Diskuse o jménech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 09:33
Jména a výběr

Ahojky, začínám jen tak přemýšlet nad jmény. Pro chlapce se mi jednoznačně líbí jméno Jeroným - co myslíte :mavam: a pro holčičku netuším, nejdříve se mi líbila Sofie, ale jak to opakuji dlouho, tak už moc ne :D
Neholduji moc staročeským jmenům, pro chlapce je to hezké, ale u holky Evženie, to fakt ne :nevim: :lol:
Piště holky jména, netradiční i hezká česká, juknu se, díííky :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Celeste97
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 30.04.19 09:35

Alice, Karin, Sandra, Kamila..

Russet
Neúnavná pisatelka 15803 příspěvků 30.04.19 09:41
@Anonymní píše:
Ahojky, začínám jen tak přemýšlet nad jmény. Pro chlapce se mi jednoznačně líbí jméno Jeroným - co myslíte :mavam: a pro holčičku netuším, nejdříve se mi líbila Sofie, ale jak to opakuji dlouho, tak už moc ne :D
Neholduji moc staročeským jmenům, pro chlapce je to hezké, ale u holky Evženie, to fakt ne :nevim: :lol:
Piště holky jména, netradiční i hezká česká, juknu se, díííky :srdce:

A jak si asi ten chuděrka bude sám říkat? Jéňa?
Já jsem pro běžná a trapně se opakující jména typu Klára, Tereza, Marie, Anička.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 30.04.19 09:45

Gréta. Ada, Helena, Nina, Stella, Roman, Petr, Jan, Vojtěch, David, Boris. :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 09:46

@Russet Třeba Jero, Jéňa, Nýmí, to se mi fakt líbí, je to takové neoposlouchané :kytka:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1585 příspěvků 30.04.19 09:47

Jeroným je pěknej, leč nezdrobnitelnej. Skončíš u Jerouška, což se všem v okolí bude zaručeně plést s Jarouškem.
Pro holky u nás doma vedou jednoznačně stará klasická česká jména, nicméně netřeba chodit do extrémů pro Evženii, Alžběta je krásné jméno se spoustu pěkných zdrobnělin, Františka, Antonie, hrozně se mi třeba líbí Věnceslava, ale to zdrobníš tak maximálně na Slávku a to už se mi nelíbí. Nehledě na to, že to jméno sedí starší důstojné dámě, ale na miminko a malou holčičku je to mimořádně divný :mrgreen: Stejnej problém mám kupříkladu s Boženou nebo Růženou, ta jména se mi opravdu líbí, ale Božka a Růža, to je zlo a zase ta jména sedí spíš ke starším ženám.
No takže tak no, jestli chceš nějaké speciální, co Valerie?

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1585 příspěvků 30.04.19 09:48

@Fassatka Helenu jsem zapomněla, pravda!

Crystal87
Generální žvanilka 24093 příspěvků 30.04.19 09:50

Jednoho jsem znala a říkali mu „džery“…

Bubla_Bučková
Kelišová 6291 příspěvků 30.04.19 09:51
@Russet píše:
A jak si asi ten chuděrka bude sám říkat? Jéňa?
Já jsem pro běžná a trapně se opakující jména typu Klára, Tereza, Marie, Anička.

To jednou budou páry… Jašek (Jachym) a Charlotta, Máťa (Matěj) a Sofia :lol:

Russet
Neúnavná pisatelka 15803 příspěvků 30.04.19 09:59
@Bubla_Bučková píše:
To jednou budou páry… Jašek (Jachym) a Charlotta, Máťa (Matěj) a Sofia :lol:

Jáchym je tak hezké, že bych nikdy nezdrobňovala Jašek. To jsem se dočetla až na epipi. A když se Máťa a Jašek budou jmenovat Ďoubalík a Svrchokryl, k Charlotte a Sophii to vyloženě ladí. Však i Štika ;)

Russet
Neúnavná pisatelka 15803 příspěvků 30.04.19 10:00
@Anonymní píše:
@Russet Třeba Jero, Jéňa, Nýmí, to se mi fakt líbí, je to takové neoposlouchané :kytka:

Takové jméno si zaslouží jedině nezdrobňovat. Jinak to vyzní fakt divně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 10:00

@Bubla_Bučková Tak Jáchýma máme v rodině a je to Jáša, Jáchymek, Jáca jako malý si říkal „Šáša“ :lol:

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 43865 příspěvků 30.04.19 10:01
@Anonymní píše:
@Russet Třeba Jero, Jéňa, Nýmí, to se mi fakt líbí, je to takové neoposlouchané :kytka:

tak to je strašný :mrgreen: Nýmí to je teda TOP :mrgreen:

a12
Hvězda diskuse 36226 příspěvků 30.04.19 10:01
@Bubla_Bučková píše:
To jednou budou páry… Jašek (Jachym) a Charlotta, Máťa (Matěj) a Sofia :lol:

Tak zrovna matej mi prijde normalni, uz v moji generaci byli matejove..

Ale tyhle diskuse stejne nechapu.. Jeste pochopim kdyz se nekdo rozhoduje mezi dvema jmeny, tak se tu zepta..
Ale kdyz se nekdo zepta jaky jmeno? Většinou se tu opise celej kalendar, kterej stejne vetsina lidi ma doma a muze si ho projit sam, nebo prijde naka morgan nebo jak se ta osoba jmenuje a vysype tu jmena jako Etna, kazimira a podobne..

Russet
Neúnavná pisatelka 15803 příspěvků 30.04.19 10:02
@Lily Evans píše:
Jeroným je pěknej, leč nezdrobnitelnej. Skončíš u Jerouška, což se všem v okolí bude zaručeně plést s Jarouškem.
Pro holky u nás doma vedou jednoznačně stará klasická česká jména, nicméně netřeba chodit do extrémů pro Evženii, Alžběta je krásné jméno se spoustu pěkných zdrobnělin, Františka, Antonie, hrozně se mi třeba líbí Věnceslava, ale to zdrobníš tak maximálně na Slávku a to už se mi nelíbí. Nehledě na to, že to jméno sedí starší důstojné dámě, ale na miminko a malou holčičku je to mimořádně divný :mrgreen: Stejnej problém mám kupříkladu s Boženou nebo Růženou, ta jména se mi opravdu líbí, ale Božka a Růža, to je zlo a zase ta jména sedí spíš ke starším ženám.
No takže tak no, jestli chceš nějaké speciální, co Valerie?

Ale takovou Růženku a Boženku jsem dlouho na písku neslyšela. Když už, tak radši Růženka. Za předpokladu, že se otec nejmenuje Šípek.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama