Jednoduchý slavnostní oběd

690
15.5.17 18:23

Jednoduchý slavnostní oběd

Ahoj holky, jdu si pro radu.

O víkendu k nám přijede návštěva. Dva dospělí, dvě děti (8 let a 5 měsíců)
Protože se vídáme sporadicky - máme k sobě daleko, potřebovala bych poradit nějaký super oběd, kterým bych zazářila, ale zase abych nebyla celé dopoledne jen u plotny. Ideálně něco do jednoho pekáče i s přílohou nebo něco co bych si připravila den předem a druhý den jen rychle dodělala.

Máte, prosím, někdo něco ozkoušené? Chtěla bych něco fakt dobrého a ne třeba knedlo vepřo zelo nebo zapečené těstoviny :D Díky moc za rady a hlavně nápady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5403
15.5.17 18:28

Dala bych péct kuře… a jestli chceš, aby to bylo ne tak tuctový, zkus ty francouzský baby kuřátka. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17590
15.5.17 18:30

Ja bych vrazila do trouby svickovou. Moje deti to milujou. 5 mesicni to asi jeste nebude, ale mozna by v ramci seznamovaci akce s lepkem mohl pozmoulat knedlik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
15.5.17 18:31

Lasagne :)

• Nahlásit
  • Citovat
5403
15.5.17 18:34

To kuře jsem jednou dělala slavnostní podle tohohle receptu http://www.jakorybicka.cz/…ho-oliviera/
A právě jsem pekla ty baby kuřátka.
Byli to výborný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23328
15.5.17 18:34

https://www.toprecepty.cz/…ure-na-zeli/

Místo kaše bych dala na pařák bramborový knedlík a hotovo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4233
15.5.17 18:36

Kuře na zelí s bramborem.

Dospod pekáčku plátky anglické slaniny, na ně osolená kuřecí stehna (čtvrtky), obložit kysaným zelím, navrch dát brambory oloupané a nakrájené na centimetrová kolečka (osolit, nebo ochutit kořením na ameriky). Dát péct cca na hodinku nejprve zakryté, jakmile bude všechno měkké (brambory i kuře), odhrnout brambory z kuřecích stehen na která položíš plátky anglické a dopečeš do křupava.

Je to v podstatě recept jako dávala laducha nade mnou.

Příspěvek upraven 15.05.17 v 18:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20270
15.5.17 18:37
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.17 18:46
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7473
15.5.17 18:49

Buď ražniči, to se peče v pekáči samo, den předem bramb. salát, bez majonézy, takový jarní dělávám, brambory, cibule, okurek, hrášek, petržel a zalít sladkokys. zálivkou…a k tomu řízky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
690
15.5.17 18:59

Holky, diky moc, zapomnela jsem napsat, ze nejedi kure… :zed: pardon :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23328
15.5.17 19:02
@Nela_M píše:
Holky, diky moc, zapomnela jsem napsat, ze nejedi kure… :zed: pardon :oops:

Dala bych třeba krkovici ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3223
15.5.17 19:03

@Nela_M Nevím, jaké maso máš dostupné. My při těchto příležitostech děláme svíčkovou s králíkem v troubě (k masu přidáš nakrájenou zeleninu, koření a po upečení zeleninu rozmixuješ, případně naředíš - bývá to hodně husté). Nebo jehněčí na rozmarýnu (také se dělá samo v troubě), k tomu brambory, případně zelí (lehce orestujeme na cibulce proprané kysané).

Příspěvek upraven 15.05.17 v 19:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6036
15.5.17 19:04

Nalož si den předem maso na čínu, v den oběda hoď na pánev, přidej zeleninu a do trouby dej péct brambory na měsíčky, už se dají koupit nové. Ke kávě domácí dezert a budeš za hvězdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.17 19:06

@Nela_M Napadaji me treba kotlety pecene rovnou s bramborami, cibuli, zalite smetanou a pred dopecenim zasypane syrem dle chuti.
Je to rychle, bezpracne a chutne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama