Jedná se o depresi?

Anonymní
25.11.19 10:29

Jedná se o depresi?

Dobrý den. Nemám se komu svěřit, tak to chci zkusit tady. Poslední dobou mám pocit, že se akorát trápím. Stalo se pár věcí, které mě strašně trápí, patří mezi ně i úmrtí v rodině. Taky mě strašně trápí jedna dlouhodobá věc, kterou nejsem schopna změnit. Nechci konkretizovat, protože by se pak dala lehce poznat moje osoba. Prostě to na mě všechno padlo a já si přijdu jako mrtvola. Pořád bych ležela, spala, z ničeho nic se rozbrečím, přijde mi, že nic nemá smysl. Ať člověk dělá cokoliv, život mu nějak podrazí nohy. Nemůžu se nijak zbavit špatné nálady. Co s takovými stavy? Myslíte, že už je to deprese?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
25.11.19 10:36

Může být. Koneckoncu zavazny duvod pro její vznik mas min. 1. :( Neporadím. Prave myslim na to samé. Dokonce si rikam, jaké by to bylo tady nebyt… :,( Ale jsem srab a nemohla bych to udělat detem.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16439
25.11.19 10:39

Ano, to co popisuješ zní jako depresivní porucha.

Můžeš si udělat orientační test http://www.cmhcd.cz/…va-stupnice/

Řešením je návštěva psychiatra, nalezení vhodných léků, co ti srovnají poničenou neurochemii v mozku a až léky zaberou, tak začít chodit na dlouhodobou psychoterapii, aby člověk porozuměl vzorcům chování a prožívání, které mu ubližují a jeho mozek vedou do poruch nálady, aby měl sílu změnit co změnit může, a sílu přijmout to co se změnit nedá a možnost rozeznat jedno od druhého

Než se k tomu odhodláš, tak si alepsoň přečti tuhle knihu

https://www.grada.cz/…epresi-7794/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16439
25.11.19 10:41
@Anonymní píše:
Může být. Koneckoncu zavazny duvod pro její vznik mas min. 1. :( Neporadím. Prave myslim na to samé. Dokonce si rikam, jaké by to bylo tady nebyt… :,( Ale jsem srab a nemohla bych to udělat detem.

Pokud sebevraždu reálně zvažuješ, tak to je známka že porucha nálady- tedy depresivní stavy jsou už docela hluboké a spíš to chce řešit a že to spíš samo nepřejde, protože už je příliš poničená neurochemie, aby se dokázala sama srovnat - ostatně zkus si udělat tu orientační škálu deprese… Většinou člověk co má poničenou neurochemii svoje problémy zlehčuje. :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
25.11.19 10:42
@Anonymní píše:
Dobrý den. Nemám se komu svěřit, tak to chci zkusit tady. Poslední dobou mám pocit, že se akorát trápím. Stalo se pár věcí, které mě strašně trápí, patří mezi ně i úmrtí v rodině. Taky mě strašně trápí jedna dlouhodobá věc, kterou nejsem schopna změnit. Nechci konkretizovat, protože by se pak dala lehce poznat moje osoba. Prostě to na mě všechno padlo a já si přijdu jako mrtvola. Pořád bych ležela, spala, z ničeho nic se rozbrečím, přijde mi, že nic nemá smysl. Ať člověk dělá cokoliv, život mu nějak podrazí nohy. Nemůžu se nijak zbavit špatné nálady. Co s takovými stavy? Myslíte, že už je to deprese?
@Anonymní píše:
Může být. Koneckoncu zavazny duvod pro její vznik mas min. 1. :( Neporadím. Prave myslim na to samé. Dokonce si rikam, jaké by to bylo tady nebyt… :,( Ale jsem srab a nemohla bych to udělat detem.

Holky věřte ze i kdyz ted se vam zda ted vse beznadejne, bude zase líp…o tom je život nikdy to není jen dokonalé a myšlenky že tu raději nebýt hned zazente, uvědomí tě si jen kolika lidem by to ublizilo kdyby se vám něco stalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35261
25.11.19 10:46

Ano, je to deprese. Neváhej a objednej se k odborníkovi. Objednací doby jsou dlouhé a teď podzim/zima ještě delší…najdi si kontakt, vytoč číslo a volej!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 10:49
@35ja píše:
Holky věřte ze i kdyz ted se vam zda ted vse beznadejne, bude zase líp…o tom je život nikdy to není jen dokonalé a myšlenky že tu raději nebýt hned zazente, uvědomí tě si jen kolika lidem by to ublizilo kdyby se vám něco stalo

Sebevražedné myšlenky nemám, ale poslední tři roky mi přijde, že život akorát podraží nohy. Teď s tím druhým úmrtím v rodině to na mě akorát definitivně padlo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.19 13:30

Zdravim

Dobrý den všem. Nevím vlastně ani jak začít. Je mi 27 let a na svůj věk si myslím, že se stalo mnoho věcí, které mě provází den co den. Pokusím se to shrnout ve zkratce

1. pátrání po vlastním otci

2)sexuální obtěžování ze strany rodinného příslušníka

1. výběr školy podle matky
  2. znásilnění
  3. špatná strana ( zaskolactvi - natruc)
  4. sebepoškozování
  5. příchod syna na svět, následně odmítnutí takže na vše sama
  6. domácí týrání
  7. smůla na chlapy
  8. kolaps
  9. odmítání syna

Je toho prostě na mě moc. Nikdo okolo kdo by mě chápal. Mám stavy, kdy přemýšlím že to všechno skončit. Stavy, kdy mi vadí, že na mě někdo doma mluví a já bych nejraději zalezla do kouta a ze všeho se vyrvala. Všechno mi připadá zbytecne a o ničem. Bojím se o ztrátu syna, jelikož je to jediné co mě drží ještě na nohou. Mám dny, kdy si přeji, aby bylo po všem, a že jich poslední dobou přibývá.
Omlouvám se za román, ale… vlastně ani nevím co čekat. Omlouvám se

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.19 13:31

Zapomněla jsem dodat, že nejvíc co mě polozilo, byla ztráta milované velmi blízké osoby.

• Citovat
  • Nahlásit
5732
10.12.19 13:58

Asi bys potřebovala nějakého psychiatra, aby tě trochu zamedikoval a pak psychoterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
10.12.19 14:03

K otazce jestli to je deprese, ja bych rekla, ze jsi toho opravdu zazila dost a nedivila bych se, kdybys mela z toho deprese. Byt tebou, tak jdu za psychologem a zacnu to resit. Oni by stacilo uz jen to znasileni, ci jakakoliv jina polozka ze seznamu, ktery jsi uvedla, aby se clovek slozil. Jsi zrejme silna osobnsot, ze stale drzis, ale ta hranice je tenka a nekdy to nemusi skoncit „jenom“ depresi. Urcite si nekam dojdi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35261
10.12.19 14:13

Nečekej a jdi k dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.19 14:30

Dekuji

Cítím, že by mi pomoc přišla vhod, jen poslední dobou mám spatne myšlenky a ani nevím, jestli od něčeho chci ještě pomoci.
Na vše jsem sama a tuhle bolest tím vším si prochazim sama již zhruba 11 let kdy se pokaždé něco přidá k tomu všemu co se již stalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16439
10.12.19 14:30

Ano, vypadá to že důsledky složitého osudu se přesmykly do depresivní poruchy.

Vhodná léčba (léky a psychoterapie) ti může dost usnadnit se s tím vším nějak srovnat a převzít kontrolu nad svým životem. Jde to, i když samozřejmě to není snadné a prostě si vyfasoval výrazně horší startovní čáru, než lidi co mají život snadný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.12.19 22:33

Houhouhou

Ahoj vseci, že zkušenosti vím, že deprese je stejně zdravá jako pocit štěstí. Pokud úzkost a deprese trvají déle, může se stát, že se stane chronickou a to je správný čas požádat o pomoc. Nikdy se nespolehejte na prášek, který spolkneš, ten problém nevyřeší, jen ti pomůže se dostat do stavu kdy problém budeš mít možnost řešit. Prostě si lehce odpocineš. Nikdy bych nepodceňoval terapii v tvému případě skupinovou. Tam se posunes určitě dál jakýmkoliv směrem. Dovolím si tvrdit, že skoro vše je v hlavě a ne ve znamení zverokruhu, postavení hvez atp. Proto je na tyto stavy velmi vhodný pohyb s lehce zvýšenou srdeční činnosti. Je možné, že po týdnu běhání nebo cvičení ucitis úlevu z úspěchu, budeš na sebe pyšná, budeš vidět výsledky hlavně pozitivní. Takže je opravdu veliká pravdepodobnost si sama sobě pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat