Jídelníček pro 8 měsíční nekojené miminko

55
3.2.21 10:40

Jídelníček pro 8mi měsíčního, nekojen

Zdravím maminky, zajímalo by mě, co dáváte přes den prckům, potřebuji se inspirovat :) nekojim ho, má každý den jeden příkrm k obědu a na svačinu přesnídávku, jinak mléko. Nevím jestli to není málo :)
Dikyy

Příspěvek upraven 03.02.21 v 11:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2898
3.2.21 10:51

@Mickymousei u kojenych deti jsem v 8 mesicich zavedla ke druhe svacine bily jogurt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13899
3.2.21 13:15

V te dobe dcerka jedla komplet obed (zelenina, maso, obcas příloha), k jedne svačině ovoce a k druhé prave od osmeho měsíce jogurt (nekdy se teda stihla jen jedna svačina) a k večeři kaši (tou jsme začínali, protože špatně přibírala). Plus mohla ochutnat vše, o co mela zájem. A kojila jsem. Ale záleží, jestli je dítě jedlik, jestlima zajem o jidlo a jak prospívá. Do roka je v pořádku, když je dítě hodně na mliku, i nekojene…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
3.2.21 13:49

U nás je snídaně mléko, svačinka dopoledne kaše s ovocem, někdy chleba+ dětská lučina, někdy tenká vrstva másla, někdy jen ovoce. Oběd maso +zelenina, někdy přidám trošku kuskusu, nebo těstovin nebo rýže, svačinka jogurt s ovocem, rozmixuji a dám do těch plnitelnych sáčků a dám jim to vycucnout..to mají nejraději 🙂, někdy kaše, někdy chleba, když ho nemají ráno a večeře to stejné co na oběd..na noc potom mlíčko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
6.2.21 14:02

Taky to ted řeším.
To už dáváte 8 měsíčnímu chleba s lučinou?
Ja mám zatím celkem omezený výběr surovin :nevim: Taky není kojen. Ráno a večer před spaním má mléko. Svačina ovocná přesnídávka a odpolední kaše (různé pro mimina) a oběd mu vařím zeleninu - střídám zatím jen mrkev, brambory a hrášek s kuřecím masem, kouskem másla a někdy piškotem. A přes den mu podávám čaj neslazený ovocný nebo bylinkový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13899
6.2.21 18:33

@Nelahee A proc tak malo druhu zeleniny? Maso je lepší červené, kvuli železu, kuře je pry pro deti vcelku nanic. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
6.2.21 18:41

@Nelahee ano,dávám dětskou lučinu, tenkou vrstvu.Bylo mi řečeno od dr, že když můžou už jogurt, tak proč ne 2× v týdnu místo jogurtu lučinu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
6.2.21 21:04

@Ba-stet Asi nám to déle trvá, ale teď skončil sedmý měsíc. Takže příští týden začnu přidávat. Jako přiznám, že je to i o momentálních možnostech a dostupnosti teď v zimě. Ale asi pořídím i nějaké hotové ve skleničce.
Nějaké vitamíny a železo má i z těch kašiček. Někdy je i den převážně mléčný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13899
6.2.21 21:09

@Nelahee No já to spíš myslela tak, že jsem jela poměrně pomalu, ale nejdřív jsem dávala jen čistou zeleninu… asi měsíc a půl, pak teprve maso a až teprve zeleninu… Tak mě překvapilo, že máte zavedeno docela dost jídel, ale tak malou pestrost. Ale je to samozřejmě Tvoje věc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
6.2.21 21:31

@Ba-stet Já jsem ráda za zkušenosti jiných. Ale taky to všechno řeším s doktorkou. Nechci mu hlavně uškodit. On nebyl kojen, takže jsme začali uz ve čtvrtém měsíci jen zeleninou po málu, postupně. Za měsíc s ovocem postupně, takže měl dvě jídla, ale pořád potom ještě mlíko. Od dalšího měsíce jsem přidala kašičku. No a to maso má tak dva týdny teď. Takže na tohle všechno jsme došli v půlce sedmého měsíce.
A režim máme tak do oběda, pak to všechno záleží na všem možném.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13899
6.2.21 21:37

@Nelahee Chápu :kytka: Co se týče zeleniny, tak celkem v pohodě seženeš v dobré kvalitě ještě řepu (tu dcera miluje), fenykl, dýni, batát, pastinák, růžičkovou kapustu, celer (ten bych dávala spíš později, bývá to alergen). Fazolky a hrášek kupuju mražené.

Jinak o tom mase jsem to četla tady https://www.1000dni.cz/…cit-prikrmy/, je to bod 2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat