Jídlo z nudy

Anonymní
27.8.21 21:03

Jídlo z nudy

Krásný dobrý večer, milé dámy!
Poprosím o zachování anonymu - chodí sem moje mamka, teta a sousedka a já nechci, aby mě podle přezdívky identifikovaly.
Přejdu rovnou k věci - mám takový problém. Dny plné nicnedělání - koukání se na televizi, celý den pobývání doma, minimum sociálních interakcí, válení se u počítače - mě doslova nutí k tomu, abych baštila. Sním toho relativně dost, zahanim tak nudu. Třeba uzobávám, jím nadbytečně. Dny plné nicnedělání mi ubírají energii, paradoxně jsem unavená víc, než když jdu výšlap. Sporty mi nevadí, docela si to užívám, ale nedokážu se k nim dokopat :D. Žiji na vesnici, kde není ani žádné pořádné kulturní vyžití, maximálně si tak vyjít na náměstí :D. Mám jenom pár kamarádek. Když není brigáda/škola, trávím dny nicneděláním, to je činnost, kterou moc nemusím. Štve mě, že jsem si našla takto blbý způsob, zahánět a kompenzovat nudu jídlem. Večer se cítím divně, chápu to tak, že mi život utíká mezi prsty a dny, které bych mohla strávit smysluplněji, cinorodeji a produktivneji, mi utíkají.
Na začátku léta byla brigáda, to jsem byla hodně aktivní - ráno byla hodina cvičení, poté práce v obchodě, následovalo večerní učení se jazyků a četba. Jídlo super, to jsem jedla i zdravě. Dneska se nedokopu k ničemu, jen k učení jazyků. To je asi všechno.

Chci se zeptat, zda nemá někdo podobný problém jako já… a zda by mi někdo nemohl poradit, jak vystoupit z tohoto bludného kruhu.
Chtěla bych se zdokonalovat a nicnedělání, které nesnáším, proměnit v konání smysluplných činností, které povedou k realizaci mého snu, který mám. Takhle nedělám nic, poddávám se běhu času… A z nudy jím. To je hlavní bod.
Moc Vám děkuji za radu, budu ráda za jakýkoliv tip.
Chtěla bych s tím něco udělat…
Přeji příjemný zbytek večera.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
yse
990
27.8.21 21:10

To chce navazat partnersky vztah pokud je vek a kdyz na vesnici neni moznost brigady, tak treba nabidnout pohlidani deti nebo doucovano jazyku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
27.8.21 21:13

Tak mě udivuje, že má někdo vůbec tolik času na nicnedělání. To já jsem nikdy neměla. V mládí to byla samá akce, kamarádky, kluci, studium…no a teď rodina, práce, domácnost. Jak to, že máš tolik času??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.21 21:17
@aknadar píše:
Tak mě udivuje, že má někdo vůbec tolik času na nicnedělání. To já jsem nikdy neměla. V mládí to byla samá akce, kamarádky, kluci, studium…no a teď rodina, práce, domácnost. Jak to, že máš tolik času??

No… Jsem studentka, na gymnáziu. Víkendy a prázdniny se nesou ve znamení nicnedělání. Opravdu to není moje hobby, jsem spíše workoholik. Proto jsem se rozhodla tuto situaci řešit. Nejsem ten typ, kdo se vyziva v celodenním sledování televize, či brouzdání po internetu.
Raději bych celé dny žila aktivněji, dělala něco pro svůj rozvoj, prožívala je smysluplně a nemrhala časem.

• Citovat
  • Nahlásit
73
27.8.21 21:17

Ahoj, mám to úplně stejně.. Během distanční výuky a když je volno tak se prostě nudim.. Sedím u TV, mobilu a nebo jen tak čumím do zdi a z nudy,, žeru,, co uvidím. Jsem schopna za den sníst celou arašidovou pomazánku čokoládou. Prostě se nudím… Každý den si řeknu že začnu cvičit, aspoň pár cviku, pak jak se blíží doba když mám čas tak se mi nechce a radši sedím s nohama na stole a čumím do mobilu… Dělala jsem 12 let mažoretky a gymnastiku a to jediné mě donutilo se zvednout a něco dělat. Měla jsem motivaci. Bohužel díky korony jsem přestala a nemám chuť nic dělat. Nic mě nebaví. Snažím se aspoň učit jazyky nebo přípravu na výšku, ale vydrží mi to chvíli a je konec… Jsem hrozně náladová a mám svoje dny kdy je mi všechno jedno, ale když mám,, slabou,, chvilku tak mi to začíná všechno vadit a říkám si že to musím změnit. Ale jak říkám, chybí motivace proč bych měla to a to dělat a změnit… Občas se dokopu ven na brusle, vydržím 15 minut a jdu domů.. Bydlím také na vsenici, strašný zapadakov, nemám tady žádné kamarády, přítel bydlí také jinde. Jinak jsem akční člověk a práce co sem měla mě bavila, věděla sem že to mělo smysl, teď bohužel už nemám nic.. Klidně mi napiš do zpráv a můžeme si o tom popsat více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
27.8.21 21:23

Jsem na tom taky stejně/podobně a zatím nevidím východisko 😕 jen už nestuduju ale pracuju. Říkala jsem si, že je škoda, že tu v ČR nejsou skupiny jako anonymní jedlici nebo něco podobného jak v Americe 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3613
27.8.21 21:28
@Anonymní píše:
No… Jsem studentka, na gymnáziu. Víkendy a prázdniny se nesou ve znamení nicnedělání. Opravdu to není moje hobby, jsem spíše workoholik. Proto jsem se rozhodla tuto situaci řešit. Nejsem ten typ, kdo se vyziva v celodenním sledování televize, či brouzdání po internetu.
Raději bych celé dny žila aktivněji, dělala něco pro svůj rozvoj, prožívala je smysluplně a nemrhala časem.

Ja teda myslim, ze to je smyslem prazdnin/dovolene, odpocinout si tak, ze uz se nemuzes dockat, az zase zaberes ;) jestli jsi pres rok workholik, tak ti ted organismus nahlasil DOST a ty jsi byla uplne vypnuta. Nahodou, nuda je uplne skvela vec, pokud se nestane zivotnim programem. Clovek tak nejak blouma, je otraveny, ze sveta, pak ze sebe, a to vsechno, aby az je nutnost zapnout, tak je prostor pro nove myslenky a fantazii. Hele, ted uz mas stejne jenpar poslednich dnu, pak zacina novy kolotoč. Ja si ted za dva roky psychicky odpocinula tak, ze se nemuzu dockat do prace a jak pozenu deti :lol: :palec:

Neboj, vsechno skonci. Kdyby ses chtela pohnout, tak tu mame novou hubnouci skupinu, jsme celkem aktivni, tak by ses mohla taky hecnout ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
27.8.21 21:31

@FlorenceF Jenkins mužů se zeptat, kde se můžu do skupiny přidat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.21 21:32
@FlorenceF Jenkins píše:
Ja teda myslim, ze to je smyslem prazdnin/dovolene, odpocinout si tak, ze uz se nemuzes dockat, az zase zaberes ;) jestli jsi pres rok workholik, tak ti ted organismus nahlasil DOST a ty jsi byla uplne vypnuta. Nahodou, nuda je uplne skvela vec, pokud se nestane zivotnim programem. Clovek tak nejak blouma, je otraveny, ze sveta, pak ze sebe, a to vsechno, aby az je nutnost zapnout, tak je prostor pro nove myslenky a fantazii. Hele, ted uz mas stejne jenpar poslednich dnu, pak zacina novy kolotoč. Ja si ted za dva roky psychicky odpocinula tak, ze se nemuzu dockat do prace a jak pozenu deti :lol: :palec:Neboj, vsechno skonci. Kdyby ses chtela pohnout, tak tu mame novou hubnouci skupinu, jsme celkem aktivni, tak by ses mohla taky hecnout ;)

Skupinu? To zní lákavě, mohu zkusit. Jak se jmenuje?
Chci ty dny nějak smysluplně prožít, no :D.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.21 21:39

@aknadar mam to taky tak, jako zakladatelka :oops:
Nemam zadne kamaradky, vikendy travim presne tak, koukani na televizi a zrani.
Krome prace nemam nic dalsiho… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.21 21:44
@Anonymní píše:
@aknadar mam to taky tak, jako zakladatelka :oops:
Nemam zadne kamaradky, vikendy travim presne tak, koukani na televizi a zrani.
Krome prace nemam nic dalsiho… :nevim:

Jsem zakladatelka. Právě :/. Mě štve, že to mému zdraví neprospívá… pleť nic moc, do postele chodím jaksi „nafouknutá“, přes den jsem spíš unavená, ale v noci nemohu zabrat :/. Hledám řešení, aby tomu odzvonilo. Když chodím do práce, která mě baví, je to jiné. Lehnu vyčerpáním a proberu se čilá, činorodá, paráda :D.

• Citovat
  • Nahlásit
5
27.8.21 21:49

Hmm, tak to já taky žeru pořád nemůžu si pomoct ani se zastavit.
Práci máš? Píšeš, žes chodila na brigádu, tak si nějakou zase rozjed. Zkus se naučit jíst pravidelně snídaně - svačina - oběd - svačina - večeře popř druhá večeře. Možná to bude chvíli trvat, ale když budeš vědět, že nechceš sníst nic navíc, mohlo by to fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2263
27.8.21 21:56

Tak ale ve středu začíná škola ne?
Chce to tu motivaci. Zkus si zapisovat do kalorickych tabulek a zkus si dát nějaký cíl. Omezit třeba tuky, nebo cukry. Zkus i naplánovat odměnu…
Lepší je to ve dvou, ale tu určitě na netu někoho najdeš. Nauč se vařit nizkokaloricky. Vyzkoušej různé zeleninové saláty.
Na mě právě zabírá ta zelenina, absence pečiva a hledání receptů na polévky…
Polévky mi v hubnutí pomáhají. Je to teplé jídlo a zároveň navýšení příjmu tekutin…
( Květáková, špenátová, zelňačka, houbová, vajíčková, pórková…) Bez jíšky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14657
27.8.21 21:56

Porid si psa, ten te ven vytahne.
Jen pozor na to, abyste pak nesedeli doma oba, to by byl chudak.
Anebo jsou na tohle super socialni site - bezne se takhle davaji dohromady lidi, co chteji treba spolecne sportovat, cestovat apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.21 21:59
@Magical-eyes píše:
Tak ale ve středu začíná škola ne?
Chce to tu motivaci. Zkus si zapisovat do kalorickych tabulek a zkus si dát nějaký cíl. Omezit třeba tuky, nebo cukry. Zkus i naplánovat odměnu…
Lepší je to ve dvou, ale tu určitě na netu někoho najdeš. Nauč se vařit nizkokaloricky. Vyzkoušej různé zeleninové saláty.
Na mě právě zabírá ta zelenina, absence pečiva a hledání receptů na polévky…
Polévky mi v hubnutí pomáhají. Je to teplé jídlo a zároveň navýšení příjmu tekutin…
( Květáková, špenátová, zelňačka, houbová, vajíčková, pórková…) Bez jíšky.

Dobrý den, děkuji za odpověď. Skvělý tip, zkusím to zařídit.
Třeba teď si půjdu připravit misku zeleniny na zítra a budu baštit to :D.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat