Je rozchod jediné řešení?

Anonymní
13.10.19 17:44

Jediné řešení rozchod?

Je mi 24 let, přítel je o 7 let starší a jsme spolu téměř 7 let. Říká se, že 7 je šťastné číslo, ale asi není. Poslední rok se s přítelem hlavně hádáme, většinou jsem byla já ta, která ustoupila doprošovala se (to byla asi chyba), hlavně to bylo tím, že jsem studovala. Teď kromě studia i pracuji, a tak nějak bych řekla, že jsem se posunula, začala jsem si víc věřit a když je přítel nepříjemný, tak nad tím nemávnu rukou jak dřív a nedoprošuju se. Nejvíc mě štve, že se hádáme kvůli blbostem. Například dnes jsem se ho ráno ptala, co chce k snídani. (Za těch 7 let si sám prakticky nemusel namazat ani rohlík, veškeré jídlo mu vždy chystám já, je to dáno teda i tím, že bydlíme u mých rodičů, celých 7 let ale ten stejný problém, ptám se ho 3× co si dá, nedopoví, znovu, pak odpoví, že neví, dám mu na výběr z 5 jídel, neodpoví, zopakuju to, neodpoví, pak mi řekne, ať neotravuju. Přinesu mu teda nějaké jídlo, tak řekne, že to nechce, že chce to a to. Tak mu to a to jdu připravit. Když mu teda nepřinesu nic, že nebudu zbytečně vyhazovat jídlo, tak mi po hodině řekne, že si musí jet koupit jídlo, že má hlad, dřív jsem mu řekla, že mu jídlo připravím, teď ho teda nechám, ať si koupí, co chce, že je mi to jedno. Nepomáhá to. Stejně se do dnes opakujou ty stejné situace, nevím, jestli to dělá naschvál. Dnes s tou snídaní, ptala jsem se, neodpověděl, nakonec se uraženě sebral a odjel, přijel nebavil se.
Celý rok je podrážděný, naštvaný, protivný, nedá se s ním mluvit. Hrozně mě to ubíjí, nevím, co už dělat. Má období, kdy chodí a nechodí do posilovny. Teď je období, kdy do posilovny chodí, a tak poslouchám, proč nechodím taky, že vypadám jak prase (na 162cm mám 62kg a E prsa, takže si namyšleně myslím, že tak hroznou postavu nemám. Furt poslouchám, jak by chtěl babu, která by posilovala, nejlépe černošku. Tak jsem s ním asi po roce do té posilovny včera šla, jenže mi zase začal přidávat závaží, a já nechci vypadat jak chlap. Když jsme se poznali, tak jsem neposilovala a věděl to, tak co má teď za problém?
Furt poslouchám, jak jsem po všech stránkách neschopná, jak má bordel v autech apod. Jenže já jsem služka? V těch autech není ani jedna věc moje a i když jsem je párkrát uklidila tak do týdne tam byl odpad znovu.
Neřídím a mám řidičák, poslouchám, jak jsem neschopná, ale proč? Kdykoliv sednu za volant, tak na mě křičí, co vše dělám špatně. Vlastní auto nemám, abych řídila sama.
Oba jsem si tak 1000× řekli, že jeden s druhým nechceme být, ale furt spolu jsme, máme koupený i stavební pozemek.
Rok zpět jsme se hádali hodně kvůli tchýni, protože byl neskutečný mamánek (tchýně s námi musela všude, sami jsme nejeli nikam a když jsem protestovala, tak jsem byla já ta špatná a on s maminkou stejně půjde, kompromisy, domluva nic nepomáhalo, nakonec je tchýně dočasně odstěhovaná asi 70 km od nás), ale to se už nějak vyřešilo, nevím teda na jak dlouho, jakmile se přestěhuje zpět (asi 10 km od nás, tak se bojím, že to začne znovu).
Matka na něj napsala dům, který přítel teď rekonstruuje, chápu, že je ve stresu, ale většinu věcí stejně řeším za něj. Už nevím, co víc dělat, dřív jsem byla na něm tak závislá, že jsem mu i čistila zuby (beze srandy).
Nyní pracuje v zahraničí, takže se vidíme jen pátky a víkendy, ale stejně se ty tři prohádáme. Řešením je rozchod, jenže i když si vždy řeknu, že se s ním rozejdu, tak to stejně nedokážu, kdyby se začal chovat normálně, nebyl furt nepříjemný, nenadával mi, tak by to byl nejlepší chlap na světě.
Máte nějaké řešení nebo zkušenost kromě rozchodu? Kdykoliv se s ním snažím promluvit a říct mu, co mi vadí, tak stejně to skončí hádkou a útoky, i když se třeba snažím být v klidu a vysvětlit mu to. Nejčastěji se prostě sebere a jede pryč. Jednou odjel na 4 dny, já mu nevolala, nepsala, nedoprošovala se (to bylo asi poprvé, co jsem se prostě kousla) a nakonec mi napsal, ať mu teda sbalím věci (asi se chtěl začít bavit a nevěděl jak), nakonec jsme spolu zůstali, je to tak 10 měsíců zpět, ale stejně to nepomohlo.
Samozřejmě mám taky svoje mouchy a nálady, ale vždy jsem se snažila, aby měl jídlo, podporovala jsem ho a spoustu věcí řeším do teď za něj, hlavně komunikaci s úřady. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7853
13.10.19 17:53

Proboha proč jsi tolik let byla s takovým nepoužitelným člověkem(velmi slušně řečeno).
Vždyť je to člověk, který nemá sebevědomí, není schopen se o sebe postarat ani jako pětileté dítě(i to si je schopno vzít něco z ledničky), nejspíš za něj dělala vždy vše jeho maminka.
A neříkej, že proto, žes ho milovala. to je strašně málo na dlouhodobý vztah. Teď jste relativně v pohodě, dovedeš si představit, jak by ti tohle neseběvědomé trdlo bylo někdy v něčem oporou?
Ty máš nějaké sebedestruktivní sklony? Že se potřebuješ tak ponižovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.10.19 18:10

@Sany80s Když já jsem ho milovala na tolik, že bych byla schopná kvůli němu i umřít, dřív jsem to tak tragicky neviděla, i když mě spousta lidí upozorňovala, ať se nechovám jak služka. A furt na něm vidím dost kladů, proč bych byla i schopná ve vztahu zůstat, ale výše jsou vypsané věci, které by se musely změnit. Být každý víkend ve stresu a hádkách mě fakt nebaví. Hlavně by musel změnit svůj přístup on, já momentálně na snahu v tomto stavu a vztahu nemám náladu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7853
13.10.19 18:17

To je ale hodně nezdravý přístup ke vztahům.
Můžu ti říct jedno, lidi se nemění, já mám taky negativních vlastností víc než dost a to, že se některé snažím potlačit, nedělám kvůli někomu jinému.
On má určitě i dobré vlastnosti, málokdo je nemá. Ale ty jeho špatné vlastnosti jsou takové, že ho to vylučuje jako člověka, se kterým se dá žít a budouvat zdravý vztah.
Já tě nemůžu nabádat k tomu, aby to ukončila. je to tvoje věc a tvůj život. Ty nemůžeš ale chtít, aby se člověk od základu změnil.
Doporučuji jen jednu věc, pokud se rozhodneš v tomto sebetrýznění nepokračovat, tak zkus nějakého psychologa, aby trošku změnila svůj přístup ke vztahům. nemůže být úplně zdravý, když o někom říkáš, že ho miluješ tak, že bys byla schopna kvůli němu i umřít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.10.19 18:18

Utíkej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13533
13.10.19 18:20

Tak příště, až ti napíše, že mu máš zabalit věci, tak mu napiš, že nejsi ani jeho služka, že si to má udělat sám..
Až bude chtít udělat večeři, ať si jí udělá sám..

Vy spolu jste jen proto, že se bojíte změny.. Zeptám se tě - i když je tak skvělý, vážně ho chceš za otce svých dětí, pokud nějaké chceš? :think:

Podle mě jde jen o to udělat první krok.. ke svobodě.. A to neznamená, že to nemůže být fajn chlap, jen možná za těch 7 let došlo u obou k psychickému posunu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.10.19 18:31

@Sany80s ano, v 17 bych pro nej klidne umrela. Ted uz opravdu ne.
@Králičice prave, se to ve mne hrozne mele a premyslim o rozchodu, prece jen bych nerada ve 30 zjistila, ze jsem na tom spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
13533
13.10.19 18:34
@Anonymní píše:
@Sany80s ano, v 17 bych pro nej klidne umrela. Ted uz opravdu ne.
@Králičice prave, se to ve mne hrozne mele a premyslim o rozchodu, prece jen bych nerada ve 30 zjistila, ze jsem na tom spatne.

První velká láska, co? Můžu poradit? Ukonči to, než ho začneš nenávidět..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13533
13.10.19 18:36

Mimochodem - je to jen rada, jak psala Sany - je to na tobě, ale mysli i na budoucnost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9842
13.10.19 18:49

Přechozeno a navíc jsi dospěla.

On ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7234
13.10.19 18:59

Asi jo, jediné řešení je vážně asi rozchod :nevim: Chová se k tobě fakt strašně a nechápu proč si to necháváš líbit. Život je příliš krátký na to, abys ho prožila s někým takovým.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.10.19 19:04

Proč jsi s takovým debilem? 8o 8o A p.del mu neutíráš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4009
13.10.19 19:27

Z vlastní zkušenosti doporučuji ukončit vztah, než budete mít děti… Opravdu. On se nezmění, ani kdyby ses na hlavu postavila. Dlouho jsem v To také doufala, mám s podobným typem tři děti, pprotze jstejne jako ty ks si myslela, ze bude stačit, když se budu víc snažit. Nepomohlo. Odešel za jinou, ktera nedělá ani desetinu toho, co já a nevadí mu to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2925
13.10.19 19:32

Nechceš, ať radime rozchod? Tak to pak už jen psycholog pro tebe, aby ti otevřel oči, jak si ničíš zivot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.10.19 19:39

Máte pravdu, já to vím delší dobu, jen je těžké po tolika letech to ukončit, ale i dle vašich zkušeností jiná možnost nezbývá.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama