Jeden vaječník- OVU ob měsíc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 22.10.08 16:07
Jeden vaječník- OVU ob měsíc?

Holky prosím o radu, je to již 5 let co mi odoperovali pravý vaječník i s vejcovodem. Nyní je mi 25 a snažíme se o mimi. Chci se zeptat, jak je to s ovulací s jedním vaječníkem? Je to ob měsíc? Nebo každý měsíc, když MS mám normálně…? Vůbec jsem se doktora na tak důležitou věc nezeptala, tak než k němu půjdu, ráda bych slyšela zkušenosti vás, kdo mají stejný problém. Děkuji moc!!

Reakce:
Hvezduska
Stálice 68 příspěvků 22.10.08 16:50

Ahojky, me vzali pravy vejcovod, vajecnik nechali, proto jsem se doktora ptala, jak to vlastne bude s plodnosti, zila jsem v milném presvedceni, ze si to tam proste funguje na stridacku a ono ne.Rikal, ze se klidne pul roku muzou tvorit vajicka jen v pravo a pak pul roku vlevo, je to pry strasne individualni a zjistit se to da pouze ultrazvukem nebo ovulacnim testem…ze skusenosti vim, ze telo je v tomto velmi chytre a sikovne a pokud to na jedne strane nefunguje, zacne vice fungovat strana druha…byla jsem na Clostilbegytu, ten podporuje rust vajicek a vzdy se mi udelalo vlevo, kde mam vejcovod, vec druha je, ze neovoluji, ale to sem uz nepatri..Takze klidne muzes mit i s jednim vajecnikem a vejcovodem ovulaci kazdy mesic…

poupě
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 22.10.08 17:34

Ahoj,tak já sice pro změnu nemám vejcovody,ale vím,že když jeden vaječník není automaticky za něj přebírá během několika měsíců funkci ten druhý a kvantitu dožene,i když ty urřitě zkoušíš otěhitnět přirozeně a tam ti stejně dozrává každý měsíc jen jedno vajíčko vyjímečně dvě,jiné je to pak u IVF nebo se stimulací např.clostilbe­gytem.Přeju brzké //,velké + máš,že jsi mladá a tak se určitě brzo dočkáš.Ahoj

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 22.10.08 17:51

Děkuju holky a pokud má ještě někdo jiné zkušenosti, tak je prosím napište. Díky moc!

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 22.10.08 19:23

Ahoj,

já mám jen jeden vejcovod, oba vaječníky. Před prvním těhu jsem se na to ptala svého gyn, a taky jednoho gynekologa v nějaké internetové poradně. Odpověd jsem dostala vždy stejnou:

• když je jen 1 vejcovod, tak ten druhý časem převezme jeho funkci (tzn. laicky řečeno si sáhne jednou tam a podruhé tam). Když je jen 1 vaječník, tak je pravděpodobné, že po čase nahradí ten druhý chybějící a ovu je pravidelná. Samozřejmě, to vše za předpokladu, že je ovu pravidelná, pokud vaječník/y nefungují jak mají, tak ani 2 vejcovody je nezachrání :lol:

Přeji hodně štěstí ve snažení!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >