Reklama

Jeden teploměr pro všechna miminka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

paštika
Povídálka 28 příspěvků 19.11.10 15:05
jeden teploměr pro všechna miminka?

Ahoj, chtal bych se optat, jak probihalo mereni teploty miminek u vas v porodnici. Ja jsem si totiz vsimla, ze nam byla miminka merena pri ranni vizite jednim teplomerem do zadecku, bez toho, aby teplomer mezi jednotlivymi miminky umyli nebo dezinfikovali. Dekuju.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

MegK
Kelišová 7106 příspěvků 19.11.10 15:07

Ahoj,
já jsem byla v Apolináři v Praze a tam měřili každému prckovy jiným teploměrem :)

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 19.11.10 15:08

Tak to je docela humáč, my měli každý svůj teploměr, který jsme používali po celou dobu pobytu a dr nebo sestra se při vizitě vždy extra ptala, který teploměr je čí.

milhaus
Kelišová 5907 příspěvků 19.11.10 15:09

Tak u nás v porodnici,měla každá maminka svůj teploměr.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 19.11.10 15:10

U nás měla sestra přikládací na čelíčko. :hug:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 19.11.10 15:11

No to je pěkná nechuťárna :poblion: my měli každý mimi svůj teploměr, který se ukládal špičkou do dezinfekčního roztoku, tak jak píše Gladys. Teplotu prckovi měřila každá máma sama.

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 19.11.10 15:13

My neměli teploměr žádný, to jsem nevěděla, že se měří dětem v nemocnici teplota :nevim: Ale pro všechny stejný je nechutný :cert:

Aghata
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 19.11.10 15:16

paštiko to snad není ani možný, kde to proboha bylo??

freeonit
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 19.11.10 15:19

ahoj, u nas mela kazda mamka kosicek s vecickama, napr. plinky, mazatko na prdelku a teplomer manocenej v lihu. Nachod

Lidka a Sami
Závislačka 4957 příspěvků 19.11.10 15:23
MegK píše:
Ahoj,
já jsem byla v Apolináři v Praze a tam měřili každému prckovy jiným teploměrem :)

Ano i za me stejne tak :palec: nebo meli i jakysi fototeplomer ci do ouska :palec:

Ale je fakt, ze nekdy nestihaly, ale pokazde teplomer omyly a vydesinfikovali.

Jinak teplomery se bezne nechavaji macet chvilku jen ve vode, vydesinfikuji a osusi. Tak probiha bezne cisteni.

Příspěvek upraven 19.11.10 v 15:52

paštika
Povídálka 28 příspěvků 19.11.10 15:25

no bylo to u Apolinare v Praze, kdyz jsem tam byla pred tremi lety, tak meli maminky taky kazdy svuj, ale tentokrat merila jen sestra rano. Pak jsem se na to ptala, tvrdili, ze to vzdycky mezi tim vydizenfikuji, ale ji toho teda nevsimla.

asha
Nadpozemská drbna 29588 příspěvků 19.11.10 15:38

Tak o teplomeru pro mimina taky slysim prvne, ja nezazila mereni teploty ani u jednoho. V Podoli se merily jen maminky. Kazda teda svym :mrgreen:

j.pampeliska
Závislačka 4051 příspěvků 19.11.10 15:41

Ja rodila u apolinare letos v kvetnu. Pouzivaly jeden teplomer pro vsechna miminka ale cistily je.

Ráďa69
Závislačka 2845 příspěvků 19.11.10 15:51

Ja stejne jako Asha - Podolí , mimina nikdo neměřil , jen za mnou pořád sprintovali s teploměrem :mrgreen:

juma
Kecalka 354 příspěvků 19.11.10 16:59

Mám dvě zkušenosti (6 a 3 roky) od Apolináře a každá maminka měla k dispozici vlastní teploměr namočený v lihu. Mě tam ale zase vadilo to, že se miminka koupala v umyvadle, ve kterém se normálně myly ruce, potraviny, oplachovaly pokakané zadečky, atp. Přišla sestra, že ukáže, jak se miminko umyje a umyvadlo ani nevypláchla 8-o . Prostě vzala špunt, ucpala díru a napouštěla vodu. Další mimčo šlo do koupele hned po tom prvním, pouze vypustila vodu a napustila novou, opět bez vypláchnutí. Když jsem se proti tomu ohradila a trvala na řádném vymytí s dezinfekcí, tak se na mě dívala, jako co prudím. Naštěstí už to bylo mé druhé dítě, takže jsem byla v klidu a nenechala se rozhodit. Stalo se to na normálním pokoji, kde jsme byly 3 maminky. S prvním dítětem jsem byla tamtéž ale na nadstandardu a tam instruovali maminky, aby si společnou vaničku před koupelí desinfikovaly. Jsem ale přesvědčena, že je to o lidech, takže zakladatelka měla nejspíš smůlu na sestru, jiná by to třeba (snad!) neudělala. Smutné je, že maminky musí „bránit“ své děti už porodnici…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >