Jíte před dítětem?

29
13.7.15 18:44

Jíte před dítětem?

Dobrý den,
mám syna starého 18 měsíců. Už asi měsíc mu vařím to, co nám (upravené - málo koření, soli). Když máme něco nezdravého, uvařím mu zvlášť. Obědy prochází, ale máme problém s večeří. Dosud problémy nebyly a jedl svoje jídlo - chleba s něčím (sýr, tvaroh, lučina, pomazánky, vejce), teď svoje jídlo moc nechce a kouká, co máme my. Večeře máme dost často nezdravé a nevím, jak toto řešit. Dneska jsme třeba měli špekáčky, mrňous brokolicovou pomazánku.

Chtěla bych se zeptat, jak nezdravé jídlo řešíte. Vzdali jste se nezdravých jídel a jíte jen zdravě? Jíte nezdravě, ale ne před dítětem? Nebo jíte nezdravě i před dítětem a dítě chápe, že to nesmí? Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24367
13.7.15 18:49

Dáme děti spát a až pak prasíme :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41

Dobrý den,
mě se to ještě ani tak netýká, dcerka má půl roku, ale já bych se určo vzdala nezdravého, byla (a jednou bude) by to pro mě motivace začít zdravěji jíst…A hlavně půjdete prckovi příkladem, ono se asi těžko vysvětluje, proč to on nesmí a vy ano… :nevim: a sem tam to nezdravé bych teda nejedla před ním

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caramelkaa

:lol: Také jsem to dříve řešila…vypadal tak hladně, i když byl najedený tak jsem mu dala ochutnat té nezdravé pochoutky a tím si ho " zkazila „, to už bylo potom pořád "taky mňam dej“, takže jsme omezili nezdravá jídla a jednou za čas mu to neuškodilo, když už jedl s námi společnou " nezdravou večeři"

• Nahlásit
  • Citovat
41
13.7.15 18:50
@Pipet píše:
Dáme děti spát a až pak prasíme :mrgreen:

a nebo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
13.7.15 18:54

@Pipet tak nějak :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.15 18:54

Večeři často kaši. My jíme, az když jde spát. Rada bych mu dala normální večeři, ale toho se nenají dost. Časem k tomu dojdem a myslím, ze nás to naučí jist lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.15 18:55

Tak u nás jednoduchý, jíme celkově zdravě, já na to hodně dbám, dá se pochutnat i na zdravých věcech :) takže mládě jí to, co my.. bude mít rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
13.7.15 18:58

Jím až když malá spí, nejen proto, že jím to, co ona nemusí, ale spíš proto, že mám ráda na jídlo klid :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20088
13.7.15 18:58

O nezdravé věci se nedělím, takže konzumuji zásadně poté, co zaženu děti do postelí. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
13.7.15 19:02

Řekla jsem, že to není pro děti a tečka :nevim: Jsou děti, které chtějí pít kafe, líznout si piva, vína - to samé s jídlem. Není to pro děti. Dcera na tom vyrostla, má 10 let a třeba jsem ji nedávno chtěla dát zkusit Birella a ona hned: „že pivo není pro děti“. Prostě na tom vyrostla. U nás se nekonalo žádné zkoušení kafíček na lžičku, olíznutí pěny z piva apod. A nemohla si brát ze stolu bez dovolení - myslím tím, jak je večírek a některé děti přiběhnou naberou hrst křupek, oříšků, brambůrků a chodí opakovaně, k tomu to sypou všude po koberci a zarazit je je problém, nebo to rodiče ani nezajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
13.7.15 19:09
@Fizzi píše:
Dobrý den,
mám syna starého 18 měsíců. Už asi měsíc mu vařím to, co nám (upravené - málo koření, soli). Když máme něco nezdravého, uvařím mu zvlášť. Obědy prochází, ale máme problém s večeří. Dosud problémy nebyly a jedl svoje jídlo - chleba s něčím (sýr, tvaroh, lučina, pomazánky, vejce), teď svoje jídlo moc nechce a kouká, co máme my. Večeře máme dost často nezdravé a nevím, jak toto řešit. Dneska jsme třeba měli špekáčky, mrňous brokolicovou pomazánku.Chtěla bych se zeptat, jak nezdravé jídlo řešíte. Vzdali jste se nezdravých jídel a jíte jen zdravě? Jíte nezdravě, ale ne před dítětem? Nebo jíte nezdravě i před dítětem a dítě chápe, že to nesmí? Děkuji za odpověď.

No to bych to po tobě, být tím dítětem, rovnou hodila :mrgreen:
Když jíme něco, co nechceme dát malému, tak to před ním nejíme. On si pro to totiž jinak dojde sám :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
13.7.15 19:18

Já jim teda zásadně vždycky když syn spí nebo když není někde na blízku a ne z toho důvodu, že by to bylo nezdravé (ale to občas je někdy také), ale hlavně proto, že když si vezmu něco před ním, tak mi to vždycky sní a já pak nemám nic :lol:, takže abych se najedla, tak jím tak, aby mě neviděl :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
13.7.15 19:21

Když jím něco, co fakt nechci, aby děti jedly (teď už toho teda moc není), jím to, když nevidí…

Je zajímavý, že kafe, pivo, víno,… Nebyl problém vysvětlit, že „není pro děti“, ale jídlo zkouší… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
13.7.15 19:23
@barca93 píše:
Já jim teda zásadně vždycky když syn spí nebo když není někde na blízku a ne z toho důvodu, že by to bylo nezdravé (ale to občas je někdy také), ale hlavně proto, že když si vezmu něco před ním, tak mi to vždycky sní a já pak nemám nic :lol:, takže abych se najedla, tak jím tak, aby mě neviděl :lol:

Takovej problém mám taky… Kluci najezení, udělám si něco k jídlu, přiběhnou a „Co to tady máš?“… :zed: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama