Jít do práce před 3. dítětem nebo ne?

105
3.6.10 18:33

Jít do práce před 3.dítětem? Nebo ne?

Ahoj maminky,
vždycky jsem chtěla 3 děti (jsem ze 3 sourozenců a musím říct, že klady, že je nás víc oceňuji až teď, kdy jsme všichni dospělí). Jsem nejstarší a vždy jsem byla mimo mladší sourozence, protože ti byli jen rok od sebe, zatímco já od druhého 3,5 roku. Takže si spolu hodně vyhráli a já byla jaksi mimo…

Teď mám dvě děti - holčičku 3,5r a chlapečka 1,5r. Teď řeším dilema, jestli třetí dítě dát „hned“, taky s 2 letým odstupem, nebo jestli mám chvíli počkat a dát rozdíl 3 nebo víc let…

Jsem ze dvou dětí už docela unavená a hrozně ráda bych se už tak nějak od dětí „osamostatnila“. Jen se bojím, že když by byl věkový rozdíl větší než 2-3 roky, tak by ten nejmladší byl hodně odstrkovaný - prostě že by si ti dva první vyhráli víc spolu a třetí by byl „sám“ (jako já v dětství :cry: ).

Manžel by klidně bral jen 2 děti, ale nechává to na mě. Já se sebou pořád bojuji - na jedné straně s 2dětmi je vše jednodušší (peníze, auto, zážitky,kroužky), na druhé straně si myslím, že víc sourozenců je velký klad do života…a velká rodina je supr.

Tak nevím, jestli jít před třetím do práce, nebo vzít rodičovskou jedním tahem…máte s tím zkušenost?

Díky za všechny názory a rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

728
3.6.10 18:49

Ahoj Elisso,
já mám taky zkušenosti jsem ze třech dětí a mám tři děti.Mezi mnou a mými sourozenci je rozdíl 16 a 17 let to je fakt hodně.
Mezi svými dětmi mám schodky 11.5,10,a naše malá ma dnes 5.
Jsou užasné vyhrají si i s malou, neodstrkují ji.
Spíš bych řekla, že si rozumí víc s malou než ty dvě starší mezi sebou.Doufám, že jsi pochopila jak to myslím.
A je fakt když šla nejstarší do školy mohla jsem s ní zůstat doma byla jsem na mateřské a měla jsem čas se jí věnovat, než přijít unavená z práce a ještě se učit.
Taková je moje zkušenost.
Přeji hodně štěstí v rozhodování.
Barča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20105
3.6.10 20:08

Elisso, neporadím, ale řeším to samé… úplně.
Tři děti mi příjdou pocitově supr, rozumově vím, že je to složitější - auto, pokojíček… S penízkama na tom nejsme zas až tak špatně, třetí dítě by se vlezlo :-)
Manžel není úplně proti, ale mě děsí, že bych byla ještě další 4 roky (odhaduju) doma… V případě většího věkového rozdílu se zas bojím, že by si děti spolu zas tak moc nehrály a taky by se hůř spaly do jednoho pokoje.
Nejsi v tom sama :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
3.6.10 20:23

Ahoj,

tak já jsem taky vždycky o třech dětech uvažovala. Neumím vysvětlit proč, ale chtěla jsem tři. První a druhé dítě jsem chtěla mít max. tři roky rozdíl a pak do práce a za cca 4-5let další dítko. Jenže se nám stala taková nehoda-náhoda a práce se nekoná. Bude nás 5. Ještě nedovedu posoudit jaké to bude i když ty začátky si rozhodně růžově nemaluju. Pocity při zjištění těhotenství jsem měla přinejmenším smíšené a v hlavě šílený zmatek… No prostě uvidíme co nám nová situace přinese. Nějak to budeme muset zvládnout. Nic jiného stejně nezbývá.

Neporadila jsem. Jen tak trošku popsala naši situaci. Ono se v tomhle asi moc radit nedá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
3.6.10 20:57

Ahoj Elisso, jsem také ze tří dětí, konkrétně holek :twisted: Sama mám zatím pouze jedno a plánujeme spíš jen dvě, ale do práce jdu už teď(malé jsou 2r) a druhé až tak za dva roky. Nevydržela bych doma 6let se dvěma natož 9let se třema dětma :zed: :zed: Nic proti ostatním, kdo to zvládne, má můj obdiv.
Ale moje švagrová bude mít teď třetí, taky samé holky :mrgreen: a jsou 8let,5let a každým dnem to třetí.
Myslím, že ten věk asi nehraje úplně roli, záleží na vztahu a povaze těch dětí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
846
10.6.10 12:46

:mavam: Ahoj Elliso, přesně toto téma řeším také. Mám děti 4 a 1,5 a nevím,zda navázat třetím prckem nebo počkat 5-6let. :think: Představa toho, že za pět let by mi dcera i trochu pomohla je lákavá. Také se bojím zda seženu vhodnou práci, protože nerada dávám své děti hlídat. Vlastně jsou hlídané jen při opravdu nutných situacích. Při třech dětech budem muset koupit větší auto, sestěhovat dvě starší k sobě. Ale i přesto určitě do třetího jednou půjdem :hug: a moc se na tu velkou rodinu těším. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.10 21:24

ahojky.já jsem ze tří dětí a plánuju 3 děti.brala bych i 4 :-D Honzík má 2 roky,Marta 6 měsícu.a třetí plánujeme tak za pul roku.myslím že se to zvládnout dá.já se bojím že by se mi do toho pak už třeba nechtělo. :twisted: jinak já jsem s bráchou o 5 let a rozumněli jsem si moc. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13803
8.7.10 21:55

Já bych nečekala, důvody: možnost otěhotnění se snižuje, riziko vývojových vad se snižuje, člověk čím je starší, tím je pohodlnější a méně flexibilnější a poslední důvod: velký věkový odstup způsobí, že nejmladší je de facto jedináček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3952
26.7.10 14:07

Ahojky :) tak já jsem řešila podobný problém.. a už mám vyřešeno. Zatím mám dvě děti hodně blízko od sebe (13m) a jak se narodila mladší, prostě jsem ucítila, že teď fakt potřebuju pauzu! Takže já plánuju třetí dítko tak za 3-4 roky.. a myslím, že to, jestli si s ním moje holčičky budou rozumět, nebo ne, není předem dané věkem.. uvidí se, jaké to budou osobnosti. MYslím ale, že když hezky funguje rodina, tak by to mělo být nbez problémů :-)
TeĎ budu ještě dva roky doma, pak do práce hodlám jít na rok (přesně se mi to hodí, protože si chci vyzkoušet učitelské povolání, abych se rozhodla, jestli mi ta dřina za ty peníze a nervy sotjí :-), pak ještě mimčo a pak už navždy robota.. buď zpět do školy, nebo úplně jinam :-)

Rozhodni se podle sebe, ale podle mě člověk fakt potřebuje puzičku :-) a děti budou v pohodě!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3952
26.7.10 14:09

Rozu ještě k Tvému příspěvku: myslím, že rozdíl 3-4 roky je úplně v pohodě a mladší není jedináček.. vždyť to je úplně běžné, že mají lidi děti s takovým odstupem :-)

já myslím, že je to prostě na mamině, jak se cítí..
vývojové vady a možnost otěhotnění.. nějak jsem nepostřehla, kolik pisatelce je, ale pokud má dvě zdravé dětičky, tak bych to extra neřešila :-) taky už mi je třicet :-)

papaaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
28.10.10 17:59

I já to cítím jako Sylvii. Třetí máme též v plánu, tak uvidíme, kdy na to budeme zralí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
28.10.10 22:45

Ahojky, čekám 3. prcka, dvě starší děti budou mít 5 let a 3 měsíce, a 3 roky a 9 měsíců, když se narodí. Původně jsme 3. plánovali trochu dřív, ale bohužel okolnosti nám moc nepřály, tak jsme museli snažení o rok odložit.

Ale teď jsem za to ráda, protože 2 děti 18 měsíců po sobě byl docela záhul, teď už jsou větší, rozumnější a zvládají sebeobsluhu (oblíct, najíst, vyčurat :-)) Navíc tento rozdíl mezi 2. a 3. dítkem mi připadá akorát, přece jen 2 děti rychle po sobě se zvládnout dají, ale 3 rychle po sobě, to už musí být slušnej mazec a já si to teda chci vychutnat a ne to přežít :lol: Navíc moje těhotenství hrozně hezky prožívají a na miminko se strašně těší, už z toho mají rozum :-)

Na RD budu teda tahem, otěhotněla jsem 14 dní po 3. narozkách druhého dítka. Ale celou dobu při mateřské pracuju z domu, takže práce jako taková mi nechyběla.

Jinak na tvém místě bych asi rodičák taky dala tahem, aby děti nebyly od sebe moc daleko, neříkám, že bych se do toho vrhla hned, ale za půl roku třeba jo. Když se vrátíš do práce, tak se ti už do toho třeba nebude chtít - vidím teď sama, jak je pohodlné mít větší děti (a takto blízko věkem od sebe zvlášť).

Taky Vám to třeba chvilku může trvat (nám se 2 děti povedly okamžitě, ale třetí si dalo půl roku na čas), s tím je taky potřeba počítat.

Přeju správné rozhodnutí :-)
JANDULKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama