Jméno pro mou holčičku

Anonymní
18.2.20 10:07

Jméno pro mou holčičku

Dobrý den. :-) Omluvte anonym, ale zatím nikdo neví, že čekáme holčičku.:)
Sice je tu spoustu podobných konverzací, ale i tak zkouším.. Nějaké typy na jméno už mám, ale v poslední době si nejsem jistá a jak to pořád procházím, tak už mám pocit, že nejsem nadšená z ničeho :D a proto Vás prosím o radu. - Jaké jméno pro holčičku, aby neobsahovalo R, Ř, bylo určitým způsobem „neobnošené“ (ale současně žádný módní či zahraniční výstřelek - pokud možno psáno tak, jak slyším). Je nějaké, které když jste slyšely, absolutně Vás nadchlo?
A co říkáte na dvě jména pro děti?
Děkuji za odpovědi. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7567
18.2.20 10:12

Dvě jména se mi líbí jen, pokud je to vlastně jedno, jako třeba Anne-Marie. Jinak mi to přijde naprosto nesmyslné. Se jménem to je těžké, někdo má rád stará tradiční a někdo nová moderní. Možná ještě nenadešel ten správný čas pro výběr. Já jsem oba vybrala až chvilku před porodem, do té doby jsem na tom byla jako ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2637
18.2.20 10:14

Stázka - Anastázie.

Jinak mě osobně zaujalo jméno Loreta. Tady jsem nechtěla jméno s R, ale nakonec máme. Máme ale relativně měkké příjmení bez R/Ř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23200
18.2.20 10:16

Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1887
18.2.20 10:17

Máme doma Valérii, teď čekáme druhé, pokud bude zase holka, tak asi Vanesa :nevim: Valča nás napadla hned dá se říct a teď jsme oba vymletí na jména, jak holka, tak kluk :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
18.2.20 10:18

Tak mně v poslední době hodně zaujalo jméno Odetka - má jedna holčička u nás ve školce a zní fakt moc hezky. Pak taky třeba Hedvika, Heduška… taky moc pěkné jméno :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1887
18.2.20 10:18

Jinak kamarádka má teď čerstvě Emičku :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1887
18.2.20 10:19

@jamik1416 Labutí jezero :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3440
18.2.20 10:24

To přijde, neboj. My jsme taky strašně dlouho nevěděli, líbila se nám spousta jmen, ale žádné nebylo to ONO. U prvních dvou děti se vždy nějaké jméno vyrojilo samo, prostě přišlo a my jsme hned věděli, že je to TO správné pro naše dítě. U třetí to nakonec taky přišlo, ale snad až 3 týdny před porodem. U všech děti jsme měli jedno jméno vybrané, které dáme, kdyby žádné to ONO nepřišlo. A teď vidím, že by jim to jméno nesedlo, klukům padne jak ulity to, co maji, a holka je zatím mimino, tak uvidíme.

Takže doporucuju dál se o tom. bavit a čekat na osvícení :) jinak mně se moc líbí Alena byla právě vybraná teď pro dceru, ale jsem ráda že ho nemá, nehodí se k ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
18.2.20 10:25

@shadowbabe
:D no jo, ale je to hezký :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 10:26

Mne se libi Melissa nebo Vanda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
18.2.20 10:35

Já mám zatím vybrané Emma a Naomi. Obě se mi zalíbily hned na začátku těhotenství, kdy jsem už začala šílet co dáme dítěti za jméno. Pořád se mi líbí, ale už z nich nejsem tak nadšená jako před 5 měsíci :mrgreen: a hlavně se asi nehodí k mému příjmení, ale zase k příjmení přítele ano. Takže sama jsem zvědavá co ještě do porodu vymyslím a nakonec vybereme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2802
18.2.20 10:35

My sice čekáme kluka (snad), ale prý v porodnici musíme vyplnit i jmeno pro holku, ikdyž jsme svoji. Tak taky nad tím vážně debatujem :mrgreen:
V merku mám Lenka, Elen, Adriana, Erika - byla zamítnuta.
Manžel by chtěl jméno Nataša. To zas moc nepodporuju já :mrgreen:
Příjmení máme měkké s L a Č :)
Dřív jsem chtěla ještě Elišku, to manžel taky moc nepodporuje, nebo Ella. Protože já jsem Anna, tak by i ona měla dvě pismenka stejné..Ale tu si teď stejně dal bratranek, tak nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
18.2.20 10:42

Nech vybrat jméno partnera a máš po starostech. Jaké se líbí jemu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
18.2.20 10:48

Apolenka, Anežka, Julie, Stela, Izabela, Zoe se líbí mě :lol: ale Odetka mě teď taky zaujala. Zajímavé jméno ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama