Jeli byste? Dcera má možná příušnice.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 10:03
Jeli byste? Dcera má možná přiušnice.

Zdravím, protože řešíme, jestli odjet na chatu, kde bude více lidí (i dětí) a nevím si rady, tak se ptám vás. Dcera byla ve čtvrtek u doktorky, bolelo jí ucho, nebo spíše před uchem. Doktorka vzala krev, jestli to nejsou přiušnice, výsledky budou v pondělí. My ale máme zítra odjet na chatu a nevím, jestli máme jet. Dcera nemá žádné jiné příznaky jako horečku, nechutenství, únavu, prostě jí jen bolí před ušima. Doktorka říkala, buď zánět žláz nebo přiušnice. Neřekla, že by měla být izolovaná, což by při podezření na příušnice měla být ne? Jeli byste? Děkuji za radu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tableta
Kelišová 5295 příspěvků 12.07.19 10:06

Ne, nejela bych. Počkala bych na výsledky.

veria
Nadpozemská drbna 25795 příspěvků 12.07.19 10:07

No určitě ne, co kdyby tam nakazila ostatní deti nebo i dospělé? To by vám poděkovali… jela bych až v pondeli dle výsledku.

Janli
Echt Kelišová 9295 příspěvků 12.07.19 10:09

Nejela bych. Pokud to jsou příušnice může jednak někoho nakazit a navíc je potřeba, aby byla v klidu a teple. Příunice jsou pro dospělé a zejména muže hodně nepříjemné a nebezpečné. Sice by měli být očkovaní, ale ani tak se to nevyplatí pokoušet.

Uživatel je onlineTichošlápek
Neúnavná pisatelka 15074 příspěvků 12.07.19 10:10

Pockala bych rozhodne na výsledky. Ostatní by meli nepochybně radost, ze tam vezes dítě s podezřením na priusnice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 10:18

Ne, nejela bych i když je jen podezření. Děcka asi v pohodě, ty budou mít protilátky po očku, ale dospělí dávno ne a fakt bych nechtěla příušnice jako dospělá. Můj brácha je prodělal v 25 a měl velkou kliku, že mu to nezasáhlo varlata. Máme takto neplodného bratrance, který prodělal příušnice jako dospělý s těžkým průběhem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 10:21

Taky mam kamarada co je po priusnicich neplodny. Nejela bych

Ijen
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 12.07.19 10:25

Pockala bych na vysledky a podle nich bych jela az pak.

Kassor
Zasloužilá kecalka 823 příspěvků 12.07.19 10:27

Rozhodne bych nikam s nemocnym ditetem nejela, o to vic, pokud muze byt pro ostatni infekcni.. To je jasna vec.

ivašot.
Echt Kelišová 8304 příspěvků 12.07.19 10:28

Vůbec by mě nenapadlo, že bych jela

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 10:30

Děkuji za názory. Jen nechápu, proč mi doktorka neřekla, že mám dceru izolovat od ostatních. Je nás plný dům. Musela jsem si o tom načíst. zakl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 10:34
@Anonymní píše:
Děkuji za názory. Jen nechápu, proč mi doktorka neřekla, že mám dceru izolovat od ostatních. Je nás plný dům. Musela jsem si o tom načíst. zakl.

Víš co, ono je dost pravděpodobné, že to nemá. Můj syn měla taky podezření, fakt to vypadalo typicky a byl to nakonec stretokok, či co. Ale já bych si to na svědomí nevzala. Dr. spoléhají na očko ostatních, ale u těch dospěláků je to fakt risk.

ivašot.
Echt Kelišová 8304 příspěvků 12.07.19 10:35
@Anonymní píše:
Děkuji za názory. Jen nechápu, proč mi doktorka neřekla, že mám dceru izolovat od ostatních. Je nás plný dům. Musela jsem si o tom načíst. zakl.

Ono ve většině případů nemá cenu izolovat od někoho s kým byla do té doby v kontaktu. Většina nemocí je totiž nakažlivá už před vypuknutím příznaků.
Ale tady jde o to, že už máte nějaké podezření a je nesmysl jezdit mezi lidi, se kterými jste zatím v kontaktu nebyli.

Uživatel je onlinefree333
Nadpozemská drbna 25671 příspěvků 12.07.19 10:38
@Anonymní píše:
Zdravím, protože řešíme, jestli odjet na chatu, kde bude více lidí (i dětí) a nevím si rady, tak se ptám vás. Dcera byla ve čtvrtek u doktorky, bolelo jí ucho, nebo spíše před uchem. Doktorka vzala krev, jestli to nejsou přiušnice, výsledky budou v pondělí. My ale máme zítra odjet na chatu a nevím, jestli máme jet. Dcera nemá žádné jiné příznaky jako horečku, nechutenství, únavu, prostě jí jen bolí před ušima. Doktorka říkala, buď zánět žláz nebo přiušnice. Neřekla, že by měla být izolovaná, což by při podezření na příušnice měla být ne? Jeli byste? Děkuji za radu.

V žádném případě…

Navíc musí být v teple, aby neprofoukla, nenastydla, klidový režim a předpokládám, že nechceš nakazit ostatní?

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 12.07.19 10:39

Odjela bych az v pondělí podle výsledků

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama