Jedná se o depresi?

Anonymní
25.11.19 10:29

Jedná se o depresi?

Dobrý den. Nemám se komu svěřit, tak to chci zkusit tady. Poslední dobou mám pocit, že se akorát trápím. Stalo se pár věcí, které mě strašně trápí, patří mezi ně i úmrtí v rodině. Taky mě strašně trápí jedna dlouhodobá věc, kterou nejsem schopna změnit. Nechci konkretizovat, protože by se pak dala lehce poznat moje osoba. Prostě to na mě všechno padlo a já si přijdu jako mrtvola. Pořád bych ležela, spala, z ničeho nic se rozbrečím, přijde mi, že nic nemá smysl. Ať člověk dělá cokoliv, život mu nějak podrazí nohy. Nemůžu se nijak zbavit špatné nálady. Co s takovými stavy? Myslíte, že už je to deprese?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
25.11.19 10:36

Může být. Koneckoncu zavazny duvod pro její vznik mas min. 1. :( Neporadím. Prave myslim na to samé. Dokonce si rikam, jaké by to bylo tady nebyt… :,( Ale jsem srab a nemohla bych to udělat detem.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10273
25.11.19 10:39

Ano, to co popisuješ zní jako depresivní porucha.

Můžeš si udělat orientační test http://www.cmhcd.cz/…va-stupnice/

Řešením je návštěva psychiatra, nalezení vhodných léků, co ti srovnají poničenou neurochemii v mozku a až léky zaberou, tak začít chodit na dlouhodobou psychoterapii, aby člověk porozuměl vzorcům chování a prožívání, které mu ubližují a jeho mozek vedou do poruch nálady, aby měl sílu změnit co změnit může, a sílu přijmout to co se změnit nedá a možnost rozeznat jedno od druhého

Než se k tomu odhodláš, tak si alepsoň přečti tuhle knihu

https://www.grada.cz/…epresi-7794/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10273
25.11.19 10:41
@Anonymní píše:
Může být. Koneckoncu zavazny duvod pro její vznik mas min. 1. :( Neporadím. Prave myslim na to samé. Dokonce si rikam, jaké by to bylo tady nebyt… :,( Ale jsem srab a nemohla bych to udělat detem.

Pokud sebevraždu reálně zvažuješ, tak to je známka že porucha nálady- tedy depresivní stavy jsou už docela hluboké a spíš to chce řešit a že to spíš samo nepřejde, protože už je příliš poničená neurochemie, aby se dokázala sama srovnat - ostatně zkus si udělat tu orientační škálu deprese… Většinou člověk co má poničenou neurochemii svoje problémy zlehčuje. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
946
25.11.19 10:42
@Anonymní píše:
Dobrý den. Nemám se komu svěřit, tak to chci zkusit tady. Poslední dobou mám pocit, že se akorát trápím. Stalo se pár věcí, které mě strašně trápí, patří mezi ně i úmrtí v rodině. Taky mě strašně trápí jedna dlouhodobá věc, kterou nejsem schopna změnit. Nechci konkretizovat, protože by se pak dala lehce poznat moje osoba. Prostě to na mě všechno padlo a já si přijdu jako mrtvola. Pořád bych ležela, spala, z ničeho nic se rozbrečím, přijde mi, že nic nemá smysl. Ať člověk dělá cokoliv, život mu nějak podrazí nohy. Nemůžu se nijak zbavit špatné nálady. Co s takovými stavy? Myslíte, že už je to deprese?
@Anonymní píše:
Může být. Koneckoncu zavazny duvod pro její vznik mas min. 1. :( Neporadím. Prave myslim na to samé. Dokonce si rikam, jaké by to bylo tady nebyt… :,( Ale jsem srab a nemohla bych to udělat detem.

Holky věřte ze i kdyz ted se vam zda ted vse beznadejne, bude zase líp…o tom je život nikdy to není jen dokonalé a myšlenky že tu raději nebýt hned zazente, uvědomí tě si jen kolika lidem by to ublizilo kdyby se vám něco stalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32394
25.11.19 10:46

Ano, je to deprese. Neváhej a objednej se k odborníkovi. Objednací doby jsou dlouhé a teď podzim/zima ještě delší…najdi si kontakt, vytoč číslo a volej!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 10:49
@35ja píše:
Holky věřte ze i kdyz ted se vam zda ted vse beznadejne, bude zase líp…o tom je život nikdy to není jen dokonalé a myšlenky že tu raději nebýt hned zazente, uvědomí tě si jen kolika lidem by to ublizilo kdyby se vám něco stalo

Sebevražedné myšlenky nemám, ale poslední tři roky mi přijde, že život akorát podraží nohy. Teď s tím druhým úmrtím v rodině to na mě akorát definitivně padlo.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama