Je tu někdo, kdo neudělal státnice?

Anonymní
7.6.20 10:34

Je tu někdo, kdo neudělal státnice?

Zajímá mě, zda je tu někdo, kdo přešel celou VŠ bez větších problémů a prostě neudělal státnice? :? Já si pamatuji jednu paní, co se k nám hlásila do práce a ona měla celou VŠ včetně obhajoby, ale neudělala státnice z jazyku, takže titul nemá a vše mohla zahodit. A pak znám ještě jednu paní, co vybouchla v 1. termínu a měla takové nervy a tak už byla znechucená ze všeho, že k opravným nezvládla jít, takže taky nemá jako nic. Nikoho nebude nikdy zajímat, že člověk prošel celou VŠ, když ten titul není, přijde mi to hrozná škoda. Mě státnice čekají a nevím, jak je přežiji. Nedokážu na nic myslet jen na to, že to asi neudělám.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

349
7.6.20 10:42

Já prošla celou VŠ, zvládla obhajobu a vyletěla jsem z jedné státnicové zkoušky. Dělala jsem ještě 2 opravné pokusy, z toho druhý, když už jsem byla těhotná a stejně jsem je neudělala. Prostě si jedna starší dáma řekla, že mě nepustí. Další, poslední pokus, který se platil, jsem nezkoušela. Po těch třech pokusech už jsem do toho nešla. Obor to byl takový, že mě bavil. Když mi dala nějakou otázku, tak jsem jí odpovídala, přesně jsem věděla, kde to ve skriptech je, ale ona se mi vysmála. To už Tě potom chuť přejde. Nebyla jsem sama, kamarádka, sice měla stejný obor, ale jiné zaměření a dopadla úplně stejně jako já. Nyní nemám potřebu si VŠ dodělávat. Dělám práci, která mě baví, mám dvě děti, manžela… Ale, mrzí mě to… Přeji hodně sil, určitě to zvládneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12898
7.6.20 10:52

Vím o dvou, kteří vyletěli, ne teda teď. Jeden neobhájil práci, ale to mu vedoucí říkala už dřív, at to předělá, že se nedrží tématu, že s tím bude problém, no a byl. Druhý prolezl celou školu jen tak tak, práce si kupoval a přestože diplomku psal sám, tak vyletěl z teorie. taky se to u něj dalo čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5731
7.6.20 10:54

Holky, je to blbý, když člověk udělá celou VŠ a vyhodí ho ze státnic. Dřív jsem si myslela, že to je konec světa. Dnes si myslím, že na tom kvalita člověka nestojí. Zamrzí to, ale Není to tragédie. Zakladatelko, drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2118
7.6.20 11:03

Já znám jednu holčinu. Nezvládla ten stres. U dvou pokusů se prostě sesypala, ke třetímu nešla. Dělá dělníka za pár korun, ale prý jí to líto není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.20 11:08

Já jsem nedala první pokus, druhý už úplně v pohodě. Jsem zastáncem toho, že je to dost o lidech. Samozřejmě pokud se student pečlivě připravuje, což já jo. Ale u prvního pokusu se mi sešla velmi nepříjemná, urýpaná komise s otázkami, u kterých jsem si nebyla moc jistá. Druhá úplně v pořádku, příjemně jsme si popovídali. Představa, že se člověk moří se studiem a pak kvůli jednomu dopoledni vyletí, je moje noční můra. A žádné studium není zadarmo. I slavné „hranolové“ fakulty jistě píšou plno esejí, zkoušek a pohovorů, na kterých člověk musí mít načteno plno vědomostí, to z vody neuvaří. Nicméně měla jsem spolubydlící, kteří na to fakt z vysoka kašlali, jen se váleli u počítace nebo někde po kamarádech, připravovat se začali vždy až v noci před zkouškou a to pak není divu, že nedokončili, těm bych to ani nepřála z hlediska toho, kolik lidí tomu obětuje roky práce a oni pár hodin. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
49511
7.6.20 11:28

Moje byvala kolegyne. Ona to zabalila, kdyz ji byla vracena bakalarka, ze ma udelat upravy.
Se na to vykaslala a skolu nedodelala. Tri roky zivota v haji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.20 11:31

Příbuzná bohužel skončila v pataku u státních zkoušek neúspěšně, byl tam opakovaně namachrovanej profesor, který hrozně potápěl a prostě jí to nedal. Nepochopila jsem to, když člověk dobře studuje tolik let, tak bych k tomu přihlížela a nenechala to takto náhodě na zkoušejícim a pár otazkach. Zkoušela to pak jinde, ale už byla po těch letech vyřízena, tak to nakonec vzdala. Škoda, nemůže pracovat v oboru, tak teď dělá všechno možný. Já mám celou školu hotovou a diplomku obhájenou, ale ke státnicim se bojím, u nás se taky hrozně vyhazuje, hlavně ze dvou předmětů. Myslim, že teď s dětmi to už asi nedokončim :(

• Nahlásit
  • Citovat
3418
7.6.20 11:36
@Enmamma píše:
Holky, je to blbý, když člověk udělá celou VŠ a vyhodí ho ze státnic. Dřív jsem si myslela, že to je konec světa. Dnes si myslím, že na tom kvalita člověka nestojí. Zamrzí to, ale Není to tragédie. Zakladatelko, drž se.

Kvalita člověka na tom jistě nestojí. Ale na tom formálním vzdělání může stát třeba to, jestli člověk může někdy vykonávat vysněnou profesi nebo ne. Nebo jestli může vůbec dále dělat to, co už dělá, nebo jestli postoupí v platové tabulce výše a nebudou konečně doma žít z ruky do huby.

Tragédie jsou určitě jiné věci, ale zase to není tak, že by to jenom „zamrzelo“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39884
7.6.20 11:40

Znam jednu, co takhle nema medicinu. To mi prijde asi nejhorsi. Kdyz neni Bc., tak 3 roky zbytecne, kdyz ne Mgr., tak ma clovek aspon toho Bc., na medine po 6 (bezne vice letech) uplny prd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23677
7.6.20 11:42

Mám okolo sebe 4 případy. Jeden neudělala dvakrát státnice, pak zkusil dodělat školu dálkově, ale byla to prý moc velká buzerace tam jezdit, tak šel dělat do fabriky a je spokojený.
Druhý již při škole štval většinu profesorů, tak jsme se jeho neúspěchu u státnic ani moc nedivili a ani podruhé je neudělal. Pak ještě zkoušel blbnout s falešným diplomem, na to mu taky přišli.
A dvě spolužačky nezvládly na první dobrou jednu státnici. Jedna ji dodělala ihned na druhý pokus, druhá až na 4. s tím, že musela projet znova 5 ročník a pak už to dala.

Trošku se mi nezdá to potápění profesory. Proto je tam snad ta komise, aby si zkoušející nemohl dělat co chce. Tu jednu spolužačku bych bývala vyhodila i od další státnice, měla takové okno, že neřekla ani základní pojmy, které bude v práci často využívat. A i přesto ji s 3 pustili dál, ale bylo to čistě na nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14659
7.6.20 11:49

Tak ja to beru za docela hnus. U nas se to bralo tak, ze pokud to nekdo flakal nebo byl uplne blbej, vyrazili ho od zkousek a neudelal je ani na opravny termin. Vetsinou tam byly takove filtrovaci zkousky, kde par lidi zkoncilo. Ale kdyz uz nekoho nechali projit vsechny, za ty roky vykazoval snahu a nejakou tu inteligenci, tak nejaka treba indispozice pri statnicich se odpustila, maximalne prisel k oprave. To mi prijde fair. Ale lestit si ego na nekom u statnic a vzit mu takhle par let zivot, to je na kopanec do zadele. :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
7.6.20 11:49

Já když jsem dělala bakalářské státnice jsem neudělala napoprvé z jednoho předmětu a z druhého ano, potom jsem měla opravné a ty jsme zvládla..sice to byly nervy otázky mi vůbec nesly do hlavy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16884
7.6.20 11:53

Nikoho takového osobně neznám. Nás proseli v prváku a druháku. Jinak všichni z ročníku školu dokončili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39884
7.6.20 11:53
@Lenka_Hal píše:
Tak ja to beru za docela hnus. U nas se to bralo tak, ze pokud to nekdo flakal nebo byl uplne blbej, vyrazili ho od zkousek a neudelal je ani na opravny termin. Vetsinou tam byly takove filtrovaci zkousky, kde par lidi zkoncilo. Ale kdyz uz nekoho nechali projit vsechny, za ty roky vykazoval snahu a nejakou tu inteligenci, tak nejaka treba indispozice pri statnicich se odpustila, maximalne prisel k oprave. To mi prijde fair. Ale lestit si ego na nekom u statnic a vzit mu takhle par let zivot, to je na kopanec do zadele. :poblion:

Presne. A tu holku vyhodili ze statnic z oboru, ktery stejne ani nechtela delat, a ze ktereho si treba ja nepamazuju lautr nic.ani nepouzivam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama