Jen zvědavost :D

18.1.20 19:50

Jen zvědavost :D

Byla tu dnes diskuze o tom že holcena neví kdo je táta dítěte který čeká, není ani s jedním. Přemýšlím od přečtení jak se jako v takové chvíli řeší výživné? Těžko může podat žalobu na otcovství když neví kdo otec je, nebo jak to je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

659
18.1.20 19:54

@Čtyřlístek2 no ja myslim, ze musi soud prvne urcit otcovstvi podle DNA a potom se muze resit vyzivne ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2001
18.1.20 19:55

Pokud jsou dva tak se udělá test otcovství a pak se může řešit vyzivny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 20:44

@JancaS84 stejně tomu pořád nerozumím, jakože ona musí oběma říct o co jde a sami si udělají ty testy a pak s výsledky teprve k soudu. Nebo žaluje o to určení oba? Protože taky s tím nějaký úlet na jednu (v případě te holceny teda na 2) noci nemusí asi souhlasit dobrovolně že jo :D většinou je to tak že doma je manžel, druhý je milenec, tak automaticky se dítě připíše manželovi v téhle situacích kdy ženská neví, ale ona není ani s jedním a s oběma spala 2× jen tak. Tenhle případ mi přijde fakt ojedinělý a zajímalo by mě jak to bude řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
454
19.1.20 00:22

@Čtyřlístek2 a špekulujes len tak, alebo sa toto konkrétne týka tvojej situácie?
Ak to druhé tak nezávidím, asi budeš mat obom co vysvetľovať :(
Taky je možnosť nikomu nič nehovoriť a dieťa vychovať sama, bez otca a bez výživného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12495
19.1.20 00:34

Ano, řekne to oběma a buď testy podstoupí dobrovolně nebo jim je nařídí případný soud. Po testech otcovství se stanoví vyživovací povinnost. V případě, že je žena vdaná, je otcem automaticky manžel a to ještě 300dní po rozvodu. Manžel může své otcovství napadnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 07:54

@Pvln34 jen mě to téma zaujalo, taky máme doma jedno dítě které má jinýho tatínka ale s tím si mě chlap bral :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama