Jídelníček 9.mesicni miminko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
409
18.5.22 22:45

Jídelníček 9.mesicni miminko

Dobry den.Mela bych dotaz zda něco nedělám špatně. Jestli to tak je v pořádku.
Rano-kojeni
Dopoledne - bily jogurt, tvaroh s banánem, pribinacek(1× tydně)
Oběd masozelenina, polévky, brambory s kuřecím, špenat, kuře, ryby…těstoviny, vejce s bramborem.
Svačinka-ovoce, chlebik s žerve, přesnidavky.
Večere- mlečna kaše, obilné kase a do ni pridavam 3 odměrky nutrilonu, kojeni(spise na usinani prso) a v noci kojeni(2×)
Do toho vypije pres den 100 kojenecke vody a cucne prsa.
Do toho loudi co mame my k jidlu tak tu a tam zobne babovku, loupak, mufiny ale vseho jen na ochutnavku zadne porce do misky.
Nic nesolim a cukr téměř žádný.
Dekuji za poznatky. Měří 74cm a vazi 10,1kg
Ptam se jestli je to takhle v poradku. Vetsinu casu mu delam made in home, ale nevyhnu se ani sklenickam a presnidavkam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
82
18.5.22 22:48

Za me :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
18.5.22 22:53

@Majda1980 dekuji tvaroh mu kupuji odtucneny a banan tam rozmelnim. Zeleninu na masle.
Mela jsem strach jestli to neni moc kalorii nebo jestli ho nejak nezatezuji-moc mlecneho, moc ovoce apod.Do toho kojeni… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19942
19.5.22 01:33
@Andrise píše:
@Majda1980 dekuji tvaroh mu kupuji odtucneny a banan tam rozmelnim. Zeleninu na masle.
Mela jsem strach jestli to neni moc kalorii nebo jestli ho nejak nezatezuji-moc mlecneho, moc ovoce apod.Do toho kojeni… :roll:

Nejde jen o jidelnicek, ale i o kvalitu surovin.
Treba nebio kureci ma spis zapory nez benefity.
To same odtucnene veci - proc. Mrkni na MM, kolik ma tuku. Nevidim duvod jist dietne. Atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
19.5.22 03:00
@Andrise píše:
Mela jsem strach jestli to neni moc kalorii nebo jestli ho nejak nezatezuji-moc mlecneho, moc ovoce apod.Do toho kojeni… :roll:

Jediné, co není dobré, je ten odtučněný tvaroh. Děti potřebují tuk a ideálně by měly dostávat mléčné výrobky s nejméně 3 % tuku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
19.5.22 03:22

@Andrise jo hezké kolik dáváte mlíka přes den. My máme 7 měs a bez mlíka prostě neusne i kdy je najedena tak musí alespoň 100 ml mléka aby usnula. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3031
19.5.22 04:57
@Andrise píše:

Na ten ochucený pozor. Čti složení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3031
19.5.22 04:59
@Thomassss píše:
Jediné, co není dobré, je ten odtučněný tvaroh. Děti potřebují tuk a ideálně by měly dostávat mléčné výrobky s nejméně 3 % tuku.
@Takco píše:
Na ten ochucený pozor. Čti složení

Pardon, už to vidím líp! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16039
19.5.22 05:20

@Andrise je to fajn, akorát pribinaky, lipanky a všeobecně tvaroh se doporučuje až od 1 roku, obsahuje moc bílkovin pro tak malé tělíčko a kaše je lepší na snídani. K večeři se doporučuje spíš lehčí strava, třeba hustá zeleninová polévka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13405
19.5.22 05:52

Odtucneny tvaroh ne, detem klido plnotuk a tvaroh vubec jeste uplne nepotrebuje, stejne tak jak nepotrebuje pocitani kalorii. Je to kojenec, do roka je zakladem materske nebo nahradni mleko, prikrmy jsou…prikrmy :mrgreen: Taky nejsem zastancem kasi k veceri, ale tady je to docela zvyk…
Ono ve finale, dulezitejsi nez presne slozeni je vybudovani dobreho vztahu k jidlu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
19.5.22 06:50

Souhlasím s tím, co už padlo - ne odtucnene. A taky bych řekla, že by mel vypít víc. Ale my s tím taky válcime a to jsou synovi skoro 2 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
19.5.22 09:01

Za mě tvaroh dítěti tučnější, ale po roce tvaroh, je to zátěz na ledviny..hodně bílkovin. Počkala bych s tím. A pribinák myslíte klasický z obchodu, asi ne že? Ten bych nedala ani ve dvou letech… Píšeš vlastně vše doma dělané…ale i tam jde tvaroh. Ten tvaroh bych fakt omezila.
A já na večeři místo kaši dávala polévky zeleninové..za mě ty kaše nevím, sacharidy a nic co dítě potřebuje…ta zelenina mu dá více. Ale každopádně i ty kaše nejsou nic špatného, já se spíše dceru snažila učit na „nesladké“ večeře…takové spíše návyky že kaše je sladké jídlo, dávala jsem je na snídaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
19.5.22 09:41

@Veru1987 dekuji z odpoved. Pribinacek davam jednou tydne.Aby se to nejak obmenilo, jinak ji obden tvaroh a obden bily jogurt. Nevim s tou kasi, je uz na ni navykly.
Snazim se to hodne stridat ale pak jsme nekde na nasteve a je to vsechno jinak, sni sklenicku, druhy banan za den apod.
2× tydne ma i bezmasy obed. Dynove pyre nebo vejce s bramborem.Rybu jednou za 2 tydny.
Nejsem jak z knihy o vareni jen potrebuji se v tom nejak najit. Mohla bych mu sestavit jidelnicek dle kucharky ale to bych nedelala nic jineho nez jen nakupovala bio a stala u plotny.Tak snad delam dobre. Kompenzuji to i tim ze stale kojim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
19.5.22 09:58
@Andrise píše:
@Veru1987 dekuji z odpoved. Pribinacek davam jednou tydne.Aby se to nejak obmenilo, jinak ji obden tvaroh a obden bily jogurt. Nevim s tou kasi, je uz na ni navykly.
Snazim se to hodne stridat ale pak jsme nekde na nasteve a je to vsechno jinak, sni sklenicku, druhy banan za den apod.
2× tydne ma i bezmasy obed. Dynove pyre nebo vejce s bramborem.Rybu jednou za 2 tydny.
Nejsem jak z knihy o vareni jen potrebuji se v tom nejak najit. Mohla bych mu sestavit jidelnicek dle kucharky ale to bych nedelala nic jineho nez jen nakupovala bio a stala u plotny.Tak snad delam dobre. Kompenzuji to i tim ze stale kojim.

Pribináček fakt nee, uplně zbytečně škroby, cukr… Je tam 14g cukru..to máš asi 3 kávové lžičky. To je fakt darda. A toho tvarohu má fakt hodně. To je zátěž na ledviny jak prase. Na kilo váhy dítěte má být 1,1g bílkovin. Takže tvůj syn má mít nějakých 11g bílkovin za den. Jeden pribinák ten menší má cca 6,5 g bilkovin. 100g tvarohu polotučného má 10,2g, nízkotučný pak dokonce 12g. A pak má třeba žloutek 100g má 16g bílkoviny. Tvaroh fakt po roce.
Ty večeře můžete zkoušet… nějakou polévku, placičku zeleninovou, po roce jsme i ryby dělali, nebo rizoto zeleninové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
19.5.22 10:00

@Andrise a přidávám jen že dítě nepotřebuje změny, obměnit… stačí vyvážená strava a klidně denně stejná snídané, nebo 2-3 druhy.. jak to sní neřeš že to má stejné. Dcera má skoro šest a snídá už asi třičtvrtě roku lipánka (ten je když už lepší složením od pribináka, ale i tak ho dcera začala jíst kolem třetího roku)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat