Jidlo u televize - vas nazor (a muj)

14.8.21 19:12

Jidlo u televize - vas nazor (a muj)

Ahoj, maminky, zajima me vas nazor, jak to mate s jidlem u televize. Cetla jsem starsi diskuzi, kde se maminky vyjadrovaly, jak je to nezdrave. Ale nikdo nenapsal, proc (asi jen proto, ze nam to nasi rodice zakazovali). Ja musim rict, ze si uzivame jidlo kolikrat vic, nez kdyz sedime u stolu. Nedelame to, pokud jsme cela rodina doma a pokud mame hlavni jidlo, ale treba snidani, svacinku, veceri jime klidne u telky. Kdyz si to “vyguglite”, tak se vetsinou mluvi o tom, ze si k televizi mame tendenci vzit nezdrave jidlo, nebo ze se ji ve stresu. Ale za mne - me televizi spis uklidnuje. Nezdravy jidlo si k televizi neberem a nehlede na to, ze se mi naopak podari spis mymu 2,5 rocnimu klukovi podsoupnout spis neco zdravyho do pusy, kdyz se zacuci. Takze za me musim rict, ze neshledavam na tom nic zas tak spatnyho. A druha vec je taky ta, ze bych snad rekla, ze se s jdilem u teliny vic crcame, takze hazeni jidla do sebe…to taky neee. Proste si dame jidlo, nakrajim k tomu zeleninu nebo ovoce a bereme si z talirku dle chuti. Ve skolce nema problemy sedet s detma u jidla. Delame, jak nam to vyhovuje, ale spis me zajima vas nazor, nebo jestli nekdo vi, proc se na to kouka jako na hrich. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
964
14.8.21 19:15

Jde o celkovou kulturu stolovani a jakousik kulturu cele domacnosti. Sami dva - to mi nevadi, ale pred detma striktne ne.

My jsme doma nemeli ani jidelni stul, kdyz jsem byla mala (a neni tam do ted). Neumela jsem potom sedet u stolu a soustredit se opravdu jen na to jidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
14.8.21 19:16

Dcera snídá na gauči u TV běžně - vůbec mi to žíly netrhá, stejně jí snídani chystám já, takže chystám stejně zdravě jako ke stolu. Rodinná jídla jíme u stolu společně. Já osobně mám největší požitek, když se můžu rozvalit na gauč s mekáčem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
14.8.21 19:18

My si k televizi děláme skoro pokaždé popcorn, ale vzhledem k tomu, že koukáme tak 4× do roka, tak mě zdravá/nezdravá strava u TV opravdu netrápí :mrgreen: Dívat se denně, tak by se mi stravování u televize asi moc nelíbilo. Hlavně z toho důvodu, že si při společném jídle hodně povídáme a je fajn, když jsou všichni duchem přítomní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24523
14.8.21 19:20

My máme jídelní stůl vedle gauče, takže když chci, tak si tu telku pustím a koukáme přímo od stolu :D akorát ji vypínám, když děti víc čumí, než žvýkají :mrgreen: i jako dítě jsem mohla jíst u televize. Taky mi to nepřijde nějak škodlivé. Raději ji vypnu v době, kdy se nejí a třeba něco hrajeme nebo povídáme, to pak telka působí jako rušivý element, ale když jim, tak nevidím rozdíl mezi tím, jestli jim v hrobovem tichu, nebo mi jede telka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10097
14.8.21 19:20

Já s tím nemám problém, ale teď u nás byla neteř(10 let) a ta byla tak fascinována i tou nejblbější reklamou, že na to úplně s otevřenou pusou koukala a nebyla schopna jíst. Takže jsme to vypnuli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.8.21 19:27

Na tv poustim jen filmy a pohadky, na normalni program nekoukam. Ale dcera potrebuje jist vklidu a soustredit se na jidlo, jinak jen tupe cuci na obraz a nez by snedla jedno sousto, bylo by po filmu :mrgreen:
Takze u nas to nejde..
Jo a k tv si jinak beru zasadne jen prasarny.. :palec: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25954
14.8.21 19:28

Děti právě večeři na chatě u telky-sedi, čumí, půlku housky jedí už asi čtvrt hodiny.Toz asi tak. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2823
14.8.21 19:29

Pokud vám to vyhovuje, tak v tom problém nevidím..
Jinak drobné svačinky a tak beru, ale nesnesu pouštěnou televizi u nedělního oběda, kvůli tomu jsme se už jednou s partnerem přímo před jeho rodiči pohádali, prostě když jsem hodinu u plotny, tak si to pak chci vychutnat v klidu..
A ještě mi vadí, když děti u jídla cuci do mobilu, to jim ho hned beru..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6548
14.8.21 19:41

Tak u nas je to primarne o kulture stolovani, predavani navyku detem, nejime ani rozvaleni u gauce a dokonce ani v aute.
Jime vsichni u stolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4250
14.8.21 19:47

Mě to nijak nevadí, což je dáno tím, že nemáme místnost speciálně na jídlo. Nemyslím si, že máme újmu, každý sní to, co má sníst a nikdo se nenípe, ani příšerně nehltá. U jídla na tu televizi stejně nikdo nekouká, většinou posloucháme nějaký podcast nebo dokument, hudbu apod… (ale asi běžný program v televizi by mě rušil a přehlcoval).
Pohodu a klid si u jídla dělá člověk stejně sám.
Ale opačný přístup nikomu neberu, mít k němu podmínky, dělám to taky tak.

Nevýhodu takového stolování po letech vnímám jedinou.
Restaurací se to netýká, tam člověka vezme duch místa.
Ale jinak, jinde, stávám se až příliš přecitlivělá na ticho u jídla, kdy jsem nucena poslouchat žmoulání, křoupání a nedejbože polykání až do útrob každýho stolovníka.
Nehledě na to, že kromě talíře, kam s očima… do talíře druhých?
A mluvení a brebentění u jídla mi přijde ještě horší vyrušování od klidu než tiché jídlo u televize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.8.21 19:55

Sníš toho zpravidla víc… a u dítěte tím vytváříš nezdravé návyky…na jídlo se máš soustředit a nevěnovat se ničemu dalšímu. Dítě si pak může TV spojovat s jídlem a pak bude u TV jíst furt…a tv bez jídla bude nemožná.

Píše ti někdo, kdo u jídla čte a kouká na TV či do telefonu. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6669
14.8.21 20:01

Společně stolování je o tom, aby si lidé alespoň jednou za den popovídali a leccos probrali. To u puštěné televize nejde. Vo tom to je. Hudba může být. Alespoň není slyšet každé škrabnuti vidličkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24523
14.8.21 20:03
@Uslava píše:
Společně stolování je o tom, aby si lidé alespoň jednou za den popovídali a leccos probrali. To u puštěné televize nejde. Vo tom to je.

A vy u jídla mluvíte? To zas prijde mě nevychovane vést konverzaci mezi žvýkáním :nevim: u nás je teda u jídla ticho a povídáme si potom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32481
14.8.21 20:03

Televizi skoro nezapínáme, takže mi nevadí, když děti občas chtějí jíst na gauči. Vadilo by mi, kdyby to vyžadovaly pravidelně. Důvody zazněly, kultura stolování, návik, nesoustředění na jídlo. Kdyby náhodou snědly víc by mi nevadilo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat