Vrácení vstupenky do nebe

Smazaný anonym
18.7.15 10:18

Vrácení vstupenky do nebe

Milé maminky, oslovuji výhradně věřící maminky. Po událostech v životě (smrt partnera a dítěte) jsem ztratila víru v Boha. Vždy jsem byla věřící. Hřešila jsem, to ano, nikdo nejsme bez viny, ale jako svině jsem nikdy nežila. Kladu si otázky proč Bůh určité věci dopustil. Jistě, není to servis, služba, kde bych poprosila a on zachránil mého blízkého, ale pravda je, že jsem se modlila, prosila…Nevyslyšel to. Slíbil, řekl mi „Tak mi věř“,ale dopustil to.Ano,říká se, Bůh má své důvody, nemůžeme mu diktovat. Takové ty řeči, že se časem ukáže, že všechny události mají svůj smysl, mě moc neberou ani mi nepomohou.
V knize J. M.Simmel Sni svůj bláhový sen se na onkologii autor knihy ptá faráře, zda věří rodiče po ztrátě děcka nebo obecně blízkých v Boha. Farář mu říká, že rodiče se na Boha zlobí, vytýkají mu to, často se od něj odkloní. Často ale k němu najdou zpět cestu. Autor se ptá:A co radíte těm, kteří nenajdou? A farář říká: Říkám jim pravdu.Na vašem místě já bych vstupenku do nebe vrátil. S Bohem, který toto dopustil, já bych nechtěl mít nic společného.
Já vstupenku do nebe vrátila. Bez Boha je ale těžké žít. Těžší než jsem čekala. Prožil někdo něco podobného? Prosím o reakci pouze věřící maminky, rejpalky, nepište. Děkuji, omlouvám se z osobních důvodů za anonym. děkuji za pochopení

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
18.7.15 10:22

Také mám za sebou hodně těžké časy. Celý můj život je peklem, přesto jsem vstupenku do nebe nikdy nevrátila. Věřím, že vše co náš otec dělá má příčinu..

• Nahlásit
  • Citovat
2562
18.7.15 10:30

Vstupenka do nebe neexistuje. Pokud připouštíš, že jsi ji vrátila jen tím, žes přestala věřit, tak se všichni ateisti žijící zbožně, ani o tom nevědí, mají smažit v tom připitomělém imaginárním pekle? Neprožila jsem mega tragédii, věřím pořád, ale přestala jsem praktikovat. Poté, co jsem církvi nahlédla za oponu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
18.7.15 10:31

Je mi opravdu moc líto, co se stalo. Odpověď nemám, život jednoduchý fakt není. Věřící nevyjímaje. V blízkém okolí mám jednu věřící rodinu - mladou, kde byla ztráta dítěte i partnera též. :,(
Zkuste vyhledat někoho s kým se můžete o tom sdílet, kde můžete svou bolest vylít. :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
18.7.15 10:37

@Agnesita Ona ale cituje z knihy, píše, že tam spisovatel použil výraz „vstupenka do nebe“. Jinými slovy, nechce už mít s B.nic společného. Je to evidentně jen přenesený výraz.
Zakladatelko, tohle je individuální. Chápu Tě a každý má právo na své rozhodnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verinka13
18.7.15 10:39

Já znám maminku, která taky ztratila dítě i manžela a víru našla…nechtěla bys na ni třeba kontakt? Je úžasná, empatická, lidská…nikoho do ničeho netlačí. Nepoužívá žádné fráze. Jinak ti moc rozumím v tom, že jsi se od Boha odklonila a taky v tom, že je ti paradoxně tím ještě hůř..

• Nahlásit
  • Citovat
2562
18.7.15 10:41

Jen mě překvapilo, že věřící, i když „bývalá“, se takovým výrazem ohání. Ale on je Simmel celkově hrozně líbivý a patetičtější.
Ta tragédie, co se jí stala, je strašná, ale bez Boha, nebo s Bohem se nezmění. A vzhledem k tomu, že se chce k někomu utíkat s bolestí, plyne mi to z toho, našla bych si skupinu lidí, které taková tragédie potkala, stokrát víc ji procítí, než sebelíp vzdělaný a empatický černoprdelník. Srry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.15 10:55

Víš, zrovna jsem se ocitla v citovém rozpoložení a hledám spravedlnost. Asi jako ty. Nelíbí se mě děj života a vše mě připadá černé. Chtěla bych věci kolem sebe změnit a vidět růžové barvy. Ale bohužel cestu si musíme najít sami. Přeji ti hodně sil a hlavně návrat k víře, bez ní to nejde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
13548
18.7.15 11:02

Ahoj, nejsem věřící v pravém slova smyslu..ale když mi umřelo dítko, nemohla jsem vystát manželovu babičku - jsem zvyklá se k lidem chovat s úctou, ale bála jsem se, že začnu křičet, když řekne slovo bůh (a říkala ho v každé větě) :zed:
Zkus se obrátit na http://www.dlouhacesta.cz/ - určitě tam budou i věřící poradci :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
18.7.15 11:09

Když mě umřel syn Tadeáš, také jsem v sobě cítila podobnou křivdu a bolest. Časem jsem ale pochopila, že by asi byl nemocný nebo tak něco, tak mi ho Bůh vzal hned. Těžké téma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2562
18.7.15 11:11

@Králičice :,( Mamce se to stalo taky. A když za ní přišla na zahradě jedna vzdálenější příbuzná a začala mektat o Bohu a andílkách, máma na ni s rozšířenýma očima šokovaně koukala a pak bez hlesu přešla tu zahradu a zabouchla za sebou dveře. Jenže tohle pro mě není víra, tyhle hemzy. Jen blbá berlička. A taky si myslím, že reální, stejně poznamenaní lidé, k tomu mají víc co říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13534
18.7.15 11:19

Můžeš si zkusit najít jiného „vůdce“, nebo si ho klidně i stvořit sama, podle svého cítění, když je pro Tebe život bez takové víry obtížný. Ber tuto událost (myslím tu ztrátu důvěry v Boha, ne tu příčinu :hug: ) jako příležitost rozšířit si obzory, přečíst si třeba něco o jiných náboženských směrech; třeba najednou zjistíš, že je ti bližší a důvěrnější něco jiného! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490
18.7.15 11:25

Jsem věřící a chápu, že je to dost těžká situace. Nechceš mi napsat do SZ? Ráda bych ti k tomu něco řekla, ale tady moc nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54030
18.7.15 11:57

.

Příspěvek upraven 19.07.15 v 12:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35177
18.7.15 12:00

Nastesti jsem nic takoveho neprozila.

Ja jsem presvedcena, ze Buh se na tebe za odklon od viry nezlobi. Ani se na tebe nezlobi, ze (jestli) se na nej zlobis. Mozna viru znovu najdes, mozna ne, ale jsem si jista, ze pokud budes zit jako dobry clovek, urcite se spasa najde i pro Tebe. Buh te zna. Kdyz videl, co se ti deje, musel vedet, jak to na Tebe zapusobi.

Ja nerada rikam nejaka klise, o smyslu utrpeni se toho da hodne najit. Momentalne ale predevsim trpis ty. Dite i partner uz jsou u svého Stvořitele. Je mi moc lito Tveho utrpeni, je to nocmi mura nas vsech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama