Reklama

Jeden vaječník- OVU ob měsíc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 22.10.08 16:07
Jeden vaječník- OVU ob měsíc?

Holky prosím o radu, je to již 5 let co mi odoperovali pravý vaječník i s vejcovodem. Nyní je mi 25 a snažíme se o mimi. Chci se zeptat, jak je to s ovulací s jedním vaječníkem? Je to ob měsíc? Nebo každý měsíc, když MS mám normálně…? Vůbec jsem se doktora na tak důležitou věc nezeptala, tak než k němu půjdu, ráda bych slyšela zkušenosti vás, kdo mají stejný problém. Děkuji moc!!

Reklama

Reakce:

Hvezduska
Stálice 68 příspěvků 22.10.08 16:50

Ahojky, me vzali pravy vejcovod, vajecnik nechali, proto jsem se doktora ptala, jak to vlastne bude s plodnosti, zila jsem v milném presvedceni, ze si to tam proste funguje na stridacku a ono ne.Rikal, ze se klidne pul roku muzou tvorit vajicka jen v pravo a pak pul roku vlevo, je to pry strasne individualni a zjistit se to da pouze ultrazvukem nebo ovulacnim testem…ze skusenosti vim, ze telo je v tomto velmi chytre a sikovne a pokud to na jedne strane nefunguje, zacne vice fungovat strana druha…byla jsem na Clostilbegytu, ten podporuje rust vajicek a vzdy se mi udelalo vlevo, kde mam vejcovod, vec druha je, ze neovoluji, ale to sem uz nepatri..Takze klidne muzes mit i s jednim vajecnikem a vejcovodem ovulaci kazdy mesic…

poupě
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 22.10.08 17:34

Ahoj,tak já sice pro změnu nemám vejcovody,ale vím,že když jeden vaječník není automaticky za něj přebírá během několika měsíců funkci ten druhý a kvantitu dožene,i když ty urřitě zkoušíš otěhitnět přirozeně a tam ti stejně dozrává každý měsíc jen jedno vajíčko vyjímečně dvě,jiné je to pak u IVF nebo se stimulací např.clostilbe­gytem.Přeju brzké //,velké + máš,že jsi mladá a tak se určitě brzo dočkáš.Ahoj

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 22.10.08 17:51

Děkuju holky a pokud má ještě někdo jiné zkušenosti, tak je prosím napište. Díky moc!

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 22.10.08 19:23

Ahoj,

já mám jen jeden vejcovod, oba vaječníky. Před prvním těhu jsem se na to ptala svého gyn, a taky jednoho gynekologa v nějaké internetové poradně. Odpověd jsem dostala vždy stejnou:

• když je jen 1 vejcovod, tak ten druhý časem převezme jeho funkci (tzn. laicky řečeno si sáhne jednou tam a podruhé tam). Když je jen 1 vaječník, tak je pravděpodobné, že po čase nahradí ten druhý chybějící a ovu je pravidelná. Samozřejmě, to vše za předpokladu, že je ovu pravidelná, pokud vaječník/y nefungují jak mají, tak ani 2 vejcovody je nezachrání :lol:

Přeji hodně štěstí ve snažení!

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >