Kočka útočí na dítě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alčák1
Závislačka 2749 příspěvků 02.11.14 20:45
Kočka útočí na dítě

V červenci jsme si pořídili kotě malýmu k 2. narozeninám - strašně si přál kočičku. Vše probíhalo v pořádku, kočička je čistotná, nikde neškrábe pouze na škrabadle, nikoho nekouše ani neškrábe - je to taková kočka pohodář. Máme ji moc rádi ale teď nastal problém :zed: kočce je 6 měsíců a tak týden útočí na malého. Vždycky číhá, až si sedne a je v klidu, pak se připlíží a seká po něm :cert: nikdy to nedělala. Malej je chudák na rukou podrápanej. Dopadlo to tak, že ji vyhazuji z obývacího pokoje a zavírám dveře aby na něj nemohla. Nechápu to - malej ji neubližuje, nic jí nedělá. Kočka přijde, motá se mu kolem nohou, mazlí se a najednou ňáf a už má drápy zaťaté u něj v noze :cert: mě ani manželovi to nedělá. Jsme z toho chování zoufalý a máme strach aby mu třeba nevysekla oko. Manžel říkal, že jestli to bude takhle pokračovat, dáme ji pryč - což se mi nechce - je to jinak moc milá kočička - čím to je??? proč to začala dělat a co máme dělat my??? :,( díky za rady i vysvětlení - v prosinci nebo lednu ji chceme vykastrovat, tak doufám, že se třeba sklidní - jestli ne- holt bude muset z domu - zdraví dítěte je mi přednější :? :,(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 02.11.14 20:51

Pubertální nápady :roll: - pubertu mají i kočky.
Náš venkovní kocour seděl schovaný v tůjkách a kolemjdoucím „lovil“ kotníky :zed:

Zkuste vyrobit/koupit plno hraček - mašlička na šňůrce, mávátko s peříčkem atd. a co nejvíc si s ní takhle hrát - určitě to zvládne i prcek. Zabaví a vyřádí se a nebude mít roupy :cert:

Na naše haranty kočičí zabírá výhružné „kssssssss“, když vidím, že se chystají dělat nějakou nepřístojnost.

Po kastraci a věkem se to s vysokou pravděpodobností spraví.

Alčák1
Závislačka 2749 příspěvků 02.11.14 20:54

@Pipet díky ;) si mě trochu uklidnila, taky mě v jednu chvíli napadlo, že je to věkem. Doufám, že to po tý kastraci potom odezní :,(

lucenka
Hvězda diskuse 35134 příspěvků 02.11.14 20:55

Nech kočičce na veterině ostříhat drápy. Sice to nepomůže na dlouho, ale chvíli nebude škrábat. Babičky 4 letý kocour pořád někdy dostane tyhle útočný nápady. Ale útočí teda jenom na dospělé. Věkem a kastrací se to zlepšilo. Ale zhruba rok to byl celkem mazec.

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 02.11.14 20:57

@Alčák1
kočičí puberta… to přejde

Alčák1
Závislačka 2749 příspěvků 02.11.14 20:58

Ještě že náš pes měl pubertu celkem v pohodě. Letos mu bude 9 let tak už je mrzutý pouze stářím :lol: ale že má kočka pubertu :lol: :mrgreen:

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 02.11.14 21:02

@Alčák1 Jestli umíš americky, pohledej na jůtůbu „my cat from hell“ - i když ani rozumět nemusíš, jde to pochopit jen z videa… Řeší problémové chování koček, prakticky vždycky za to může nevhodné prostředí/málo hraček/špatně uspořádaný byt…

Ale půlroční výrostek prostě blbne, i kdyby měl podmínky ideální ;)

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 02.11.14 21:02
@Alčák1 píše:
Ještě že náš pes měl pubertu celkem v pohodě. Letos mu bude 9 let tak už je mrzutý pouze stářím :lol: ale že má kočka pubertu :lol: :mrgreen:

má cca mezi půlrokem a 8 měsíci to začíná.. vyvádí jak střelení :)
já mám kocoury dva a bylo to výživný než jsme si to odžili… lumpárny alá rozhrabaný komplet všechny květináče, hlína všude dodrápaný záclony, my ruce.. pomohlo hodně utahat, hrát si a eventuálně je postříkat vodou z rozprašovače na kytky párkrát když lumpili nad míru.. no a pak to přešlo věkem a kastrací

trpaslinka
Extra třída :D 12140 příspěvků 02.11.14 21:04

Na me podobne utocil kocourek. Normalne z niceho nic po me skocil a zatal drapky, az jsem mela modriny velke pres celou ruku (jednou dokonce asi 15×10 cm). Nechala jsem ho vykastrovat a nastesti to pomohlo. Sice obcas po me jeste skakal, ale jiz bez zatinani drapku a jiz jsem zadne dalsi modriny nemela.

lucenka
Hvězda diskuse 35134 příspěvků 02.11.14 21:05

@jdukolem rozprašovač nefunguje na všechny kočky :twisted:

Manuelan
Závislačka 2649 příspěvků 02.11.14 21:08

Normální chování. Taky jsem si chtěla pořídit kocoura, ale k tak malému dítěti kotě nepasuje. Svého kocourka jsem dostala na mikuláše když mě bylo 8. Zlato, ale taky divokej. Nejvíc byla hra na kdepak je náš Tomášek, kde jen může být. Kocour schovanej a jak jsem byla skoro u něj hupl mi na nohu jemě se zakousl a pak prchal zase číhat jinam.

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 02.11.14 21:08
@lucenka píše:
@jdukolem rozprašovač nefunguje na všechny kočky :twisted:

věřím..co kočka to originál :)

jalemina
Závislačka 2816 příspěvků 02.11.14 21:18

@Alčák1 mas recht, dej ji pryc. Co si takove pubertalni kote ma co dovolovat a chtit si jeste hrat. Chudak dite jen bude trpet. :twisted: :roll:

Ale vazne… kocka si chce hrat. Kup ji hracky. Nebo staci i treba papir na provazku uvaznej, zmuchlanej. Bude ho honit a vyhraje si. Nase potvora to delala taky. I ted oi 4 letech ji obcas hrabne a chce si s nama hrat, lita tu ciha. Jeste k tomu mam 18 mes. Prcka, kterej jak muze, tak ji otravuje. Pokazdy ho krabne ci kousne a on za par minut klidne jde a zlobi ji znova :-) uz ho to teda bavi mene a tky se naucil vzit treba pomlazku ( na knci jsou navazane stuzky) a hraje si s ni. Takova pomlazka je taky bezva na hrani pro kocku:-)

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 02.11.14 21:22

@jalemina Joo, náš prcek to samé. Dokonce ukazuje na kočku a pak si ukazuje na prstíky a říká AU! - jakože ta kočka má na packách drápky.
A stejně jde a kocoura prudí :roll:

tigy66
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 21:23

Co na to říct, stejně jako pes, tak i kočka je pořád šelma, byť zdomácnělá. A stejně jako se nehodí k malému dítěti pes, tak ani kočka. Tyto zvířata /šelmy/ to maj prostě v krvi pořád útočit na slabší tvory. Může to být samozřejmě silně individuální, ale dokud jí dítě nebude schopno zahnat samo, tak to bude kočka zkoušet pořád - kastrace by mohla pomoci, ale spoléhat na ni 100% nelze a nechat dítě jen s kočkou či psem bez dozoru je riziko. A stačí chvilka, kromě děcka tak budete pořád hlídat i kočku. Moc dobrý nápad to neni nikdy k tak malému dítěti pořídit domu „nebezpečné“ zvíře.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuška Šafránková na pohřbu Stanislava Zindulky: Celý život se o nás staral

Únorový pohřeb svého objevitele Václava Vorlíčka vynechala, se svým pedagogem... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >