Jít učit? Prosím o rady z praxe

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.17 12:09
Jít učit? ... Prosím o rady zpraxe

Ahoj,

ráda bych se poradila s někým z praxe. Jsem vystudovaná inženýrka a ve svém oboru jsem pracovala rok po škole (ale pouze v takovém trainee programu). Potom jsem šla na RD. Ke škole jsem si dělala pedagogické minimum, spíše jako takovou pojistku, než že bych vážně uvažovala nad prací učitelky. Teď se mi ale už v mém oboru nedaří uchytit. Navíc je to práce těžko skloubitelná s rodinou. Nedávno jsem přes známou dostala nabídku, že bych mohla jít učit na střední odbornou školu (a jeden předmět i na VOŠ). Tak nad tím uvažuju. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak vám sedí práce učitele? Navíc nevím, jestli bych se na to opravdu hodila, nejsem příliš přísný typ. Co byste poradili? Děkuju

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
 
ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.17 12:20

Bohužel neporadím, ale s dovolením si počkám na reakce.. Také uvažuji o dodělání pedag. minima k ekonomce :)

 
moje prdelky
Závislačka 3645 příspěvků 17.01.17 12:25
@Anonymní píše:
Ahoj,ráda bych se poradila s někým z praxe. Jsem vystudovaná inženýrka a ve svém oboru jsem pracovala rok po škole (ale pouze v takovém trainee programu). Potom jsem šla na RD. Ke škole jsem si dělala pedagogické minimum, spíše jako takovou pojistku, než že bych vážně uvažovala nad prací učitelky. Teď se mi ale už v mém oboru nedaří uchytit. Navíc je to práce těžko skloubitelná s rodinou. Nedávno jsem přes známou dostala nabídku, že bych mohla jít učit na střední odbornou školu (a jeden předmět i na VOŠ). Tak nad tím uvažuju. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak vám sedí práce učitele? Navíc nevím, jestli bych se na to opravdu hodila, nejsem příliš přísný typ. Co byste poradili? Děkuju

Učím na ZŠ, práce mne dost baví, podle mne a mých zkušeností ti řeknu, že jaké si to uděláš, tak takové to budeš mít. Děcka jsou fajn, když s nimi umíš jednat, i ti darebáci. U nás největším problémem bývají rodiče, nikoliv žáci. Takže být tebou, když se ti dostala nabídka učit a ty nevíš, běž si to přes tu známou zkusit. Oduč si dvě tři hodiny a uvidíš, jak ti to bude vyhovovat.

 
Smituna
Nováček 8 příspěvků 17.01.17 12:25

Ahoj, na tvem miste bych to alespon zkusila. Jsem ucitelka na ZUS, to je uplne neco jineho, ale prace s mladezi me moc naplnuje (trvalo, nez jsem se do toho dostala). Moje mamka ucila dlouho na SS odborne predmety, je take Ing., a ted ji ta prace velmi chybi. Neni to jen o uceni… Nez prisnost je cennejsi duslednost. Je dobre si delat pripravy s casovym planem hodiny, to do zacatku cloveka posili. Pokud do toho pujdes, doporucuji par hodin na skole navstivit, delat si poznamky. Jo a mit prazdniny je bezvadna vec :-) To je ti asi jasne :-) Prace ma i sva proti, neustale ve strehu, prace nekonci s koncem hodiny atd… Drzim palce na spravne rozhodnuti!

 
Janee19
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 17.01.17 12:26

Tak záleží, jak se k učení obecně stavíš, zda tě to vůbec baví, určitě bych to nebrala z nouze. Mezi středními jsou hrozný rozdíly, tedy vzala bych tam v potaz i to, že studenti tě budou někdy ignorovat, neposlouchat apod. Zvláště, jestli se jedná o soukromou. Prozradíš obor? Taky hodně záleží, jestli je to spíš klučičí nebo holčičí kolektiv.. 8)

 
ruzovasrnka
Zasloužilá kecalka 796 příspěvků 17.01.17 12:51

Já mám vystudovanou veterinu a teď učím odborné předměty na SŠ. Už asi pátým rokem. Je to fajn, se studenty je sranda, navíc učím předměty, které je baví, s kázní problémy nemám. Pro mě je hlavní výhoda, že je to práce snadno skloubitelná s rodinou - mám děti 5 a 2,5 roku a čekáme třetí. Vždycky jsem pracovala i na RD, cca od roka obou mláďat na kratší úvazek (cca 3 x týdně 3-4h). Náročný je první rok, než si uděláš přípravy, pak už je to pohoda - plný úvazek 21h/týden, máš hromadu volna, ani na peníze si nestěžuju. Občas mi původní profese chybí, ale utěšuju se, že se k tomu jednou vrátím, aspoň částečně.
Kdyby Tě něco zajímalo, klidně se ptej :kytka:

 
z1908
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 17.01.17 13:06

Já mám to pedag min rozstudováné. jeden čas jsem nad tím hodně uvažovala a došla jsem k názoru, že je to velmi těžká práce. je to strašně o přípravě, věnování tomu času, sebezdokonalování atd. ne tam jen přijít a odvykládat. myslím, že být alespoň dobrý učitel, který dětem něco předá, je sakra těžké.

 
brumdinka
Nadpozemská drbna 25346 příspěvků 17.01.17 13:23

Tak záleží na tobě…zda se na to cítíš, že to dáš :D…ale počítej s tím, že si práci nosíš domů… na tvém místě bych to zkusila :kytka:..

mě učit baví a hodně :pankac:… učila jsem jak na gymplu, tak na Sš a 2.st.Zš - s dětma problém nikdy nebyl (momentálně ve škole nejsem - musela jsem odejít, jelikož přišel mladej týpek, čerstvě ze školy s doktorátem a já jsem stále nekvalifikovaná dle nového ped. zákona) a běžně se mi stává, že mě děti potkaj ve městě a prosí mě at´ se na školu vrátím - bohužel už to nejde… to spíš s vedením aneb boj proti systému a tomu nezašlapat v dětech motivaci k vzdělání direktivou jak je na mnoha školách běžné je občas fakt něco :roll:

jenže nemám pedagogiku, mám Bc. ekonomku + DPS hotový a dodělávám si Ing. a doufám, že se jednou do školství vrátím - někde na střední bych byla na vrcholu blaha :andel:

Příspěvek upraven 17.01.17 v 13:27

 
Peha26
Kecalka 189 příspěvků 17.01.17 13:25

Holky, snad nevadí, že se taky zapojím do diskuse, ale ráda bych si něco ujasnila, co se týče pedagogického vzdělání… Mám vystudovanou VŠ ekonomického směru a po RD bych ráda šla učit, např. na střední školu odborné předměty nebo někam na VOŠ. Jaké vzdělání si musím doplnit? Stačí pedagogické minimum nebo musím mít vyloženě pajdák? Vím, že kvůli nějaké novele si spousta učících musela pedagogické vzdělání doplnit a teď v tom mám trochu zmatek, třeba mi to někdo pomůže objasnit. Děkuji

 
brumdinka
Nadpozemská drbna 25346 příspěvků 17.01.17 13:31

@Peha26 píšu to výše dodělávám si magisterské vzdělání k Doplňujícímu pedagogickému a Bc., co už mám hotové…takže, jestli máš magisterské - tj.Ing. nebo Mgr. stačí ti k tomu Doplňující pedagogické studium - jsou to většinou 3 semestry (když to srovnám s ekonomkou tak těžký leháro) a učit pak můžeš i všeobecně vzdělávací předměty - ve většině škol se navíc bere, pokud má ten předmět bližší vztah k oboru, který máš vystudovaný - tj. já s ekonomkou jsem učila matematiku a informatiku

 
Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 17.01.17 13:54

Já bych do toho šla. Hlavně vzhledem k tomu že to jde dobře dohromady se školkou/školou. To je pro mě třeba teď fakt problém a dělat učitelku je na to ideální. Já bych neváhala. Jak to dopadne a půjde uvidíš stejně až to nastane.

 
NapoleonovaDesire
Kecalka 424 příspěvků 17.01.17 13:54

Jdi to zkusit, za to nic nedáš, můžeš zkusit rok a uvidíš! Je to prace kreativní, každý den je jiný. Je to úžasná prace, tvoříš nove osobnosti. To, co je naučíš, si ponesou do života. To je skvely pocit. Druha stránka veci jsou problémy s kazni, rodiči apod. Musíš na to mit nervy. Nenechat se rozložit. Plat…no to je nic moc, za 5 let vysoké, ale zase ten cas na vlastni deti, ten je k nezaplaceni!

 
cverunka
Závislačka 2611 příspěvků 17.01.17 14:03
@brumdinka píše:
@Peha26 píšu to výše dodělávám si magisterské vzdělání k Doplňujícímu pedagogickému a Bc., co už mám hotové…takže, jestli máš magisterské - tj.Ing. nebo Mgr. stačí ti k tomu Doplňující pedagogické studium - jsou to většinou 3 semestry (když to srovnám s ekonomkou tak těžký leháro) a učit pak můžeš i všeobecně vzdělávací předměty - ve většině škol se navíc bere, pokud má ten předmět bližší vztah k oboru, který máš vystudovaný - tj. já s ekonomkou jsem učila matematiku a informatiku

No tohle už není pravda, právě kvůli novému zákonu už musíš mít přímo vystudovanou matiku a informatiku na peďáku, nebo přírodovědě. S pedagogickým minimem můžeš učit pouze odborné předměty -třeba ta ekonomika, mistr odborného výcviku a pod.

Jinak k dotazu. Já učím ráda, baví mě to, děcka jsou pořád stejné, fajn i méně, víceméně se to odvíjí od rodičů. Ve školství dokáže být člověk spokojený pouze když je hooodně důsledný a pečlivý v přípravách. Vyžaduje to neustále hledání informací, zajímavostí, sestavování testů - což vůbec není jednoduché. Když to učitel fláká, do hodin se netěší, děcka zlobí, hodina se stává utrpením. Pokud učitel dělá svoji práci dobře, naopak moc volného času mu nezbývá. Prázdniny jsou fajn, to jo, ale přes rok někdy opravdu padám na hubu. K tomu třídnictví a člověk má o zábavu postaráno :mrgreen:

 
brumdinka
Nadpozemská drbna 25346 příspěvků 17.01.17 14:52

@cverunka ale nemusis..je to tak jak jsem psala..v opacnym pripade by opravdu nemel kdo ucit :mrgreen:

 
cverunka
Závislačka 2611 příspěvků 17.01.17 14:58
@brumdinka píše:
@cverunka ale nemusis..je to tak jak jsem psala..v opacnym pripade by opravdu nemel kdo ucit :mrgreen:

No jde to pouze, pokud se o místo neuchází někdo plně kvalifikovaný, tudíž přímo vystudovaný matikář. U nás na škole nehrozí, aby ředitel vzal někoho s ekonomkou učit matiku. Fakt nee.
Jinak všude v okolí je o místa učitele spíše rvačka, ne že by neměl kdo učit.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >