Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Ahoj, holky,
potřebovala bych poradit. S přítelem nás zaujaly jména pro holčičku Linda, Nina, Esther, Thea, Nikol, Sabina.
Problém je, že si lámeme hlavy nad vhodným oslovením malého dítěte.
Při představě, že volám na dítě např. Lindičko, Etko, tak mám osypky.
Pro malé dítě se hodí oslovení Sabinko, Nikolko atd.
Jména jsou ale v základním tvaru krásná.
Nikdo z příbuzných neví, nad jakými jmény uvažujeme.
Ze srandy jsem před tchánovcema řekla, že se bude holčička jmenovat Stela a už byl oheň na střeše. Prý je to název nějakého rostlinného tuku.????
Ke jménu chlapečka jsem se toho času ani nedostala.
V každém případě mě přešla chuť řešit s příbuznými jména.
Důležité je pro mě, že se dohodneme s přítelem.
Mně osobně se moc líbí Esther, jak ji ale oslovovat?
Zdá se mi pro dítě takové tvrdé, co myslíte?
Znám Esterku. Lindě bych maximálně říkala Lindi, Lindičko nikdy.
@Trish123 Domáckými podobami jména jsou Esta, Estera, Esterka, také Tera nebo Terk
Sousedi mají vnučku a oslovují ji Esterko. Ale nám to prostě připadá jak hysterko
S příbuznými to fakt neřeš. Mě se Stela docela líbí, vždycky si vzpomenu na Stelu Zazvorkovou.
Lindě říkám Lindi a Esther- tak Esterko? Spíš mi nejde Thea jinak
Mě se líbí Stela ![]()
@Trish123 pokud nemáte cizí příjmení, tak vyhoď to h. Pak ji klidně říkejte Esterko. Až bude malá na světě, stejně se ji bude říkat jinak, než plánujete.
Napadá mne asi jen Esi, Esinka. Bohuzel to zni pak jak pro pejska
ta ostatní by šla snáze ![]()
Ester (Esther se mi nelibi) i Linda se mi docela libi
.
Rikala bych Esterko
.
Lindi, mozna i Lily.
Ja si myslim, ze spustu přezdívek se vymysli, az to miminko budes mit ![]()
Když vidím to H, tak si vzpomenu na členku rodiny, její dcera je Nathalie a každý nad tím H kroutí hlavou
nemusíš být za každou cenu " moderní " naopak je to někdy trapné ![]()
Já mám Teodoru (což je vlastně Thea), oslovujeme ji Teunko, Teuško, Teji, Tedy, Tedýsku, Teo, Tejísku, Tejinko.
tak je dobré. Bože…když jsem zahlasila jména okamžitá reakce jak jim budeme říkat.
Copak nemáš fantazii???
Linda bych říkala Linduska nebo Lini
Nina -Ninus, Ninuska Ninka…
Ester-Esi, Esinka
Thea-Teus, Teuska, Teusi
Nicol-Niky, Nikolka
Sabina-Sabinka, Sabi
Neříkej rodině jméno jestli to řeší až se narodí dozví se. Je na tobě jak mu budu říkat jestli se Ti líbí spisovný tvár tak ať zdrobněliny nemluví.
Máme Lindu. Jméno jsme prozradili raději až po porodu ☺️ Zdrobněle jí říkáme Lindi, Lini, Linduška, Lindunka. Lindička se mi nelíbí.
@Anonymní píše:
Máme Lindu. Jméno jsme prozradili raději až po porodu ☺️ Zdrobněle jí říkáme Lindi, Lini, Linduška, Lindunka. Lindička se mi nelíbí.
Lininka, Lidusi, Linuska -fantazii se meze nekladou.