Zdrobněliny holčičích jmen , poradíte?

224
16.2.20 22:47

Zdrobněliny holčičích jmen , poradíte?

Ahoj, holky,

potřebovala bych poradit. S přítelem nás zaujaly jména pro holčičku Linda, Nina, Esther, Thea, Nikol, Sabina.
Problém je, že si lámeme hlavy nad vhodným oslovením malého dítěte.
Při představě, že volám na dítě např. Lindičko, Etko, tak mám osypky.
Pro malé dítě se hodí oslovení Sabinko, Nikolko atd.
Jména jsou ale v základním tvaru krásná.

Nikdo z příbuzných neví, nad jakými jmény uvažujeme.
Ze srandy jsem před tchánovcema řekla, že se bude holčička jmenovat Stela a už byl oheň na střeše. Prý je to název nějakého rostlinného tuku.????
Ke jménu chlapečka jsem se toho času ani nedostala.

V každém případě mě přešla chuť řešit s příbuznými jména.
Důležité je pro mě, že se dohodneme s přítelem.

Mně osobně se moc líbí Esther, jak ji ale oslovovat?
Zdá se mi pro dítě takové tvrdé, co myslíte?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5040
16.2.20 22:49

Normálně Esterko. To “H” tam máš proč?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53518
16.2.20 22:49

Znám Esterku. Lindě bych maximálně říkala Lindi, Lindičko nikdy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2250
16.2.20 22:51

@Trish123 Domáckými podobami jména jsou Esta, Estera, Esterka, také Tera nebo Terk

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36171
16.2.20 22:52

Sousedi mají vnučku a oslovují ji Esterko. Ale nám to prostě připadá jak hysterko :nevim: S příbuznými to fakt neřeš. Mě se Stela docela líbí, vždycky si vzpomenu na Stelu Zazvorkovou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1062
16.2.20 22:52

Lindě říkám Lindi a Esther- tak Esterko? Spíš mi nejde Thea jinak :nevim: Mě se líbí Stela :srdce:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1908
16.2.20 22:53

@Trish123 pokud nemáte cizí příjmení, tak vyhoď to h. Pak ji klidně říkejte Esterko. Až bude malá na světě, stejně se ji bude říkat jinak, než plánujete.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
shadowbabe
16.2.20 22:54

Napadá mne asi jen Esi, Esinka. Bohuzel to zni pak jak pro pejska :nevim: ta ostatní by šla snáze :think:

  • Citovat
  • Upravit
14089
16.2.20 22:54

Ester (Esther se mi nelibi) i Linda se mi docela libi :D.
Rikala bych Esterko :nevim:.
Lindi, mozna i Lily.
Ja si myslim, ze spustu přezdívek se vymysli, az to miminko budes mit ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 22:56

Když vidím to H, tak si vzpomenu na členku rodiny, její dcera je Nathalie a každý nad tím H kroutí hlavou :nevim: nemusíš být za každou cenu " moderní " naopak je to někdy trapné :zed:

  • Citovat
  • Upravit
shadowbabe
16.2.20 22:58

@_.Emilyyy souhlasím, ty zdrobněliny pak přijdou :palec:

  • Citovat
  • Upravit
Janli
16.2.20 22:58

Já mám Teodoru (což je vlastně Thea), oslovujeme ji Teunko, Teuško, Teji, Tedy, Tedýsku, Teo, Tejísku, Tejinko.

  • Citovat
  • Upravit
1671
16.2.20 23:00

:lol: tak je dobré. Bože…když jsem zahlasila jména okamžitá reakce jak jim budeme říkat.
Copak nemáš fantazii???
Linda bych říkala Linduska nebo Lini
Nina -Ninus, Ninuska Ninka…
Ester-Esi, Esinka
Thea-Teus, Teuska, Teusi
Nicol-Niky, Nikolka
Sabina-Sabinka, Sabi
Neříkej rodině jméno jestli to řeší až se narodí dozví se. Je na tobě jak mu budu říkat jestli se Ti líbí spisovný tvár tak ať zdrobněliny nemluví.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 23:12

Máme Lindu. Jméno jsme prozradili raději až po porodu ☺️ Zdrobněle jí říkáme Lindi, Lini, Linduška, Lindunka. Lindička se mi nelíbí.

  • Citovat
  • Upravit
1671
16.2.20 23:19
@Anonymní píše:
Máme Lindu. Jméno jsme prozradili raději až po porodu ☺️ Zdrobněle jí říkáme Lindi, Lini, Linduška, Lindunka. Lindička se mi nelíbí.

Lininka, Lidusi, Linuska -fantazii se meze nekladou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková