Jedovaté plenky?

291
18.5.05 08:15

Jedovaté plenky?

Ahoj holky,

Náš synek dneska nějakým způsobem protrhl plenku co měl na sobě a začal jíst její obsah (nebyl naštěstí pokakaný) , který se rozsypal po celém bytě.
Plenka byla Huggies a opravdu se tekutina přemění na gel…vypadalo to dost podivně. Než jsem si toho ale všimla, tak toho trochu snědl, bohužel. Tak by mě zajímalo…nevíte nakolik je gel v plenkách toxický? Vím, že s tím teď už nic neudělám, ale stejně by mě to zajímalo.
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
18.5.05 08:19

Ahoj,

nevím, ale možná bych zkusila zavolat výrobci a zeptat se, za to nic nedáš.

Baghira a Eliška (13 m.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
18.5.05 08:40

Ahoj, taky si myslím že by to chtělo zavolat výrobci aby ti řekl jak moc je to nebezpečné. Podle jeho informací se pak dál rozhodneš. Ale poprosím tě o jedno, dej nám pak vědět co ti řekli, aby jsme věděli co dělat nebo tak když by se to stalo taky některé z nás. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.5.05 09:03

V takovém případě můžu doporučit jedinou rychlou a účinno věc: buď dej malému napít a pak mu strč prst do krku a nebo to udělej bez napití, ale půjde to hůř. Nic na tom není a nebudeš trnout hrůzou jak to dopadne. Mám to vyzkoušeno na synovi, když mi vypil aromaolejíček přímo z falštičky. Takhle voňavé blinkání jsem nikdy víc nezažila

• Nahlásit
  • Citovat
291
18.5.05 21:02

Holky, už jsem v klidu, on si toho přece jenom zobnul maličko. Našla jsem informace na Huggies webu, bohužel jenom v angličtině, ale podle nich je to v pohodě. Tak jestli to někoho zajímá, tady jsem to zkopírovala:

Superabsorbent material, also known as polyacrylate absorbents, are a family of polymers that have extraordinary absorbency. The safety of superabsorbent material has been proven in over 450 consumer safety tests studying every which way a person could come in contact with it–through skin contact, or perhaps a baby's eating it out of normal curiosity. Each study has consistently demonstrated the safety of this material.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.5.05 22:02

No já si myslím…
Snad jste nepředpokládaly, že Huggies nebo jiný větší výrobce plenek by vyráběl z materiálu, který by byl (byť po použítí) pro děti jedovatý :roll:

A strkat prsty do krku - miminku - bez doktora a ještě bez informací o spolykaném vyrobku či tekutině .......... mohly by jste dítěti ublížit daleko víc...........trošku klidu a informací :!
(no hlavně těch informací :? )
Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
830
18.5.05 22:15

Veroniko, já si myslím, že strčit miminku prst do krku může být mnohem méně nebezpečné, než například již zmíněný vypitý aromaolejíček :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
18.5.05 23:09

Ahoj holky,
zajímavá diskuse, protože nám se taky párkrát stalo, že se plenka protrhla a vysypala se sposta suchých kuliček :)
Malej to nikdy spolknout nestihl :). ale já jak se znám, tak bych okamžitě hystericky volala dr., co mám dělat…
Ale asi je fakt, že takový výrobek (plínka, ne aromalampa :) ) musí mít atesty na zdravotní nezávadnost a výrobce by měl počítat i s podobnými nehodami.
Verča a Adámek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
18.5.05 23:18

ahoj,
ve zdravotním průkaze je číslo na toxikologii-infolinku,tam bych zavolala já.mám kamarádku zdr. sestru a od ní vím,že na otravu dítěte je v domácnosti nejnebezpečnější náhodně spolklá baterie do hodinek-taková ta plochá,maličká a ještě horší je olej do lampiček.oboje způsobuje smrtelné otravy.
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama