Jídelníček v 8,5měsících a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucka0402
Povídálka 43 příspěvků 31.05.15 12:43
Jídelníček v 8,5měsících a kojení

Milé maminky, potřebovala bych porovnat a poradit, jak přikrmovat. Takže malé osm a pul měsíce, přikrmovaná je od 5,5m. je kojená.
V cca 4.30 kojení
v cca 7.30 kojení

v cca 10.00 svačina - ovocná přesnídávka

• tady se chci zeptat,

1.jaké druhy ovoce už dáváte
2. dávate přesnídávky nebo syrové/své vařené. malá mi totiž jí jen přesnídávky a sní tu jednu malou 125ml.
3.kolik ml ovoce dáváte vy?
4. dokojujete? malá chce vždycky ještě dokojit

v cca 13.00 oběd - masozelenina
1. dokojujete? dáváte pití?

v cca 15.30 - kojení

v cca 19.00 - kaše
1. jakou kaši dáváte? instantní nebo svou vařenou

20.00 kojení na noc - moc si už ale nevezme.

Přijde vám to v pohodě? nebo byste už něco přidaly a ubraly kojení. Jak to je u vás s prckama.
Díky!

Reakce:
geilens
Závislačka 4621 příspěvků 31.05.15 12:52

Já myslím, že dobré, akorát mi tam příjde dlouhá pauza mezi odpoledním kojením a kaší, možná bych tam vrzla jogurt. V 8,5 jsem dávala z čerstvého jablko, hrušku a banán (bylo to v únoru, akže mimo sezonu) a přesnídávky meruňku, broskev, jahodu… stejně je to samý jablko :-D snědla mi vždy celou skleničku těch 190ml tuším a nedokojovala sem, neměla o to zájem, ale kdyby chtěla, nědělala bych z toho vědu :-D Pití nabízím od začátku přikrmování, někdy mi za den vypije 250 ml, někdy nic - opět, nehrotím, neřeším, věřím, že kdyby měla žízeň řekne si. Kaše děám domácí, bezméčné. Ty kupované jsou pro mě fuj :-)

brko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.15 12:55

Ahoj, ovoce ve skoro 9 mesicich jsem davala temer vse, vyhla bych se asi citrusum, nicmene nase mala ji mandarinky a pomerance od 7 m. davam banany, mango, jahody, hrusky,…dobre zamichat do bile hollandie. ovocne sklenicky nedavam. doporucuji dat sem tam avokado s bananem, avokado je totiz tzv. superpotravina. kase moc neji, ale davam instantni od country life, delam s vodou a sladim datl. sirupem nebo ruznym ovocem. dokojuji VZDY. mala je nejvic masova, tak u nas furt frci bolonske spagety, tokan, hovezi na divoko-vse v bejbyverzi. a ryby, ryby! tak dvakrat tydne. mnozstvi jidla nevim, kojeni bych neubirala v tvem pripade si myslim, ze v pohode.

Příspěvek upraven 31.05.15 v 13:01

Jana206
Nadpozemská drbna 27872 příspěvků 31.05.15 12:59

Myslím, že je to v pohodě. Já jsem dokojovala podle potřeba a přání. Nejsem zastáncem brzkého a rychlého převedení na „normální“ stravu.Moje děti cca do roku žádné další tekutiny nedostávaly. Potom jsme přešli rovnou na hrníček, nikdy neměli láhev.

Ovoce - pokud nejste alergici, tak bych se nebála ani čerstvého, ale až se sezona rozjede do plného proudu. Teď bych ještě upřednostňovala přesnídávky - buď koupené, ale kvalitnější bez cukru, nebo udělané doma, ale ne ten slavný recept s pudinkovým práškem. Ovoce jde krátkodobě zavařit a uchovat i bez cukru.
Jedna dcera je listopadová, přikrmovaná od půl roku a o prázdninách, když měla kolem třičtvrtě roku, jedla normálně čerstvé ovoce, vypeckované, odslupkované(broskve, meruňky, ringle, švestky, měla i jahody).Byla ten typ, který brzy kousal, nedávila se, takže klidně dostala kousek měkkého ovoce pod dozorem do ruky, ať se s tím popere.Ale ne každé dítě by to tak chtělo. Další dvě by se s tím nepoprali.

Nejmladší dcerka má teď 4 měsíce, plánuju přikrmovat od půl roku, až dojedeme na ovoce, bude sezona v plném proudu, takže dostane, klidně i čerstvé, neuvařené, případně nějak namačkané.
Kolik, to závisí fakt na tom dítěti. Jsou děti, které sní trochu příkrmu a chtějí dokojit a jiné děti zase od začátku příkrmy přijímají dobře.
Tabulky jsem nikdy neřešila.
Bílý jogurt dám taky okolo 8 měsíců, dřív není důvod. Nehodlám nic urychlovat.

TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 31.05.15 13:00

@lucka0402 Ahoj.Me se zda jidelnicek taky v poradku, je bych pridala snidani a odpol.svacinu.Piti bych davala, pokud bude mit zizen, veme si. A na veceri uz bych taky zaradila treba neco jinneho nez kasi.Na obed uz taky muzes davat treba to co varite sobe, jen odebrat porci a nekorenit, taky davej jogurty a trba mezi jidli zuzlat rihlik nebo kukuricne krupky, at uz si pomalu zvyka na vetsi kusy. :kytka:

lucka0402
Povídálka 43 příspěvků 31.05.15 13:56

Tak fajn, tak to asi bude jakžtakž v pohodě. Ovoce budeme muset přidat, zatím vyzkoušela jen banan, jablko, hrušku. Syrové mi nechce, zkouším aspon jednou týdně ji to podávat a bez uspěchu :-(
Přesnídávky pečlivě vybírám bez cukru a konzervantu, ale i tak bych chtěla at jí domácí.
Poradíte ještě jak na domácí kaše? zatím míchám od hippu do UM.
Pití zkouším taky během dne podávat, ale je toho více mimo ní než v ní :-D
@brko A jak nachystat rybu? tu bych teda mohla taky už vyzkoušet.
jogurt zatím nemůženm, držím i bezml. dietu, je tam podezření na nesnášenlivost…

lucka0402
Povídálka 43 příspěvků 31.05.15 14:06

Holky a ještě dotaz, dodržujete pořád i v tomto věku zavádění nových druhů s třídenním odstupem? Já třeba nemám zavedené plno toho ovoce, ale třeba chci zavést i ještě nějakou zeleninu, tak všechno rozdělit a zavést zvlášť, nebo už to tak neřešíte?
Mě se třeba malá osypala koulem pusiny a na zádičkách a trvalo to nevím jak dlouho a stejně jsem nevypozorovala z čeho to měla, i když jsem to zaváděla postupně, tak nevím, jestli to vůbec k něčemu je, reakce jsou i opožděné a pak to splývá, aspon já to tak měla.

brko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.15 14:22

@lucka0402 já rybu zpočátku normálně vařila spolu s bramborem-jen tak bez ničeho.. nyní dusím na bylinkách, přidám třeba cuketu nebo rajče a příloha bulgur, těstoviny, brambory.. podle chuti. a to máte podezření annesnášenlivost laktozy nebo na alergii na bkm?

brko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.15 14:30
@lucka0402 píše:
Holky a ještě dotaz, dodržujete pořád i v tomto věku zavádění nových druhů s třídenním odstupem? Já třeba nemám zavedené plno toho ovoce, ale třeba chci zavést i ještě nějakou zeleninu, tak všechno rozdělit a zavést zvlášť, nebo už to tak neřešíte?
Mě se třeba malá osypala koulem pusiny a na zádičkách a trvalo to nevím jak dlouho a stejně jsem nevypozorovala z čeho to měla, i když jsem to zaváděla postupně, tak nevím, jestli to vůbec k něčemu je, reakce jsou i opožděné a pak to splývá, aspon já to tak měla.

nééé, vůůbec :) :) neřeším to a neřešila od prvopočátku. hned druhý příkrm měla dvoudruhový-batáty s cuketou. jo, ještě drobnost: do každého příkrmu co budeš vařit, jí dávej lžičku olivového oleje, příp. slunečnicového nebo pokud se neprokáže alergie na bkm, trošku-tak pul malé lžičky- másla. ale pokud se ti malá z něčeho osypala, tak to chce možná nějak víc sledovat, např. když dáváš rajčata, tak už ten den nic tak výrazného nedávat a pod. abys měla šanci přijít na to, co jí škodí.

zuzu224
Generální žvanilka 21144 příspěvků 31.05.15 15:44

01:00 120ml UM

07:00 210ml UM
10:00 presnidavka - napr. Jablko s bananem nebo bily jogurt s bananem
13:00 obed - masozelenina
16:00 210ml UM
19:00 mlecna kase ze 180ml vody

Nabizim piti po prikrmu a prubezne cely den. Vypije tak 100ml za den - redene ovocne stavy, pytlikovy detsky caj, voda.

Mladeti je taky 8.5m a od 6m do 8m pribral 1kg, takze predpokladam ze nestrada :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mamkaHanka
Stálice 54 příspěvků 10.06.15 09:37

@lucka0402 Malý má také 8,5 měsíce a s jídlem to má podobné. Jen přidávám ráno k ovoci jogurt a jedna porce pro něj je teď 160-180 ml.
Ovoce dávám jablko, hrušku, banán (ten skoro do všeho, jak je sladký, tak mu moc chutná), meruňky, nektarinky a teď chci zkusit meloun. Prý jsou ještě dobré borůvky. Ovoce mu mixuji a už mu ho nevařím, ale dávám sirové.
Taky mu kupuji ovocné přesnídávky Babylove v DM. Jsou bio a mají docela dost druhů ovoce a není tam přidaný cukr.

S domácí kaší nevím, jestli poradím správně. Já je dělám tak, že napřed namočím na nějakou chvíli do umělého mléka tu danou surovinu, ze které chci kaši dělat (pohanka, rýže, ovesný vločky), ono se to nasaje, pak přidám vodu a dám to vařit, aby to bylo měkké. Pak přidám ovoce, rozmixuji a ještě přidám umělé mléko, aby to byla dobře hustá kaše. Dá se i zamrazit, když tam nedáš to UM. Ale dávám taky i kupovanou (od Hami, Sunarka), a hlídám aby tam nebyl přidaný cukr. Sladké jsou i tak.

Po hlavních jídlech už nedokojuji. Stačí mu teď těch cca 170 ml. Někdy do sebe nasouká i 190.

A k svačince, když je dlouhá doba mezi jednotlivými jídly a moc se nanapil mlíčka a měl by hlad, mu dám třeba jablko s piškotem (piškotů stačí pár, hodně to jablíčko osladí) nebo jablko s mrkví. Prostě co zrovna je.

Příspěvek upraven 10.06.15 v 10:00

mamkaHanka
Stálice 54 příspěvků 10.06.15 09:54

A pití mu taky dávám, vzlášť, když teď začíná léto a teplo. Dávám mu jen vodu, četla jsem, že jsou čaje lepší, ale ty mu nejedou. Podle nálady vypije 60 -100 ml, do léta budem muset přidat :)

Váš příspěvek
Reklama