Pupeční kýla

461
16.5.05 12:39

Pupeční kýla

Při roční prohlídce mě doktorka překvapila, když mi řekla, že prcek má malou pupeční kýlu 8O .

Víte někdo co to znamená? Sice jsem se jí ptala, ale to co mi řekla, je jen rámcový. Může to být v budoucnu problém? A proč se udělala? Je to dědičné?

Sendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

172
16.5.05 19:22

Ahoj Sendy, myslim, ze kyla se udela u slabsich brisnich svalu. Ma to docela dost deti. Vetsinou se to spravi samo. Nekdy se prelepuje pupicek, aby nevylezala. Nekdy se zatlacuje. Kdyz doktorka rekla, ze to neni problem, asi je fakt malinka. Tak at vam zmizi. PS> Nekdy se tvrdi, ze pomaha pritahovat miminko za rucicky do sedu, ze se tim brisko posili. To je nesmysl. Pretezuje se tim krcni svalstvo a brisko se neposili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
16.5.05 20:07

V případech, když je kýla většího rozsahu, tak se určitě plánuje operace. Můj dva a půlletý kluk má kýlu pořád, kýlní branka pokud se mi daří vyhmatat tak 2 mm velká, ale dětská dr. se zatím na toto téma nevyjadřovala. Ani netuším, jestli si té kýly vůbec všimla.
Od známé, pracující jako zdravotní sestra na chirurgii jsem slyšela, že se pupeční kýla dává obvykle operovat do té doby, než dítě nastupuje do školy. Jsem zvědavá, jak to bude u nás, protože mně samotné se po porodu udělala kýla a manželovi jsem taky na jeho tučném pivním bříšku malinkou pupeční kýlu vyhmatala. Tedy jsem docela přesvědčená o tom, že případnou operaci kýly u mrňouse odmítnu z důvodu zbytečnosti..... :wink:
D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1503
16.5.05 20:44

Ahoj.
my měli kýlu od malička, ale u nás to byl jen další problémek, pro nás i lékaře naprosto nicotnej. a to přiznávám, že Kačenka měla kýlu velikou, tak jako dvacetikorunu a minimálně 2cm vylezlou. Na pohled to bylo strašné, vlastně má přes celé bříško jizvu a ještě kýla k tomu.
Později jsem na babskou radu dávala speciální pásy, které pomáhaly zatlačovat.
Nyní ji má stále viditelnou, ale oproti té hrůze naprosto krásnou.
Na kontrole jak na chirurgii, kam chodíme kvůli bříšku, tak na rizikovce - kvůli nedonošenosti mi řekli, že operace bude nutná.
Ale jestli jsem pochopila dobře, tak jen proto, že je to holčička. U klůků se prý většinou neoperuje.
kdybys chtěla vědět víc, klidně napiš na mail
ahoj miselline+Kačenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama