Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat zda je nějaká možnost, že bych mohla být těhotna. Nemám ještě s tím žádne zkušenosti, takže budu ráda když mi něco o tom napišete, a ti kteři budou jen nadávat kolik mi je atp. tak si to prosím nechte pro sebe.
Týden po ms(mělo by to být 2 dny před ovulaci) jsme měli s partnerem styk. Pro bezpeči byl chráněný a bez vyvrcholení. Jenomže, potom jsme si ještě dělali dobře. Partner říkal že měl trochu preejakulátu na prstou a že prý si to stihl trochu utřít do trička, ale že trochu toho tam mohlo zůstat. Pro jistotu jsem si vzala tabletku po - Norpegy, bohužel až 60hod po styku+-. Bylo to den po ovulaci(podle kalendáře, nemám to potvrzeno žádnym testem) Někde jsem četla, že tabletka v ovulaci a po už nemá smyslHrozně se bojím, že v tom preejakulátu byly nějaké spermie, protože někde píšou že spermie tam jsou, někde že ne, někde zase že záleží. Hrozně se bojíme, na miminko je ještě opravdu brzo. Teď je týden po tabletce po a začaly mně bolet prsa. Do ms mám ještě 9 dnů(jestli tabletka neporušila cyklus) co si o tom myslíte? můžu být v klidu?
![]()
Děkuji a přeju hezký den
Samozřejmě že ti ta tabletka rozhodí cyklus. Četla jsi si ten papírek co u toho je?
Jo, můžeš být v klidu nemáš být z čeho těhotná.
Tak mne treba cyklus nerozhodila. Ale kvuli jedne kapky na prste, jeste utrene do tricka, bych ji fakt nebrala.
@JancaS84 ano četla, psalo že mi může být nevolno, bolest hlavy, zvracení. O to zda to funguje nebo ne při ovulaci nic nepsalo. Jenom že připravek muzu použit kdykoliv během cyklu. ![]()
@Anonymní píše:
Tak mne treba cyklus nerozhodila. Ale kvuli jedne kapky na prste, jeste utrene do tricka, bych ji fakt nebrala.
ano tam toho mohlo být více, jak jsem se ho ptala tak říkal, že si to už moc nepamatuje
možná to nemělo smysl no, ale jak jsem se zamyslela nad tím coby kdyby, tak jsem si ji raději vzala ![]()
Myslím, že těhotná nemáš být jak a že ti ta tabletka po jen rozhodila cyklus…
Cetla jsem „uklidit“ a rikam si, ze ja taky a strasne se mi nechce. ![]()
Je skoro nemožné, abys otěhotněla. Cyklus ti tabletka „po“ rozhodit může. S tím případně počítej předem a neděs se hned. ![]()
Já ji v životě vzala 2× a vždy se mi pak zpozdila MS. Těhotná nechtěně jsem nebyla.
@Anonymní píše:
@Mutlice a brala jsi ji někdy i při ovulaci?
netuším (je mi 40+ a tyhle přešlapy se děly před 20 lety) ale to není důležité. efekt by to mělo mít stejný, kterýkoliv den cyklu si to vezmeš. Ale hlavně v tvém případě to bylo až zbytečný.
@azaleila ms přišla týden po, teď ale bych měla dostat další a nic. K tomu mi natekla a bolí mně prsa.. ![]()
@Anonymní píše:
@azaleila ms přišla týden po, teď ale bych měla dostat další a nic. K tomu mi natekla a bolí mně prsa..
Jakože si myslíš, že jsi těhotná z těch utřených spermií do trička před měsícem? ![]()
Chtěla bych se zeptat zda je nějaká možnost, že bych mohla být těhotna. Nemám ještě s tím žádne zkušenosti, takže budu ráda když mi něco o tom napišete, a ti kteři budou jen nadávat kolik mi je atp. tak si to prosím nechte pro sebe.
Hrozně se bojím, že v tom preejakulátu byly nějaké spermie, protože někde píšou že spermie tam jsou, někde že ne, někde zase že záleží. Hrozně se bojíme, na miminko je ještě opravdu brzo. Teď je týden po tabletce po a začaly mně bolet prsa. Do ms mám ještě 9 dnů(jestli tabletka neporušila cyklus) co si o tom myslíte? můžu být v klidu?
Děkuji a přeju hezký den 
Týden po ms(mělo by to být 2 dny před ovulaci) jsme měli s partnerem styk. Pro bezpeči byl chráněný a bez vyvrcholení. Jenomže, potom jsme si ještě dělali dobře. Partner říkal že měl trochu preejakulátu na prstou a že prý si to stihl trochu utřít do trička, ale že trochu toho tam mohlo zůstat. Pro jistotu jsem si vzala tabletku po - Norpegy, bohužel až 60hod po styku+-. Bylo to den po ovulaci(podle kalendáře, nemám to potvrzeno žádnym testem) Někde jsem četla, že tabletka v ovulaci a po už nemá smysl