jméno

28.8.06 20:25

jméno

Ahoj zdravím Vás, dneska jsem se zaregistrovala a tak se těší, že s Vámi proberu zajimavé věci. Zkoušela jsem si dělat ten metr, a tak doufám že se povedl :? . Mám už jednu holčičku 5-letou Adélku a teď jsem v očekávání druhého. pořád si lámeme hlavu jaké jméno vybrat pro holčičku, a tak bych potřebovala poradit jak jste postupovali při výběru Vy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2518
28.8.06 20:29

Ahojky,

nooo, my vzali kalendář a na papír napsali jména pro holčičku a pro kluka, které se nám líbili. Pak jsme řekli číslo a odpočítávali.
Chlapeček měl být Matěj a holčička Terezka.
Pak přišel syn ze školky a řekl, že vy chtěl Vojtu, že to je jeho nejlepší kamarád. Nooo, tak máme Vojtíška. A holčička by nakonec byla Karolína - po taťkovi (jmenuje se Karel :wink: - myslím taťka:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
28.8.06 20:42

Ahoj, tak na Míšovi jsme se shodli hned jak jsme vzali kalendář, byl by Míša i jako holčička :) .
Klárku jsme vybrali tak, že jsme každý vybrali pět klučičích a pět holčičích jmen a pak to porovnali, no a Klára bylo na obou papírech :lol: . Jako kluk by se jmenovala Jakub.
Vojtíka už vybrali děcka :) , jako holčička by byl Adélka. A Klárka mi asi bude celý život vyčítat, že ona chtěla Adélku a já si dovolila porodit Vojtíka :roll:
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.8.06 20:50

Tak to u nás to bude asi stejné.Mě se líbí Kačenka,ale jsem doma jediná,které se to líbí.Moje 5-letá Adélka má nejlepší kamarádku ve školce Elišku, tak rozhodla.Já bych chtěla nějaké jiné,ale to by byla zklamaná!!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
28.8.06 21:14

Tak u nas to bylo asi takhle. Vzala jsem kalendar a predcitala jsem jmena, at me stopne, kdyz se mu bude nejake libit. Ze vsech jmen se mu libil pro kluka jen daniel. U ostatnich, ktere by taky pripadali v uvahu, hledal duvody proc ne. Nejcastejsim duvodem bylo, ze zna nekoho toho jmena a nechtel by aby nas chlapecek byl jako on :o))…ale jinak je manzel hodne snasenlivy, jeste jsem neslysela, ze by na nekoho nadaval, nebo snad pomlouval, ale fakt nevim, co ho to tenkrat popadlo :o))…Protoze me se Daniel taky libil, tak ted ho mame. U holky povolil dve jmena, Anicka a Miriam, ted ale nevim, co budeme delat, kdyz budeme mit druhyho kluka. Budu muset mu ten seznam asi pak precist znovu :o))..achjo :o))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.8.06 21:35

Ahojda,no tak u nás to bylo docela jednoduchý :P . Jelikož já jsem Martina, manža Martin, máme psa Meggy,želvu Maximu,příjmení máme taky od M a „pracovní“ jméno miminka bylo Myšička, tak jediný co přicházelo v úvahu byla MICHAELKA a druhý jméno má po manželově babičce ANNIČKA, protože jeho babička má zlatý srdce! Pro kluka jsme ani jméno neměli :oops: , tak nějak jsme s ním nepočítali :oops: .Takže tak… :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
28.8.06 21:40

Ahoj,
u nás jsme holčičku moc neřešili, já jsem přišla s tím, že se mi strašně líbí jméno Anna a manžel souhlasil. Takže v případě holky byla v plánu Anička.
S klučičím jménem jsme se ale trápili skoro 4 měsíce. Říkali jsme si, že kluk to má i s příjmením „přischlé“ na celý život, tak jsme vybírali jména, která by šla ke příjmenímu. No a tak jsme se přes Jonáše, Tadeáše a Matouše dostali až k Matyášovi.
Pokud to příště bude kluk, tak už teda fakt nevím, jak se bude jmenovat :D
Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
28.8.06 21:57

Ahoj, já sem jméno po jménu projela kalendář a vypsala si všechny né běžné ale pro nás přijatelné jména, takže pro holku to bylo cca 7jmen, a vyškrtávací metodou sme dospěli k jednomu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
29.8.06 07:17

My jsme si koupili knizku se jmeny, jsou tam fakt hlody - Kunigunda, Torkvát, ale me se nejvic libila Melanie, manzel to nemohl rozdychat, tak ma nakonec jmena dve Alenka - Melanie :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
29.8.06 07:25

Ahoj,
my jsme vybirali jmena castecne podle kalendare a castecne podle seznamu na www.rodina.cz. Nakonec jsme se usnesli :lol: na Jakubovi a Lucii - a je to Jakub.
Teď plánujeme druhe mimi a „pracovni jmena“ uz jsou jista - Pelhrim a Krasava :lol: :lol: :lol: Abyste se nedesily - kdyz jsi vzpomenu, jaky byly boje o jmeno z pohledu babicek a dedecku - tohle jmeno nedavejte, to je hrozny, tohle jmeno ne, tak se jmenuje ten a ted a je to hroznej moula, apod. - jsem se rozhodla pro tyto dve a at se prarodice treba potento! :evil: A skutecna jmena (Vojtech nebo Matej a holka Tereza) jim rekneme, az se to narodi, jen at si uzijou! Uz se moc tesim, az jim ty sileny jmena budeme moct sdelit - snad to bude brzo!!! :wink:
Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3813
29.8.06 07:42

Ahojky nás to čeká taky :-) my to dělali u první dcerky tak že jsem si napsali jména každý zvlášť a ve kterém jsme se shodli to jsme dali :-)

Zlatka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
179
29.8.06 08:41

Ahoj,pro holčičku jsme měli připravený jmeno po tatínkovi mamince.A kluka nám vybrali kamarádi.Ale to až měsíc před porodem.Taky jsme se nemohli rozhodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
29.8.06 09:49

ahoj chtěli jsme pro holky něco neobvyklého, jména jsou na metříku…cela rodina na nás kouká , že jsme blázni,ale což, nám to vyhovuje…
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
29.8.06 10:08

My jsme se popvé schodli na Aničce po babičkách. Taky jsme vybrali jména tak, aby měly holky svátek tak nějak půl roku po narozeninách a ne kolem vánoc. Já totiž mám všechno v prosinci a lednu. Vždy mi to jako dítěti vadilo. Nemáme rádi exotická jména. Máme české příjmení, tak by děti byly všem pro smích.
Jinak pro holky jsme měli vybráno: Silvie, Anna, Marcela, Karla a Pavlína.
Pro kluky: Jiří, Václav či Antonín.
Pro kluky nám záleželo, aby to ladilo s příjmením. Přece jenom to nosí celý život. Snad se kluk povede do třetice. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
29.8.06 10:47

Ahoj,
jó jména… :D Pro kluka jsme ho měli hned, ale řekli nám, že budeme mít holčičku, tak jsem zodpovědně vybírali… Vypsali jsme si seznam asi 15ti jmen, proškrtávali a rozhodovali, pořád dokola, nebyli jsme spokojení. Nakonec jsme vybrali týden před porodem Viktorii (ta nebyla na žádném seznamu) a jsme moc spokojení :P A pro zvědavé příbuzné jsme říkali: Helmut nebo Hilda, takže nakonec byli příjemně překvapení :)

Adka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama