Ještě nebyla ms

Anonymní
9.4.20 17:31

Ještě nebyla ms

Ahoj holky. Prosím anonym-je to pro mě citlivé.
Dcera má 16, za půl roku jí bude 17 a ještě nikdy neměla menstruaci. v Já i její babičky jsme to dostaly v 12 letech.
Dcera měří 170 cm a má 62-64kg. Byla jsem s ní u několika gynekoložek. Jedna říkala(v nemocnici), že to přijde do půl roku, což se ale nestalo (to bylo dceři ještě 15). V říjnu 2019 jsme byly na soukromé klinice, měla vyšetření kvůli častým bolestem břicha > samozřejmě zánět jak Brno a šlo jí to už na orgány, dávaly jsem cca 2 týdny macmiror. Doktorka řekla, že pokud ms nedorazí do roka, bude jí něco muset píchat. No a je to půl roku a pořád nic, vím, že o nic hezkého nepřichází, jen se bojí, že by potom nemohla mít děti, nebo by ji to mohlo způsobit nějaké zdrav. problémy do budoucna.
Nejsem si jistá, vůbec..Ale zdá se mi, že nám říkala, že má jeden vaječník větší než druhý a že to je syndrom polycystických vaječníků, měla by na to i všechny příznaky, bohužel papíry nemáme a já si nejsem jistá, jestli to říkala a nebo jsem si to jen domyslela, ale příznaky by opravdu seděly.
Měly bychom se začít strachovat? A máte některá podobnou zkušenost?
Budu moc ráda, když se někdo ozve :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16
9.4.20 19:22

No tohle je něco s čím asi emimino neporadí. Každopádně, strachování ničemu nepomůže, takže bych byla v klidu, a už vůbec bych na dceru nepřenášela obavy a zbytečný stres. Zašla bych na pořádné vyšetření a zjistila bych co se děje, a jak to nějakým způsobem řešit. Vyvolání menstruace injekcí je jedno z možných východisek, ale nevyřeší to jádro možného problému (samozřejmě pokud by skutečně šlo o nedostavení menstruace bez příčiny, tak ano). Kamarádka nemá jeden vaječník a má celkově problémy se štítnou žlázou, ale normálně funguje, má menstruaci. Má ale to riziko možné neplodnosti. Možná Váš problém nějakým způsobem souvisí s hladinou hormonů, nedostatkem či přebytkem a štítnou žlázou? Zajděte na vyšetření všeho, co s tímhle problémem souvisí. I případná neplodnost - je to nepříjemné, ale je to něco s čím se dá žít. Děti může mít i jiným způsobem.
Mějte se hezky a žádný velký stres:relaxed:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama