Je tu prosím dětský neurolog?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 06:50
Je tu prosím dětský neurolog?

Dobré ráno všem,

prosím, je tu mezi Vám dětský neurolog? Potřebovala bych poradit, samozřejmě k lékaři jdeme, ale až za týden a já se do té doby asi zblázním… :?

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 11.01.17 07:25
@Anonymní píše:
Dobré ráno všem,prosím, je tu mezi Vám dětský neurolog? Potřebovala bych poradit, samozřejmě k lékaři jdeme, ale až za týden a já se do té doby asi zblázním… :?

No prý je dětský neurolog Baba. aspoň to tuhle tvrdila.tak ji napis.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 07:49

@Malike Můžeš mi ji označit ať to tu nehledám, páč vůbec nevím jak? :roll:

mončatka
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 11.01.17 08:29

@Baba

BohunkaP
Extra třída :D 14957 příspěvků 11.01.17 08:57

Neurolog profesí je, tuším, @Pudloslava, ale nevím, zda dětský.

Baba
Nadpozemská drbna 29687 příspěvků 11.01.17 09:28
@Malike píše:
No prý je dětský neurolog Baba. aspoň to tuhle tvrdila.tak ji napis.

NEtvrdila :jazyk: Detska neurologie je od te dospele dost odlisna.

alifie
Extra třída :D 12654 příspěvků 11.01.17 10:40
@BohunkaP píše:
Neurolog profesí je, tuším, @Pudloslava, ale nevím, zda dětský.

Pudloslava psala, že je neurolog pro dospělé.

Příspěvek upraven 16.01.17 v 09:10

BohunkaP
Extra třída :D 14957 příspěvků 11.01.17 10:43

@alifie, aha, tak to mi ušlo, díky za info a omlouvám se za dezinformaci.

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 11.01.17 10:48

@Baba pardon..tak neurolog ale snad bys mohla poradit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 10:50

Holky, tak je tu tedy někdo, kdo by mi poradil?

Dítko 3r - od cca konce léta občas (max 1měsíčně) - že se točí hlava. Teď za prosinec 2 - jednou v postýlce, když mělo začít spinkat, podruhé když sedalo do židličky. A dnes znovu - ráno v pět - že se točí hlava - když jsem se hned ptala jestli už dobrý, tak prý dobrý a spinkalo dál.

Příští týden jdeme na neuro i na ušní na audiogram.

Mezi svátky zánět středního ucha - poprvé, ještě nikdy jsme neměli. Píchalo se jen jedno ouško. Brali jsem Amoksiklav, Sinupret a stříkali do nosík. Ale spojitost to s tím nejspíš nemá, když už to řešíme od cca konce léta. Vždy jsem o tom řekla mudr, ale prý když je to takhle nárazové, a je vždy v pohodě - neřešila by to. Ale teď za ten prosinec už je toho dost, fakt se nehorázně bojím…

Vždy, když se to stane, tak je to chvilenka a hned potom je vše normální - hraje si, jí, pije…

Fakt se strašně moc bojím. Co se bude dít na tom neuru - co se tam bude dít? Co by to všechno mohlo znamenat, máte někdo zkušenosti?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34130 příspěvků 11.01.17 11:13

Ja i baba jsme dospele.

Ale zajimalo by me, jak trilete dite vyjadri, ze se mu toci hlava. Co rikalo naoprve? Je na nem neco videt? Pada, skubou se mu oci, zvraci? Kdyz bych se zeptala deti, jestli se jim toci hlava, tak mi samozrejme reknou, ze ano, protoze hlava se jim na krku preci volne otaci.

Jinak deti mivaji motani od krcni patere, jako dospeli. Stejne tak mohou mit neco s vnitrnim uchem, coz byvaji zalezitosti obvykle neskodne. Pokud jsou priznaky jen chvilkove a tak sporadicke, tak se nejake hnusy jako jsou nadory nebo zanety mozku mohou s klidem vyloucit.
Neurolog ho vysetri, zjistit, jestli k tomu motani jsou jeste i dalsi priznaky a podle toho rozhodne o dalsich vysetrenich. Je otazka, jestli dite ve trech letech kvuli prchavym priznakum uspavat do magneticke rezonance, ja bych to spis nedelala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 11:29

@Pudloslava Když to dítko zmínilo poprvé, snažilo se očičkami zastavit točení a říkalo mi, ať zastavím ten pokojíček… Takže bych mu věřila. Je to sice sporadicky, ale za prosinec dvakrát a dnes opět. Mě se to xlet nestalo, tak proto mě to přijde ne zcela běžný.

A kromě MR je ještě jiná možnost vyšetření?
Je to vždy jen chvilka a pak se chová naprosto normálně.

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 11.01.17 11:45
@Anonymní píše:
@Pudloslava Když to dítko zmínilo poprvé, snažilo se očičkami zastavit točení a říkalo mi, ať zastavím ten pokojíček… Takže bych mu věřila. Je to sice sporadicky, ale za prosinec dvakrát a dnes opět. Mě se to xlet nestalo, tak proto mě to přijde ne zcela běžný.A kromě MR je ještě jiná možnost vyšetření?

Nemůže mít nízký tlak? Já od mala trpim na mdloby a už od mala mám nízký tlak :think:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34130 příspěvků 11.01.17 11:46
@Anonymní píše:
@Pudloslava Když to dítko zmínilo poprvé, snažilo se očičkami zastavit točení a říkalo mi, ať zastavím ten pokojíček… Takže bych mu věřila. Je to sice sporadicky, ale za prosinec dvakrát a dnes opět. Mě se to xlet nestalo, tak proto mě to přijde ne zcela běžný.A kromě MR je ještě jiná možnost vyšetření?

Tak to je potom velmi pravdepodobne periferni vestibularni syndrom - tzn. od vnitrniho ucha. Muze souviset s castymi zanety. Jak to dlouho pokazde trva, vteriny, minuty? Pobleje se u toho nekdy? Ja opravdu nejsem detsky neurolog, dospeleho bych se ptala, jestli semu to stava pri nejakem konkretnim pohybu, napriklad pri otoceni na luzku z boku na bok. Ale fakt nevim, jestli deti take mohou mit BPPV, snad ano, kdyz to byva i pourazove.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 11:52

@Malike Tlak mělo na tříleté prohlídce v pořádku, mudr nic neříkal :nevim:

@Pudloslava Zánět středního ucha jsme měli teď prvně mezi svátkami, píchali jedno ouško, a k tomu jsme dostali první antibiotika, které jsme do té doby neměli. Nezvrací u toho ani po tom. Je to otázka pár vteřin, max minuta… Žádný úraz hlavy nebyl.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >