Jít na odběr plodovky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aja646
Stálice 56 příspěvků 10.09.19 19:04
Jít na odběr plodovky?

Hezký den, máme zvýšené riziko vývojových a chromozonálních vad z důvodu že je manžel po chemoterapii. Doktor nám doporučil odběr plodové vody. Jsem v 16 tt a mám týden na rozmyšlenou. Šli by jste v mojí situaci nebo ne? Byl někdo na plodové vodě a pak to dopadlo špatně a potratil? Bojím se těch rizik ale zase vím že postižené ditě nechci.

Přečtěte si článek: Jak probíhá 16. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Safrik
Ukecaná baba ;) 1563 příspěvků 10.09.19 19:05

Ano, ja bych tedy sla.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 10.09.19 19:09

Ja na AMC byla, kdyz bude dobre pracoviste a nasledny klidovy rezim, minimalizujes pripadna rizika…

Lucie_Sx
Závislačka 4248 příspěvků 10.09.19 19:09

Nejde to udělat neinvazivně z tvé krve?
Potratí jedna ze 100. Možná neoficiálně i víc :nevim:.

Mutlice
Kecalka 370 příspěvků 10.09.19 19:10

Řešila jsem stejné dilema v srpnu. U nás bylo indikací k plodovce to, že je mi 40, mám za sebou dva potraty a na jaře IVF se špatnou genetikou embryí. Takže genetici chtěli AMC „pro klid duše“. Já se bála rizika potratu, 1. screening byl v pořádku, pak ještě jeden genetický přímo v Gennetu. Zvolili jsme ještě další neinvazivní test z krve, dopadl dobře, Takže jsem nakonec na plodovku nešla. Nevím ale, jaká je míra rizika vady u vás. Nemám zkušenost s tím, že otec je po chemoterapii. Genetici ti to nějak nevyčíslili? Dobré je asi si dát na misky vah to 1% riziko potratu po odběru a nějaké riziko, co vyplývá z toho problému u manžela. Strašně težká volba. Týden jsem z toho skoro nespala.

pikola
Generální žvanilka 22039 příspěvků 10.09.19 19:12

Vyšel mi špatně Down, ale místo odběru jsem šla na test z krve, ale musíš si to zaplatit sama.

mission84
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 10.09.19 19:13

Kamarádka byla před mesicem a v pohodě. Dodržela klidovy režim i s dvou letou cacorou a nic se nestalo. Odběr vyšel v pořádku.

Janli
Extra třída :D 10181 příspěvků 10.09.19 19:16

Pokud víš, že by jsi postižené dítě nezvládla, tak určitě jdi. Na testy z krve bych nechodila ani omylem. Jsou zaměřené jen na nejběžnější onemocnění, nejsou na rozdíl od amniocentézy stoprocentní a pokud by se něco našlo, tak stejně plodovku musíš. Já na odběru plodovky byla, nebylo to nic hroznýho a drtivá většina potratů po nich je způsobena nedodržením klidovýho režimu nebo problémovým těhotenstvím.

Aja646
Stálice 56 příspěvků 10.09.19 19:25

@Mutlice riziko není nikdo schopný říct. Tím že nám vyšel dobře prvomestrální screening tak se riziko snižuje ale stále tam je. Ultrazvuk neodhalý úplně vše. Po chemoterapii se mají dodržet 2 roky odstup aby se riziko minimalizovalo, nám se to bohužel povedlo neplánovaně po roce od konce léčby, proto doktoři straší. Test z krve v našem případě nejde. Neodhalý prý úplně vše a je zaměřený hlavně na Downuv syndrom a další co se určují u prvomestrálního screeningu. Tam nám vyšlo riziko 1/20000

Aja646
Stálice 56 příspěvků 10.09.19 19:28

@mission84 klidový režim bych určitě dodržela. Manžel by si vzal v práci dovolenou aby se mohl starat o našeho 2 letého syna a já mohla ležet.

Mutlice
Kecalka 370 příspěvků 10.09.19 19:30
@Aja646 píše:
@Mutlice riziko není nikdo schopný říct. Tím že nám vyšel dobře prvomestrální screening tak se riziko snižuje ale stále tam je. Ultrazvuk neodhalý úplně vše. Po chemoterapii se mají dodržet 2 roky odstup aby se riziko minimalizovalo, nám se to bohužel povedlo neplánovaně po roce od konce léčby, proto doktoři straší. Test z krve v našem případě nejde. Neodhalý prý úplně vše a je zaměřený hlavně na Downuv syndrom a další co se určují u prvomestrálního screeningu. Tam nám vyšlo riziko 1/20000

Tak Downa máte opravdu krásně nízko. Vím, že ultrazvuk nevidí vše, hodně jsem to studovala. Jak píšeš, jestli jde i o další vady špatně určitelné, a pokud u vás nejde krev, asi bych tu plodovku vážně zvažovala.

Kokolina29
Kecalka 194 příspěvků 10.09.19 19:30

Nešla, ty testy nejsou 100%, znám 2holky věřící nešly a maji zdravé děti. Jedná se ocitla i pod velkým tlakem personálu a stala si za svým naštěstí. Jsou to rizika a zároveň etická otázka. Když budete mít možnost jít po spolehlivosti testů, budete se možná divit.

Aja646
Stálice 56 příspěvků 10.09.19 19:37

@Kokolina29 plodovka je vždy na 100%, tam se zkoumá DNA dítěte a tam nelze něco neodhalit. Jen je tam riziko potratu asi půl procenta. Ale zase bát se celé těhotensví jestli čekáme zdravé dítě to asi to riziko podstoupím.

Uživatel je onlineTRG
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 10.09.19 19:39

Hele, za mě a manžela čistě osobně. Nešla bych. Spíš přijmeme postižené děťátko, než potrat zdravého.

Aja646
Stálice 56 příspěvků 10.09.19 19:42

@TRG každý to má jinak. My třeba víme že postižené určitě ne. Pokud by se na něco přišlo půjdu na potrat. Tak že i z toho důvodu jsem spíše nakloněna na ni jít.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama