Reklama

RS onemocnění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Riky69
Závislačka 4968 příspěvků 07.01.17 20:19
RS onemocnění

Zdravím Vás všechny
zajímají mně vaše osobní zkušenosti, setkání a konkrétní příběhy s tímto onemocněním.
Děkuji za všechny reakce

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 20:35

A co by Tě zajímalo. Mám RS 20 let. :)

Riky69
Závislačka 4968 příspěvků 07.01.17 20:46

Sama nevím, čekám na výsledky a tak jsem asi jen nervozní…
Omezí to onemocnění hodně běžný život rodiny jako takový?

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 07.01.17 20:49

Mela jsem kolegyni s rs. 4 roky byla totalne v pohode, pak se to rozjelo, zhorseni zraku, nesoustredenost, padani, ochrnuti rukou, pomocovani. Mlada zenska, 45 let, doma tri deti.

Riky69
Závislačka 4968 příspěvků 07.01.17 20:52

@Jogrr děkuji, jak dlouho jí to trvalo když se to takhle rozjelo? Myslím měsíce, nebo roky? Vím, že je to u každého jiné, jen diskutuji.

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 07.01.17 20:56

@Riky69 necely pul rok, a rozjela ji to obycejna laryngidita.

Riky69
Závislačka 4968 příspěvků 07.01.17 21:01

@Jogrr děkuji :srdce: normálně toto nikde jinde než v diskuzi nenajdu

Pipet
Generální žvanilka 24069 příspěvků 07.01.17 21:13

Od diagnózy je to 5 let (tehdy ataka - zánět očního nervu), zpětně si myslím, že první příznaky byly už tak před 11 lety…
Ale kromě toho oka vlastně žádné „pořádné“ potíže zatím nemám.

Riky69
Závislačka 4968 příspěvků 07.01.17 21:42

@Pipet Moc děkuji. Na netu je dnes již tolik informací, že zpětně to také odhaduji na delší dobu. Při stanovení diagnózy si dostala nějaké prášky? Jak často se pak chodí na kontrolu?

Pipet
Generální žvanilka 24069 příspěvků 07.01.17 22:05

No, prášky… ne. Díky tomu, že jsem takhle OK, nejsem pro pojišťovnu dost nemocná a léky mi nezaplatí - interferony (injekce) - léky, co RS blokujou. Léčba „akutní“ - co zabrzdí ataku - Solumedrol- to jsou infuze.
Chodím tak co půl roku, co tři měsíce. Občas magnetická rez., jestli nejsou nová ložiska.
Jdu zas v březnu, tak se uvidí, jaký bude nález, zkusíme napsat žádost o ty léky mimo úhradovou vyhlášku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 22:17

@Riky69 jsem 9let od diagnozy, ale první náznaky jsem měla před 11.lety,během těch 9.let jsem porodila dvě děti, prodělala pár lehkých atak, teď rok mám již léčbu 1.volby konkretně si píchám injekce copaxone, celkově se cítím dobře

Riky69
Závislačka 4968 příspěvků 07.01.17 22:24

Holky děkuju :srdce:

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 08.01.17 00:22

@Riky69 ta kolegyne si tez pichala copaxone a pak presla na nejakou druhou volbu, kterou ji pojistovna nechtela platit, tak se dostala do nejakeho programu, ze ji lecbu plati sama nemocnice ze sveho rozpoctu. Dvakrat rocne chodi na rezonanci, jestli se nezvysuje pocet lozisek, plus navstevy psychologa, protoze ta radikalni zmena dolu ji strasne sebrala psychicky.

Riky69
Závislačka 4968 příspěvků 08.01.17 08:03

@Jogrr a co děti jak ty to zvládají?

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 08.01.17 10:19

@Riky69 nejmladsi ma 12, prostredni 20 a nejstarsi 22. Musely se komplet zapojit do domacnosti, vareni, uklid, nakupy. Jsou dny, kdy jen spi a nema silu nic.
U ni je to slozite jeste v tom, ze se ve Vrazi v laznich seznamila s muzem, ktery ma rs tez, uz je tedy na voziku a v plnem id, nastehovala si ho k sobe a jeste se o neho stara, vc. deti. To mi neprislo ani trochu rozumne, vycerpavat sve sily, kterych neni moc.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama