ještě dotaz k příkrmům

1102
20.10.06 20:59

ještě dotaz k příkrmům

Chtěl jsem se zeptat jestli toho svýho chlapečka zbytečně nepřekrmuju.
Ráno dostává mlíčko a pak zkoušíme příkrmy. Vzdycky zpapá pár lžiček ale já mu dávám ještě hnedka potom UM mlíčko aby se dopapal neni to chyba.Když si pak odříhne první co vyblinkne je přesnídávka.Děkuju za názory :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

435
20.10.06 21:09

:-)

Ahojky. Taky to tak dělám (nebo spíš dělala jsem:-)) teď už holky (mají 10 měsíců) papají celou várku příkrmů. Ale myslím si že je v pořádku že se dokrmuje mlíčkem pokud sní jen pár lžiček - to by bylo málo a měl by stejně hned hlad. Jak je mimísek starý?

""http://lilypie.com/pic/061016/XaWW.jpg":http://lilypie.com/…016/XaWW.jpghttp://b1.lilypie.com/wpGwp2/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
20.10.06 21:13

malý má ukončený 4. měsíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
20.10.06 21:29

Ahoj,
možná budu protivná…ale podle mě začínáš s příkrmy brzy.Já vím,na většině je psáno od ukonč.4m,ale nedávno tady proběhla diskuze na téma,kdy začít a dost holek je zastáncem stejného názoru-at kojíš nebo jste na UM,příkrmy by měly najíždět až v 6m.
Jinak Tě snad trošku uklidnim-my jsme kojený (7m),příkrmy baštíme měsíc,nejdřív po lžičkách,dneska už celý a i to je někdy málo.Ze začátku jsme dávali ještě cucnout mlíka,a taky jsme blindily. Naučili jsme se ale po jídle na kojo chvíli počkat a jsme v poho.
Pokud chceš tedy pokračovat ,zkus dát UM až o nějakou tu chvíli déle a nebo zkus čajík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5890
20.10.06 21:55

Pilcando, vazne prikrmujes moc brzo, proc mliko mu-ji nestaci ???
Zaludek a vubec travici soustava jeste neni nachystana na prikrmy, jestli muzes-koj,davej UM dyl, usestris mimiskovi nahon na alergie !!!

my zacali prikrmy az na zac.7mes =ukonc.6.mes, a nic jsme nepropasli ;)

D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.06 21:55

Ahoj Pilcando , to znám. :D

Radimek byl přikrmovaný od ukončeného 4. měsíce. Byl na UM a podle dr. už mu počáteční mlíčko nestačilo (my s ním měli stejně problémy a nakonec se z toho vyklubala alergie na bílkovinu kravského mléka). Začínali jsme opravdu pomaloučku - sklenička Hami první lžička mu stačila na 3 příkmy - tj. dostala jsem do něj pár lžiček (používali jsme mokalžičky). Někdy jsem skleničku naředila s mlíčkem. Vždycky jsem ho dokrmila UM (dávala jsem o 30ml měnší dávku než obvykle). Postupně se poměr měnil - záleželo na chuti a druhu skleničky - Hipp mi téměř všechny plival. Netlač na pilu :D a nechej ho odříhnout i mezi krmeními, hlavně před dopodáním UM. Pokud jen ublinkává a nezvrací, není to neobvyklé. Jo a v jaké poloze krmíš? To by taky mohlo hrát roli… :?: Než se naučil jíst trošku slušně trvalo to měsíc.
Pevné nervy. :D :D :D

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
22.10.06 18:42

Taky potrebuju poradit...

Ahoj holky,
zaciname s prikrmama v 6m a potrebovala bych poradit ve dvou vecech:

1. vsude pisou, ze se ma zacinat nejdriv jednou lzickou, pak dokojit, dalsi den vic lzicek a dokojovat a do tydne nahradit kojeni prikrmem. Jeden tyden pak davat mrkev, dalsi bramboru, atd. ALE mne nejde do hlavy, jak to udelat - to jako jeden tyden nahradit poledni kojeni treba mrkvi a pak zacit zase s bramborou a zase dokojovat? Nebo jsem to spatne pochopila?
  1. S prikrmem se ma zacinat misto poledni davky kojeni. Maly je ale zvykly na kojeni v rytmu 8-11-14/15-17/18-20/21 a pak ve 3 v noci. Ktera davka je ale ta poledni? Ta v 11 nebo az ve 14/15, coz je tak uprostred jeho jidelnicku? Neni to ale moc pozde? Kdyz mu dam prikrm v 11, tak kdy budu zavadet ovocne dopoledni presnidavky?

Dik moc za radu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
22.10.06 19:18

Ahoj Marjanko ,
k tvym dotazum

1. pochopilas to spravne, kazdou novou zeleninu by ze zacatku meli dostat jen po par lzickach - to kvuli mozne alergicke reakci a ze stejneho duvodu davat tuto zeleninu (1druh) 3-5dnu po sobe.
    Mozne je to ale i tak, ze das treba 4dny mrkvicku, pak jiz vyzkousenou mrkvicku s bramborem a kdyz uz ji nekolik druhu zeleniny, tak dat vyzkousenou zeleninu - normalni porci - a do toho par lzicek nove zeleniny. Snad jsem to napsala trochu pochopitelne.
  1. My davame „obed“ mezi 13.-14.hod, na tvem miste bych ho asi davala 14/15, ale to je hlavne na tobe, kdy ti to bude vyhovovat. Zacinat s prikrmy by se nemelo moc brzy rano nebo pozde vecer.

Jinak se pridavam k tem, kdo zacali s prikrmy az s ukoncenym 6.mes. Zatim stale i dokojujeme a taky jsem zvedava, kdy uz ji bude stacit jen prikrm a jak to poznam. :lol:

Camilla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.06 05:10

dávám UM od začátku 4tého měsíce (takže UM+kojo do 6tého měsíce a kousek) a dětská mi řekla, že začínat s příkrmama hned nebudeme. Začla jsem když malé bylo necelých 6 měsíců - také si myslím, že 4 měsíc je docela brzo i když to všude píší, že jakmile je mimi na UM začíná se dřív - osobně ten názor nesdílím. Možná bych dávala UM přes den a kaši na noc, ale se zeleninou a ovocem bych ještě chvíli vydržela. Kup UM s probio a prebio kvůli střevům a pokud nebude plakat hlady tak bych příkrmy zatím neřešila (a i kdyby tak UM můžeš dát častěji né po 3 hod jak je zvykem). Myslím si, že ovocné a zeleninové příkrmy jsou na to malé tělílčko docela zátěž a je škoda ho zatěžovat tak moc brzo. A co ti říkal dětský doktor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.06 05:15

Marjanko - mě malá odmítala jíst před poledním spánkem. Když jsem začínala s příkrmy spala ještě 3× denně a jedla až po 2. spánku takže jsem s obídky začla až kolem 14-15té hod. Záleží čistě na tobě, které kojo zaměníš za jaké příkrmy - jak ti to bude vyhovovat a záleží na mimču jak ti bude jíst. Kámošce zase jí zá:,–(ně před spaním. Teď malá spí 2× denně a jí před druhým spánkem takže kolem 11-13tý hod. Záleží jak se ráno vzbudí, jak jde poprvé spát atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
23.10.06 21:59

8O děkuji za vaše názory. Já se bohužel němůžu řídit podle přírůček protože mám nestandartní miminko. Jak do velikosti tak do papání. Ani spánek mu nekoriguju. Když chce tak spinká.Spíš se divím že málo která maminka co má miminko na UM je jiného názoru. Zatím s kým jsem se osobně setkala začínali všichni od ukončeného 4 měsíce s příkrmem. Jak se vám povedlo zabránit příbuzným aby mu dávali něco nevhodného k papání???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.10.06 13:20

Pilcando , ty jsi matka a řiď se podle svého nejlepšího svědomí. Pokud si myslíš, ža je na příkrmy čas - což u velkého nestandartního, často papajícího miminka klidně může být - Radim byl také. :D Každé miminko je jiné a je opravdu rozdíl jestli výhradně kojíš, kombinuješ MM a UM nebo jsi výhradně na UM. Tabulky jsou jedna věc a realita druhá. Já všechna rozhodnutí konzultovala s dr., ta měla s UM bohaté zkušenosti, protože byla čerstvě po mateřské a shodou okolností také s dětmi na UM. Přečetla jsem kde co na internetu, několik knížek všechno to zprůměrovala a opatrně zkoušela. Sama uvidíš, co bude malému vyhovovat.

Ohledně příbuzných jsem byla naprosto nekompromisní. :D Takže neexistovalo, aby dostal něco, co jsem neschválila. Vlastně babičky ani první příkrmy moc neřešily, a když jsme k nim přišli, nosila jsem uvařené jídlo nebo byla v zásobě vhodná sklenička. V 6 měsících nám situaci „usnadnila“ diagnóza alergie na bílkovinu kravského mléka a tudíž přísná dieta - alespoň do doby než se stav zlepšil. Seznam obsahoval víc zakázaných než povolených potravin a to už si opravdu nikdo nerisknul něco mu dát bez předběžné kontroly maminky nebo tatínka.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
25.10.06 22:49

Nám dr. říkala začít s příkrmy od uk. 5m (3m byla N. kojená + UM) a při půl roční kontrole máme změněný jídelníček: ráno mléko, dopoledne ovoce, k obědu maso-zeleninový příkrm + mléko, druhá sváča ovoce a jedna nebo dvě večeře (mléko a kaše). N. moc maso-zeleninový příkrmy nemusí, takže sní pár lžiček a dojí se plnou dávkou mléka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama