro něj vysvobození. A šetři se :hug: :*

kristyn.g
Závislačka 3047 příspěvků 03.11.14 14:12

Já bych pejska nenechala trápit… poradila bych se s veterinářem…

rozinka7
Kecalka 455 příspěvků 03.11.14 14:13
@Natálie2610 píše:
@rozinka7 Nech ho uspat, bude to pro něj vysvobození. A šetři se :hug: :*

Holky, moc děkuji za všechny vaše názory. Hodně mi to pomohlo. Když štěstí přeje mamka není v práci, tak mi přijede pomoct a sama mi říkala, že už bych to měla nějak vyřešit jinak se z toho zhroutím. Zvlášt až se narodí malé a já budu řešit ještě toto. A to upozornuju, že mamka fenečku zbožnuje. Tohle je tak hnusná situace. To mě odradilo od toho si někdy příště pořizovat zvíře…:-( Člověk si při pořízení nějak tak neuvědomuje tu velkou zodpovědnost za to zvíře. Bylo mi 23, když jsem si fenečku prala z útulku..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >