Jména s koncovkou -áš

11
18.2.20 22:44

Jména s koncovkou -áš

Ahoj, neberte to nijak zle, jen se chci zeptat, co se všem líbí na jménech typu: Tobiáš, Tadeáš, Matyáš, Eliáš, Barnabáš atd :lol: Tato jména jsou snad nejčastěji dávána a tak mě zajímá proč :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1838
18.2.20 22:48

To je asi moderní no :nevim: Furt lepší, jak Ferrari Lakatoš ne? :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3392
18.2.20 22:48
@Mamarao píše:
Ahoj, neberte to nijak zle, jen se chci zeptat, co se všem líbí na jménech typu: Tobiáš, Tadeáš, Matyáš, Eliáš, Barnabáš atd :lol: Tato jména jsou snad nejčastěji dávána a tak mě zajímá proč :mrgreen:

Asi se lidem líbí :roll: a spojitost s koncovkou áš bych v tom nehledala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4370
18.2.20 22:50

Mne se osobne libi jmeno Tobiáš - prijde mi to proste pěkný jmeno..

Příspěvek upraven 18.02.20 v 22:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.20 22:52

No, je to těžký, my žijeme v Německu, máme Tobiase a tady je to pro změnu staré dobré jméno, které nikdo nedává a všichni nás za něj chválí. A v Čechách běhá v herně, kam často jezdíme, jeden Tobi za druhým…

• Nahlásit
  • Citovat
712
18.2.20 22:56

Mám Tadeaska a nějak mě spojitost s -aš nenapadla. Proste se nám jmeno líbilo. A v našem okolí je Tadeas jen jeden podobně starý. Jiného neznám. Za mě jsme vybrali pěkný jméno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41378
18.2.20 23:07
@Mamarao píše:
Ahoj, neberte to nijak zle, jen se chci zeptat, co se všem líbí na jménech typu: Tobiáš, Tadeáš, Matyáš, Eliáš, Barnabáš atd :lol: Tato jména jsou snad nejčastěji dávána a tak mě zajímá proč :mrgreen:

To mas jak u holek ie (sama natalie, amalie, viktorie, rozalie, sofie..)taky je to teď moderní prostě taková vlna.. Pak přijde zase jina..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35524
18.2.20 23:10
@a12 píše:
To mas jak u holek ie (sama natalie, amalie, viktorie, rozalie, sofie..)taky je to teď moderní prostě taková vlna.. Pak přijde zase jina..

Mám Lukáše a je mu přes 30.
Ale tenkrát jela módní vlna Vaculík. :mrgreen: Každopádně právě ta koncovka se mi hrozně líbí, nevím proč. :nevim: Dcera má to „áš“ v domácím oslovení taky. V ofiko jménu ne. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35524
18.2.20 23:11
@Mamarao píše:

Evokuje to biblické Mesiáš. :andel:
Případně v období vzdoru a pubertě Satanáš. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41378
18.2.20 23:19
@sirikit píše:
Mám Lukáše a je mu přes 30.
Ale tenkrát jela módní vlna Vaculík. :mrgreen: Každopádně právě ta koncovka se mi hrozně líbí, nevím proč. :nevim: Dcera má to „áš“ v domácím oslovení taky. V ofiko jménu ne. :andel:

No Lukáše a Tomáše bych do toho dnešního trendu co tu zmiňuje zakladatelka úplně nepočítala, stejně jako Lucii u - ie :lol: ono to zní i jinak jak je to takový jako jedno slovo vcelku :mrgreen: u těch Eliášu Tadeášu atd. Je to takový jiný jak jsou dvě samohlasky za sebou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13339
18.2.20 23:21

Ono to na konci tak krásně šeptá… 8). Úplně si představuju, jak ty jména vyslovuju při sexu… Barnabáši, Barnabáši, Barbabášíííííííííí… To je úplně jinej požitek než Ondro, Odnro… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35524
18.2.20 23:22
@a12 píše:
No Lukáše a Tomáše bych do toho dnešního trendu co tu zmiňuje zakladatelka úplně nepočítala, stejně jako Lucii u - ie :lol: ono to zní i jinak jak je to takový jako jedno slovo vcelku :mrgreen: u těch Eliášu Tadeášu atd. Je to takový jiný jak jsou dvě samohlasky za sebou

No já četla -áš, tak jsem se zapojila. Ale asi jo, tenkrát to byl progres, dneska už to je zase retro. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35524
18.2.20 23:23
@Janli píše:
Ono to na konci tak krásně šeptá… 8). Úplně si představuju, jak ty jména vyslovuju při sexu… Barnabáši, Barnabáši, Barbabášíííííííííí… To je úplně jinej požitek než Ondro, Odnro… :mrgreen:
Že jo, viď? Přijde mi to takový mazlivý, a přitom mužný. :srdce:
Synek je se jménem taky spokojen.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
18.2.20 23:24

Jsou to zajímavá a hezká jména. A nechápu a nemám ráda když se haní. Doby se mění. Prostě to není jenom o Janovi, Josefovi, Pavlovi, Martinovi, Karlovi, když se v titulcích filmů čtou pořád dokola a byla jich plná třída. Nebo Jaroslav, Svatoslav, Ladislav, Vladislav a všichni - slavové? Za 10 let to bude zase jinak. Proč ale protivit a odsuzovat někomu výběr jména jeho dítěte? Že končí na -áš? Mikuláš, Tadeáš, Tobiáš, Matyáš, Eliáš, Jonáš… Vždyť jsou to krásná stará historická jména. Dejte jim už klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41378
18.2.20 23:27
@sirikit píše:
No já četla -áš, tak jsem se zapojila. Ale asi jo, tenkrát to byl progres, dneska už to je zase retro. :mrgreen:

Ale jako jasně, je to taky aš ale uz ne tak moderní v tyhle době jako v naší generaci, no :lol: ale kdyby někdo ujizdel fakt jen na tom - aš, tak za mě tyhle dve jmena jsou dobrá volba :pankac:
Syn ma ve skolce dvojčata Lukáše a Tomáše :lol: zas za mě lepsi nez Matyáš a Tadeáš, nebo ještě lip mikuláš k matyasovi :lol: ale jeden se teda jmenuje po tátovi, tak druhý už asi jen ladili :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama