Asi se hroutím, 4 roky doma se dvěma dětmi

Anonymní
24.7.15 17:23

Asi se hroutím

Pěkný den,
možná jen potřebuju probrat, ale asi se hroutím. Jsem doma čtyři roky, brzy budu začínat už pátý, mám dvě děti a už to nedávám. Bez dítěte jsem nebyla za tu dobu vlastně vůbec. Staršího si od narození malého tu a tam někdo vezme, ale mladšího ne. Ten je náročnej, ukňouranej maman, co lpí na režimu, tak s ním ani nikam nemůžu, protože pak nespí a řve a rovnáme to i týden, takže pořád sedím doma. Dneska to vygradovalo. Už opravdu nemůžu a melu z posledního. Je mi špatně i fyzicky, věčně mě bolí a motá se mi hlava, jsem unavená, klepou se mi ruce. Na děti jsem protivná a nervózní a nepříjemná a mám strach, že mi rupnou nervy a přeženu to, zatím se celkem držím. Chlap se asi snaží, ale už to nejsem schopná ocenit a docenit. Nemám čas na sebe, na nic co by se netýkalo dětí a domácnosti. Pořád jsem špinavá, poblinkaná, unavená. Než udolám děti do postele, tak to trvá i 2 hodiny, protože mladší je v tom problémový a opravdu už nevím, co s tím, jak to vidí starší, tak to je s ním stejný. Chlap nepomůže, protože tu buď není, nebo dodělává resty.
Mám pocit vyhoření, doma je nepořádek a nemám sílu to uklidit. Jsem ráda, že zvládnu uvařit a naložit myčku. Postel jsem neustala aspoň 2 měsíce, jednou za týden vytáhnu vysavač a 1-2× zvládnu vytřít, ale to je maximum. Prádlo tak nějak peru, ale visí na sušáku, než ho potřebuju obléct na sebe nebo na děti. Dřív jsem to všechno zvládala večer, ale teď není večer, protože děti usnou, někdy se stihnu vysprchovat, nebo aspoň najíst, takže tloustnu, protože jím v noci.
Máme malý byt s tím, že jsem měla slíbené, že než se narodí druhý, tak se dodělá rekonstrukce, ale nějak to ustrnulo a ani v dohledné době není naděje na zlepšení. Takže všude nepořádek z předělávek a chlap místo, aby dodělal aspoň něco, nebo někoho na to sjednal, tak pomáhá svým rodičům a sourozencům.
Už mě napadlo, že dům prodám, dám žádost o rozvod, seberu děti a půjdeme pryč, ne že bych chlapa nemilovala, ale aspoň někdy by ho děti viděly, protože by si na ně musel udělat čas.
Kamarádky nemám, protože jsem velkej introvert a neumím navazovat nová přátelství a kamarádky ze školy jsou daleko, 200 km a dál.
Mé světlo na konci tunelu tak nějak zhaslo. Doma mě čekají ještě minimálně 2 roky, protože soukromé MŠ tu nemáme a hlídání pro mladšího nemám.
Asi ani nechci radu, možná jsem se jen potřebovala vykecat. Děkuji za přečtení.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3704
24.7.15 17:28

Babičky, rodina, studentka na hlídání? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.15 17:30

Hele nechceš, ale dám.

Promluv si s mužem.

Musí vědět, jak na tom jsi. Nebo fakt jednou ty děti zabiješ.

Musíš mu dát najevo, že nemůže chodit po příbuzných, že ho potřebuješ, že už nemůžeš. Možná na to není zvyklý, nebýváš hysterická, tak mu to předveď. Protože tady už jde opravdu o zdraví, a pokud u něj je kapacita to zlepšit (jen by se prostě musel začít věnovat vám, a ne ostatním), tak je to ta nejsnadnější cesta.

Já v tom stavu byla taky, a to muž chodil z práce prakticky denně hned domů, zachránila mě práce - ale pokud říkáš, že to nepřichází do úvahy, tak TO Ti neradím ;) (A teda ani paní na úklid, na hlídání, aby sis zašla ke kadeřníkovi apod., protože to je drahá legrace.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.15 17:31

Hodne rychle mladsiho odmamankuj.to je pak peklo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2712
24.7.15 17:36

Docela ti rozumím a chápu jak se asi cítíš. Já jsem doma s malým teprve 2 měsíce a mám pocit, že se z toho někdy zblázním… :zed: Nevzdávej se, vydržela jsi už dlouho, tak to vydržíš ještě chvíli :hug: Ale fakt by ti hodně pomohlo najít někoho na hlídání ať máš čas jen sama na sebe. Držím pěsti ať je brzo lépe!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.15 17:37

@Callipo90 babičku máme jednu a ta mi obě děti najednou nepohlídá a malého nechce, protože je uřvánek. Klidně hodinu řve a nejsem schopná to vyřešit, pak přestane a je klid a to ji vyvádí z míry a nechce se jí do toho. Jsme díra, tady studentku neseženu. Chtěla bych plnoletou, ale kdo jde na vysokou, tak odejde a je tu tak 2× do měsíce.
@Slečna Ferka s mužem jsem mluvila, ale asi mu nedochází, že už to je fakt taková krize. Hrozně mě podporuje v mém koníčku, ale nedochází mu, že stejně nemám kdy. Dětem bych neublížila, v tom si věřím, ale spíš se bojím, že jim něco řeknu, nebo jim nedám takovou péči, jakou bych měla. A jak to na ně asi působí, když je doma takový bordel. A nechci ho, ale neumím to zlikvidovat.
@lolla.jones a jak se to dělá? Věř tomu, že to nedělám schválně, ale nikdo ho nechce hlídat, to se pak dělá dost špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
24.7.15 17:42

Po mne se prcek vecne plazil lezl za mnou i na zachod. hruza des.tak jsem se proste zavrela na wv a nepustila ho z a mnou a kldyz mi lezl na klin tak jsem ho sundala. jeceni trvalo tak 14 dni ale ted mam klid. mozna tu budu pro nekoho priserna matka ale vazne chci mit na zachode klid a nemusi mi dite porad viset na nohach :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.15 17:43
@Anonymní píše:
s mužem jsem mluvila, ale asi mu nedochází, že už to je fakt taková krize.

No tak si to budeš muset secvičit.

Žena: Hele, muži, přijď po práci domů.
Muž: Nemůžu, ten chtěl to a ten zas ono… Žena: Ale já už fakt nemůžu! (pláč) Ono se to nezdá, ale já se nikam nedostanu, už mi to leze na mozek, fakt to nezvládám, já se bojím, že na ty děti budu hrozně hnusná, že už to nevydržím… (choulí se v křesle)
Muž: (Kouká.) Žena: Já Tě opravdu potřebuju, bez Tvojí pomoci to nezvládnu. Musíš občas kluky pohlídat, abych mohla myslet na něco jiného, Ty nevíš, co to je…

Co…? Oni chlapi jsou pitomí, musí se na ně fakt polopaticky.

Příspěvek upraven 24.07.15 v 17:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
24.7.15 17:44

Ja jsem doma moc stastna, nestiham, nikdy se nestacim nudit, ale asi je to tim ze jsem v baracku, zahrada, priroda kolem, a to jsem kazdy druhy tydne, drive kazdy tyden bez vikendu od narozeni maleho bez manzela, a rodinu a pratele jsem nechala 500 km daleko :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
24.7.15 17:44

A nebo taky:uz mam toho dost, jsem unavena, neupravena a potrebuju i spolecnost dospelych ne bejt jen zavrena porad s detma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.15 17:45

@lolla.jones on mi nevisí na nohách, klidně si hraje sám a přijde se párkrát do hodiny potulit a zase jde, na záchod se mnou nejde, ale běda, jak mě nevidí, to řve. Zvládá tak 10-20 minut a pak je k neuklidnění dokud mě nevidí.

• Nahlásit
  • Citovat
KackaDoup

@lolla.jones s tim souhlasim..obcas se musi nekam vypadnout ;)

• Nahlásit
  • Citovat
KackaDoup

Ale upravena se snazim byt vzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
@Anonymní píše:
@lolla.jones on mi nevisí na nohách, klidně si hraje sám a přijde se párkrát do hodiny potulit a zase jde, na záchod se mnou nejde, ale běda, jak mě nevidí, to řve. Zvládá tak 10-20 minut a pak je k neuklidnění dokud mě nevidí.

tak hold jako s pejskem. prodluzovat intervaly co te neuvidi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
24.7.15 17:49

Jednou vsechno prejde, neni potreba kvuli tomu silet…pak uz budeme jen vzpominat…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama