Mykóza po menstruaci

Anonymní
8.4.20 10:24

Mykoza po menstruaci

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu. Už od puberty trpím na mykozy, záněty močového mechyre a ledvin. Vždy tyto obtíže začnou v obodi, kdy mi končí menstruace. Už v pubertě jsem nemohla používat vložky, protože to ihned znamenalo problémy. Přešla jsem tedy na tampony a pohoda. Po pár letech se mi to začalo stávat i s tamponama, tak jsem přešla na menstruacni kalisek. Rok a půl jsem byla úplně v pohodě, zadna mykoza a nic podobného. Teď poslední 3 měsíce se mi to zase zacalo vracet. Poslední den menstruace a nástup mykozy. Záněty močového měchýře a ledvin se mi zatím naštěstí neopakuji, naučila jsem se jim předcházet, ale tu mykozu prostě neumim porazit. Jsem dost na sladké a při menstruaci o to víc, tak jsem si říkala, že to bude třeba tím, ale i když jsem teď sladké omezila, tak to nepomohlo. Kalisek vyvaruji i behem menstruace, abych mela fakt jistotu. Na gynekologii za tehle podmínek nepůjdu, tak akutní to není. Doktor si se mnou stejně moc nevěděl rady a usoudil, že to bude z hygienických pomůcek.

Nemáte některá podobné zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25376
8.4.20 10:26
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jdu si k vám pro radu. Už od puberty trpím na mykozy, záněty močového mechyre a ledvin. Vždy tyto obtíže začnou v obodi, kdy mi končí menstruace. Už v pubertě jsem nemohla používat vložky, protože to ihned znamenalo problémy. Přešla jsem tedy na tampony a pohoda. Po pár letech se mi to začalo stávat i s tamponama, tak jsem přešla na menstruacni kalisek. Rok a půl jsem byla úplně v pohodě, zadna mykoza a nic podobného. Teď poslední 3 měsíce se mi to zase zacalo vracet. Poslední den menstruace a nástup mykozy. Záněty močového měchýře a ledvin se mi zatím naštěstí neopakuji, naučila jsem se jim předcházet, ale tu mykozu prostě neumim porazit. Jsem dost na sladké a při menstruaci o to víc, tak jsem si říkala, že to bude třeba tím, ale i když jsem teď sladké omezila, tak to nepomohlo. Kalisek vyvaruji i behem menstruace, abych mela fakt jistotu. Na gynekologii za tehle podmínek nepůjdu, tak akutní to není. Doktor si se mnou stejně moc nevěděl rady a usoudil, že to bude z hygienických pomůcek.Nemáte některá podobné zkušenosti?
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jdu si k vám pro radu. Už od puberty trpím na mykozy, záněty močového mechyre a ledvin. Vždy tyto obtíže začnou v obodi, kdy mi končí menstruace. Už v pubertě jsem nemohla používat vložky, protože to ihned znamenalo problémy. Přešla jsem tedy na tampony a pohoda. Po pár letech se mi to začalo stávat i s tamponama, tak jsem přešla na menstruacni kalisek. Rok a půl jsem byla úplně v pohodě, zadna mykoza a nic podobného. Teď poslední 3 měsíce se mi to zase zacalo vracet. Poslední den menstruace a nástup mykozy. Záněty močového měchýře a ledvin se mi zatím naštěstí neopakuji, naučila jsem se jim předcházet, ale tu mykozu prostě neumim porazit. Jsem dost na sladké a při menstruaci o to víc, tak jsem si říkala, že to bude třeba tím, ale i když jsem teď sladké omezila, tak to nepomohlo. Kalisek vyvaruji i behem menstruace, abych mela fakt jistotu. Na gynekologii za tehle podmínek nepůjdu, tak akutní to není. Doktor si se mnou stejně moc nevěděl rady a usoudil, že to bude z hygienických pomůcek.Nemáte některá podobné zkušenosti?

Měla jsem to stejně, až mi můj současný gynekolog řekl, že při mojí situaci není vhodné používat tampony jako výhradní pomůcku. Že sice v raklamách tvrdí, jak je to všechno OK, ale převážně byly vyvinutý na sport. Ať používám vložky. Postupem času jsem přešla na látkové vložky v kombinaci s kalíškem a mám klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.20 10:34
@lleennttiillkkaa píše:
Měla jsem to stejně, až mi můj současný gynekolog řekl, že při mojí situaci není vhodné používat tampony jako výhradní pomůcku. Že sice v raklamách tvrdí, jak je to všechno OK, ale převážně byly vyvinutý na sport. Ať používám vložky. Postupem času jsem přešla na látkové vložky v kombinaci s kalíškem a mám klid.

No já právě tampony zahodila už před těma skoro 2 rokama, vložky nemůžu vůbec, to už po prvním dni mykoza jako kráva :oops: ten kalisek byl fajn, ale teď se to začalo nějak vracet a nevím proč.. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17927
8.4.20 10:37

Kup si lyzáty

https://www.pilulka.cz/candivac-cps-30

a vaginální probiotické čípky.

A zároveň bych chvíli používala při menstruaci chvíli probiotické tampony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.20 10:44
@Ou píše:
Kup si lyzáty

https://www.pilulka.cz/candivac-cps-30

a vaginální probiotické čípky.

A zároveň bych chvíli používala při menstruaci chvíli probiotické tampony.

Ten Candivac určitě koupím, pouzivam Fermalac. Na ty tampony mrknu. Dekuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
Lynx.lynx
8.4.20 11:08

Ony ale látkovky nejsou napuštěný chemií jako klasický jednorázový. Trpěla jsem na to taky hrozně moc, mě opravdu pomohlo přejít na látkové vložky a kalíšek. Taky mi pomáhá mýt se dole mycím olejem s Tea Tree. Kalhotky prát na co největší stupeň, přežehlit klínek. Probiotika, nejlépe zaváděcí probiotika. A taky teda tu “dietu” omezit sladké a bílé pečivo. Ale na výsledky to musíš držet dýl, ne měsíc.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat