Jiné místo bydliště než TP, co teď?

2798
27.2.21 14:31

Jine misto bydliste nez TP, co ted?

Trosku v tom ted tapu, jak se ted teda doklada, ze bydlim jinde nez mam trvaly pobyt v OP? Na novinkach psali cosi prokazani se uctem napr. za plyn, coz fakt nevim, jak pochopit a prijde mi to spis jako vtip :lol: Resite to taky nekdo? Jako ne, ze by mi to trhalo zily, jen me fakt nenapada, jak prokazat ze nekde bydlim, kdyz nemam zadnou najemni smlouvu, ani nemam ucty za energie, cestnym prohlasenim? :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5325
27.2.21 14:34

Asi tím prohlášením, je to bejkárna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19717
27.2.21 14:39

Přinejhorším si z internetu stáhni nájemní smlouvu a vypiš si ji na nemovitost, kde bydlíš. Myslíš, že někdo bude zkoumat, zda je na smlouvě skutenčně podpis majitele domu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
27.2.21 14:43

Ježiši hlavně klid, napiš si čestný prohlášení, že máš Trvalé bydliště jinde než bydlíš. Tečka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2798
27.2.21 14:45
@Janli píše:
Přinejhorším si z internetu stáhni nájemní smlouvu a vypiš si ji na nemovitost, kde bydlíš. Myslíš, že někdo bude zkoumat, zda je na smlouvě skutenčně podpis majitele domu?

Jo ta najemni smlouva me taky napadla, majitel domu mi to klidne podepise, to problem neni. Ale predpokladam, ze se to stejne resit nebude, protoze predstava, ze jdu behat s najemni smlouvou za pasem mi prijde hodne komicka :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2798
27.2.21 14:47
@LennyL1 píše:
Ježiši hlavně klid, napiš si čestný prohlášení, že máš Trvalé bydliště jinde než bydlíš. Tečka.

Nevim, kde jsi prisla na to, ze nejsem v klidu, pokud vim, psala jsem, ze mi to zily fakt netrha. ;) Jen me zajimalo, jak se tohle jako resi, takhle muzu prohlasit, ze bydlim takrka kdekoliv, takze vymahatelnost opet zadna :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 14:49

Bydlím u přítele, on má byt pronajatý, elektřina, voda psaná na něj ( já platím potraviny). TP mám v jiném okresu. Napsali jsme si podnájemní smlouvu na 1 Kč. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
1083
27.2.21 15:04

Ja to neřeším nijak. Ja teď ani nemám tu občanku, mám jen takový ten papír, co dostanete při změně údajů v OP, ani nevím, co je na tom papíře napsáno (měním právě TP). No pokud mě někde na vycházce zastaví policie, asi je pozvu domů, ať si ověří, že tam fakt bydlím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
27.2.21 16:12

Taky nad tim premyslim. Bydlim u pritele a TP mam u rodicu psany.Je to 5 min. autem odsud. Spadame pod stejny okres, ale ja ted bydlim v obci. Pritel rika, at to neresim, ale premyslim nad tim, co si mam vzit do kapsy :D Je to saskarna cely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5019
27.2.21 16:26
@Seky11111 píše:
Taky nad tim premyslim. Bydlim u pritele a TP mam u rodicu psany.Je to 5 min. autem odsud. Spadame pod stejny okres, ale ja ted bydlim v obci. Pritel rika, at to neresim, ale premyslim nad tim, co si mam vzit do kapsy :D Je to saskarna cely.
Šaškárna je to uvažování místních lidí, kteří si neumí poradit ani s takovouhle banalitou, viz tato diskuze, ale všichni určitě ví, jak řídit republiku v době pandemie. :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21724
27.2.21 16:44
@Midaku píše:
Ja to neřeším nijak. Ja teď ani nemám tu občanku, mám jen takový ten papír, co dostanete při změně údajů v OP, ani nevím, co je na tom papíře napsáno (měním právě TP). No pokud mě někde na vycházce zastaví policie, asi je pozvu domů, ať si ověří, že tam fakt bydlím.

To myslíš třeba, když budeš procházet přes náměstí? Já si teď nedovedu představit, že půjdu po městě třeba do drogerie, lékárny, nakoupit, k lékaři v místě mého TP a zastaví mě třeba policajt a bude ho zajímat, kam jdu, to se vážně bude konat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2861
27.2.21 16:53

Formuláře jsou tady: https://www.mvcr.cz/…-okresy.aspx

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
malosa
27.2.21 16:55

@Klopotkova Tak nic takoveho preci neni. Pohyb je volny v ramci katastru obce. Takze max ukazu obcanku a jdu dal. Kdo je odjinud, rekne, kam jde v ramci povolenych cest. Jinak by mel proste zustat doma, ve sve obci. To je cele. Dela se z toho prilis velke halo.

• Citovat
  • Nahlásit
2798
27.2.21 17:07
@malosa píše:
@Klopotkova Tak nic takoveho preci neni. Pohyb je volny v ramci katastru obce. Takze max ukazu obcanku a jdu dal. Kdo je odjinud, rekne, kam jde v ramci povolenych cest. Jinak by mel proste zustat doma, ve sve obci. To je cele. Dela se z toho prilis velke halo.

Akorat to ma ten hacek, ze mnozi maji v te obcance uplne jinou obec, nez kde se realne zdrzuji, takze tam je to moc nespasi :mrgreen: Takze se ve vysledku muzu pohybovat vsude mozne, pokud reknu, ze tam bydlim :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1083
27.2.21 20:16

@Klopotkova já nevím, ale kdyby mě měl někdo potřebu kontrolovat, tak mu ukážu ten papír místo občanky a jestli bude problém, tak ho nejak holt vyřešíme. Předpokládám, že mě nezatkne uprostřed ulice se 3 dětma… manžel říkal, že sepiseme nějaký papír, že bydlím tam, kde bydlím, ale stejně nebudu chodit po venku s papírem v kapse. U nás policajti chodí běžně, doteď se v klidu procházeli po přeplněných dětských hřištích, jednou mi i sami říkali, ať kašlu na procházky a normálně vezmu děcka na hřiště, že je to moje zodpovědnost, neměli by se, ale nikdo to nekontroluje. Tak pochybuju, že budou vymáhat nějaký papir.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat