Je tu někdo kdo byl obviněný?

29.7.15 16:59

je tu někdo do byl obviněný?

Dobrý den netýká se to mě…ale má s tím někdo zkušenosti? jak to probíhá? když vám už kriminální policie doručí dopis o obvinění, z trestného činu, pak jste zváni na krim. policii..k nějaký úkonúm..má s tím někdo zkušenosti jak to probíhá? moje kamarádka s toho tady kolabuje..tak jsem ji slíbila že tady určitě poradite..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

sad 1
29.7.15 17:02

Z čeho je obviněná? A poprvé? Jinak, půjde k výslechu. Obviněná jsem nikdy nebyla, ale něco o tom vím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
703
29.7.15 17:21

Ať se připraví na to, že může být taky po výslechu zadržena. Běžné třeba v ekonomické kriminalitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
29.7.15 17:29
@Patejl1 píše:
Ať se připraví na to, že může být taky po výslechu zadržena. Běžné třeba v ekonomické kriminalitě.

ale notak.

Zakladatelko pokud chcete, napiště mi sz.

• Nahlásit
  • Citovat
14170
29.7.15 17:31
@Patejl1 píše:

Běžné? Bez vazebních důvodů? To asi těžko…navíc pokud je netrestaná (což podle zakladatelky nejspíš bude) a nebyla vzata do vazby doteď a už jí bylo sděleno obvinění, tak to s největší pravděpodobností nehrozí. Ale proč chuděrku hned pořádně nevyděsit, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
29.7.15 17:33
@Keyllah píše:
Běžné? Bez vazebních důvodů? To asi těžko…navíc pokud je netrestaná (což podle zakladatelky nejspíš bude) a nebyla vzata do vazby doteď a už jí bylo sděleno obvinění, tak to s největší pravděpodobností nehrozí. Ale proč chuděrku hned pořádně nevyděsit, že?

asi tak. Ale už i termín „ekonomická kriminalita“ svědčí o znalosti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
14170
29.7.15 17:34
@Iriska12345 píše:
Dobrý den netýká se to mě…ale má s tím někdo zkušenosti? jak to probíhá? když vám už kriminální policie doručí dopis o obvinění, z trestného činu, pak jste zváni na krim. policii..k nějaký úkonúm..má s tím někdo zkušenosti jak to probíhá? moje kamarádka s toho tady kolabuje..tak jsem ji slíbila že tady určitě poradite..

Hlavně klid…ať teď neudělá nějakou blbost, co by ji zkazila život nebo přitížila u PČR. Byla někdy dřív trestaná? Můžeš napsat paragraf jaký tam v tom obvinění má uvedený? Ale k věci - zavolají si ji k výslechu. Pokud je to něco vážnějšího, ať si vezme advokáta a ten ji poradí zda vypovídat či nikoli (někdy je výhodnější vypovídat a někdy naopak).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14170
29.7.15 17:36
@sad 1 píše:
asi tak. Ale už i termín „ekonomická kriminalita“ svědčí o znalosti :mrgreen:

Asi tak :-) Nechápu, proč ji hned tak děsí…obzvlášť když už teď je vyděšená. Věnuješ se trestu jako advokát nebo jako SZ? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
29.7.15 17:40
@Keyllah píše:
Asi tak :-) Nechápu, proč ji hned tak děsí…obzvlášť když už teď je vyděšená. Věnuješ se trestu jako advokát nebo jako SZ? :kytka:

Také to nechápu. Nevíme, z čeho je dotyčná obviněna, zato víme, že je vyděšená, tudíž předpokládám, že nejde asi o recidivistu, a také víme, že do toho člověk může padnout někdy lehce (př. dopr. nehody…). Proč hned strašit zadržením…

Jinak, ani jedno, nejsem ani advokát, ani SZ, někdo jiný, ale nerada bych to tady proflákla :kytka: Díky za pochopení.

• Nahlásit
  • Citovat
703
29.7.15 17:51
@Keyllah píše:
Běžné? Bez vazebních důvodů? To asi těžko…navíc pokud je netrestaná (což podle zakladatelky nejspíš bude) a nebyla vzata do vazby doteď a už jí bylo sděleno obvinění, tak to s největší pravděpodobností nehrozí. Ale proč chuděrku hned pořádně nevyděsit, že?

Zažil jsme to opakovaně pro zabránění pokračovaní v trestné činnost. I když „pachatel“ se snažil napravit jen to co předtím spáchal. Tak tím že byl do poslední chvíle aktivní byl vzat do vazby.

Ovlivňování svědků je taky reálné - při výslechu můžou být sděleny informace které do té doby pachatel nevěděl (např. může z informací zjistit kdo proti němu vypovídal, kde je vytěžený zdroj, kterým směrem jde vyšetřování)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.15 17:52

@Iriska12345 kamarádku vyslechnou, odeberou otisky prstů, vyfotí s cedulkou a vezmou vzorek slin, pošlou domů a potom bude kamarádka čekat na písemné vyjádřění - buď předvolání k soudu a nebo rovnou vyrozumnění o rozsudku (takhle to bylo u mě, ani jsem nevěděla, že nějaký soud probíhá, rovnou mi přišel papír s rozhodnutím soudu a možností se odvolat). Asi jsou i další možnosti, jako je sproštění obvinění.

Btw. nic hrozného jsem neudělala, jen jsem nalítla podvodníkovi :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.7.15 17:57

Ještě dodatek, já dostala vyrozumění až po víc, jak roce :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
703
29.7.15 17:58
@sad 1 píše:
asi tak. Ale už i termín „ekonomická kriminalita“ svědčí o znalosti :mrgreen:

Termín „ekonomická kriminalita“ používám běžně jako terminus technicus pro činnosti, jejich hlavním cílem je obohatit se resp. získat cizí prostředky - je to globálně pojem od tr. č. podovodu 209, i když v našem případě nejčastěji zneužití platebního prosředku 234.

Jinak nejsem právník jsme konzultant pro bezpečnost IT.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
703
29.7.15 18:00
@Keyllah píše:

A jinak pro pobavení, jak k tomu právě lidi přistupují.

Klient: Já jdu na to předvolaní na 15 pak Vám ještě zavolám
Když měl ještě v 18 hodin nedostupný telefon bylo to divné.

No a za 3 roky už byl venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
29.7.15 18:04
@Patejl1 píše:
Termín „ekonomická kriminalita“ používám běžně jako terminus technicus pro činnosti, jejich hlavním cílem je obohatit se resp. získat cizí prostředky - je to globálně pojem od tr. č. podovodu 209, i když v našem případě nejčastěji zneužití platebního prosředku 234.Jinak nejsem právník jsme konzultant pro bezpečnost IT.

ale jo, to používejte, a věřím, že používáte ve Vaší profesi, já taky nejsem právník, ale pobavilo mě to v oblasti tr. řízení :mrgreen: Tam my používáme termín - majetková kriminalita. Ale v pohodě, jen mi přišlo nevhodné tady někoho strašit, děsit, když už tak je asi vyděšený a je zřejmé, že nejde o recidivistu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama