Delší menstruace při hormonálním tělísku?

8.4.20 13:03

Delší menstruace při hormonálním tělísku?

Ahoj dne 12.2 2020 mi bylo zavedeno hormonální tělísko Jaydes. Ze začátku to hodně bolet, takže jsem si musela dávat paralen a valetoly, ale bohužel to moc nezabíralo. Dokonce jsem musela skoro pořád chodit k doktorce, protože už jsem to někdy vážně nemohla vydržet, ale paní doktorka řekla, že je vše na svém místě. Ten první měsíc jsem celý prošpinila. Pak jsem dostala první menstruaci po zavedení a to jsem si vážně myslela že už fakt umřu. Tělísko jsem si nechala zavést jak kvůli hrozným bolestem při menstruaci (doporučil lékař) tak i kvůli přítelovi, protože jsem myslela, že to bude super a spolehlivá antikoncepce. Menstruace byla ještě daleko silnější než kdy dřív, bolesti byly nesnesitelný, že jsem ani skoro nemohla ležet jen jsem pořád brečela a zvracela jsem. Kvůli zvracení jsem si dávala čípky proti bolesti, ale vůbec to nepomohlo. Nakonec mě přítel dovezl na pohotovost a tam řekli, že tělísko je na svém místě a mám prý počkat.. po menstruaci, která trvala skoro dva týdny se to zlepšilo, bolesti přes den už skoro nebyly a konečně jsem mohla začít normálně fungovat. Asi týden před další menstruací mě začalo zase pobolívat dost břicho, ale tak zvláštně, že mě bolelo ob den. Myslela jsem si, že ta menstruace taková nebude, ale je to zase stejný. Chtěla jsem se zeptat jestli je tohle při hormonálním tělísku normální? Jestli jste někdo měl podobný problémy nebo jestli nezvážit vytažení, zas na jednu stranu stálo pět tisíc a úplně nevím jestli se mi chce vyhazovat po dvou měsících.
Děkuju za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1366
8.4.20 13:28

Já mám Mirenu a podle mého toto opravdu normální není. Bolesti jsem měla akorát ten den, kdy mi to doktor dal a pak už ne. Možná jsem trochu špinila a občas mívám náznak menstruace - pro představu, dva tři dny špiním, ale to je všechno. Mít dva týdny bolesti rozhodně normální není. Já bych se vybodla na peníze a nechala si to vyndat. Ať se přítel pochlapí a vezme si gumu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
8.4.20 13:39

Já mám zavedenou mirenu necelé dva měsíce. První týden špinění, pak týden před MS pobolivani podbřišku. Pak špinění pár dní, pak 10 dní dlouhá menstruace, silna jako… Hodně :mrgreen: víc než předtím. Po MS jsem měla několik dní v kuse vlny bolestí, které bych přirovnala ke slabším kontrakcím. Funěla jsem jako lokomotiva. Nicméně jsem byla na kontrole, doktorka mě ujistila, že je vše jak má být, bála jsem se zánětu po zavedení kvůli těm bolestem. Pokud se to bude opakovat, tak zvážím vytažení, chtěla jsem hlavně slabší MS, což se nekoná, ale uvidíme. Já osobně tomu dám půl roku a pak se rozhodnu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.20 22:12

Ahoj, taky mám Jaydes asi přes 2 měsíce. Když mi tělísko dali hodně to bolelo, první dny mi bylo i na zvraceni. Minulý týden přišla menstruace. Hodně mě bolelo břicho a nedá se říct že by krvácení bylo slabé. Dost jsem se toho zalekla tak jsem zvědavá co mi poví paní doktorka na kontrole.

• Nahlásit
  • Citovat
3
29.4.20 13:15

Mám od 24.4. Mirenu. Břicho mě bolí zatím pořád, včera a dneska zase o něco víc. Prášky moc nezabírají. Když si vezmu jeden, tak téměř nezabírá a dva zaberou tak na hoďku. A bolest mi jde i do zad. Docela jsem na první MS zvědavá, obávám se, že polezu po zdech bolestí. Vždycky sem měla dlouho a bolestivou MS a doufám, že mi to tělísko srovná. Známá si před pár roky taky nechala dát Mirenu a bolesti měla prý cca měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
29.4.20 13:24

@Denina01
ahojky, jak jsi na tom dneska? Myslím nějaké bolesti? Jaká byla další MS? Pokud se můžu zeptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.20 20:21

@syvi minulá menstruace probíhala tak zhruba stejně. Bolesti, intenzita i délka byly úplně stejně jako minule. Za tři dny bych měla dostat MS celý měsíc mě pobolivalo břicho vždy křeč a pote odešla a takhle se to opakovalo asi po patnácti minutach. Teď asi týden před menstruaci je to ale ještě horší spinim už týden bolesti hrozný, křeče takový že mi vystřelují úplně do celýho těla a po zhruba 5 minutách. Pořád se jen cpu lékárna proti bolesti a hořčíkem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
30.4.20 08:29

@syvi ahoj, bolesti jsou mnohem lepší :dance: a MS byla sice slabší, za to ale 10 dní dlouhá :roll: co ty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
30.4.20 14:36

@Denina01 Zatím čekám, tělísko mám týden a dr říkala, ať doberu antikoncepci, že prý cca týden trvá, než tělísko naběhne. Prášky sem dobrala včera, takže MS očekávám do tří dnů. Každopádně dr říkala, že si to může sedat až tři měsíce :?, doufám, že to bude dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama